Powięzi ??

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
jazzowy_wylew
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2018, 09:49
Życiówka na 10k: 00:39:16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Generalnie jeśli chodzi o rolowanie to nie można rolować "na siłę" bolących mięśni. Ostatnio gdy byłem u fizjoterapeuty to poruszyłem temat rolowania ponieważ jest zbyt dużo sprzecznych głosów w tym temacie. Owszem rolowanie jest zdrowe tylko trzeba je robić z wyczuciem i nie można katować mięśni. Jeśli znajdziemy bolący obszar to go delikatnie rozjeżdżamy, a nie punktowo przytrzymujemy i dociskamy. Mięśnie i powięź nie lubią być naciskane. Przy rolowaniu powinniśmy odczuwać ból w granicach 4-5/10. Tak samo wygląda kwestia rozciągania - powoli i długimi seriami :oczko:
☠ 5 km - 00:19:22
☠ 10 km - 00:39:16
☠ 21 km - 01:28:00
☠ 42 km - 04:24:16 (górski)
https://enduhub.com/pl/michalhnatiuk/
New Balance but biegowy
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jazzowy_wylew pisze:Generalnie jeśli chodzi o rolowanie to nie można rolować "na siłę" bolących mięśni. Ostatnio gdy byłem u fizjoterapeuty to poruszyłem temat rolowania ponieważ jest zbyt dużo sprzecznych głosów w tym temacie. Owszem rolowanie jest zdrowe tylko trzeba je robić z wyczuciem i nie można katować mięśni. Jeśli znajdziemy bolący obszar to go delikatnie rozjeżdżamy, a nie punktowo przytrzymujemy i dociskamy. Mięśnie i powięź nie lubią być naciskane. Przy rolowaniu powinniśmy odczuwać ból w granicach 4-5/10. Tak samo wygląda kwestia rozciągania - powoli i długimi seriami :oczko:
Wiesz, jak robisz np. czwórki czy łydkę to nic nie dociskasz ekstra tylko starasz się maksymalnie rozluźnić mięsień i pozwalasz pracować grawitacji, i wtedy zwłaszcza jak się nigdy tego nie robiło to niestety może boleć i 12 na 10.. Dlatego zwykle zaczyna się od tych miększych wałków albo stosuje pozycję, w której docisk jest mniejszy. Mnie po pierwszym w życiu (a biegałem już wtedy kilka lat) rolowaniu nóg(pod nadzorem fizjo) to giry bolały bardziej niż po ostrej serii podbiegów. Teraz staram się porządnego rolowania nie łączyć z mocniejszymi biegami.
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a ogólnie dlaczego pojawia się ten problem u biegaczy ?
za mało się rozciągają ?? Powiem szczerze że ja np. bardzo bardzo mało się rozciągam ..
po pierwsze nie lubię, a po drugie co wynika pewnie z pierwszego ... nie chce mi się ;]
ale teraz to już muszę bo sytuacja jest dramatyczna ;/ ale nie chcę iść na jakieś inwazyjne zabiegi typu igłowanie itd. bo mnie to wykluczy na długo z aktywności fizycznej , a tego nie lubię ;/
Biegasz czy trenujesz ????
ODPOWIEDZ