Ból pośladka promieniujący aż do stopy - gdzie konsultować?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
abvk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2017, 15:17
Życiówka na 10k: 55:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,

Zacząłem biegać pół roku temu, na początku bieżnia, od marca plener. Zrealizowałem plan PUMA na 10km oraz jeszcze jeden plan na 10km. Po starcie w Wings For Life(14km) zaczął dokuczać mi lewy pośladek, głównie w trakcie siedzenia (zupełnie nie przeszkadza w bieganiu i chodzeniu). Ból promieniuje od pośladka czasem aż do stopy. Rozmasowuje pośladek na wałku i rozciągam, podejrzewając mięsień gruszkowaty, niemniej jednak mam ambitny plan na półmaraton jeszcze w tym roku i wolałbym nie pogłębiać tego stanu - tutaj pojawia się pytanie - czy i z kim konsultować taki ból ? Lekarz specjalista (jaki?) ? Fizjoterapeuta ?

Z góry dziękuję za pomoc!
Kuba
New Balance but biegowy
lobsang
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 15 paź 2015, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Nieprzeczytany post

Cześć, kilka miesięcy tem miałem ten sam problem, lewa kończyna od pośladka aż do Achillesa. Pomogło mi rozmasowanie punktów spustowych, które są zaznaczone krzyżykami (zob. link poniżej) odpowiednio twardą piłeczką do masażu. Masowałem około 20 min x 2 razy dziennie
http://www.triggerpoints.net/muscle/gluteus-minimus
Pozdrawiam
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

A ja z tym walczyłem ponad rok czasu. Polecam udać się do fizjoterapeuty. Przyczyn pośladka może być bardzo dużo. Począwszy od mięśnia gruszkowatego, rwe kulszową, mięsień pośladkowy średni itd...

Rozmasowywałem punkty spustowe tak jak kolega wyżej napisał i nie przyniosło żadnego efektu. Nawet chyba pogarszało sprawę. Fizjoterapeuta do którego obecnie chodzę zakazał mi rozciągania mięśni pośladka, rolowania pośladka oraz innych zabiegów w okolicach bolącego miejsc. Zalecił mi nagrzewanie tyłka i kilka ćwiczeń. I od jakiegoś czasu w końcu dupa przestała boleć. Tak więc każdy tyłek jest inny i co innego może boleć.
artujawo1
Wyga
Wyga
Posty: 110
Rejestracja: 06 lip 2009, 18:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Stawiam na kręgosłup lędźwiowy :(
Proponuję neurologa a następnie rezonans - tomografia nic nie daje.
Awatar użytkownika
turbojajko
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 221
Rejestracja: 19 wrz 2010, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

poogladaj filmiki jak rozciagac sie przed treningiem , nie dziekuj :hej:
ODPOWIEDZ