Birell Prague GP - 10 km

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Wiadomo, że jest słabo, ale na pewno nie dla tego, że trenerzy nie robią Twoich ćwiczeń. 40 lat temu biegali lepiej.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12412
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A... już rozumiem twoje aluzje.
Mam w dupie moje ćwiczenia. Dobry dystans do tego co się robi, to podstawa dla rozwoju. Inaczej jest 40-letni zastój.
Wooki
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 199
Rejestracja: 21 mar 2018, 14:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wracając..

Jest ogromna różnica w technice biegu między zwycięzcą a drugim zawodnikiem. Przyznam, że mi bliżej do tej Geoffrey'a.
[url=viewtopic.php?f=27&t=63661]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?f=27&t=63662]KOMENTARZE[/url]
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Żadne aluzje, poprostu te utyskiwania są trochę infantylne, nie obraz sie. :) Wiesz, że Ci kibicuję.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12412
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W Pradze nie było jakiegoś biomechanicznego objawienia. Podobnie zresztą było na zakończeniu DL, gdzie Barega z Kejelczą pocisnęli w okolice rekordu świata na 5000m. Różnice pomiędzy Kenijczykami są, ale nie jakieś duże. Ogromne różnice w ruchu są, gdy zestawi się ich z białymi.

Adam,
zamiast biernie kibicować przyjedź na warsztaty.
hooki
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2017, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tak na szybko - Kipchoge jak robił breaking2 każdą z 4 dyszek miał po około 28:30 - tu miał by 4x 12 miejsce ;)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12412
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Trasa w Pradze jest bardzo trudna w porównaniu do toru wyścigowego, po którym biegł Kipchoge. Wszystkie wyniki poniżej 28 minut mają tu znacznie większą wartość niż robione na przykład w Holandii. W tym kontekście te 26:46 wygląda dużo lepiej niż wciąż aktualny rekord Komona z Utrerchtu. Gdyby to było biegane Holandii, to stawiałbym na wynik 26:30.
hooki
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2017, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jasne, nie napisałem tego pod kątem sportowego porównania :) pewnie jak by Kipchoge biegł tylko jedną dychę a nie 4 i trochę to też by to zrobił nieco lepiej niż w 28:30.
rodoif
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 cze 2016, 17:40
Życiówka na 10k: 39:50
Życiówka w maratonie: 3:10:25
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Riposta, po której chyba zmienię zdanie. W zasadzie w polskim bieganiu nie jest źle. Powiedziałbym nawet, że obiecująco, żeby nie zapeszać, że świetnie.
Weź mnie. Może nie jestem młody i obiecujący ale jak mnie wyprowadzisz na 27 minut na 10 km to jestem przekonany ze cały świat będzie o Tobie mówił.


P.S. Mogę nieco schudnąć...12 kg nawet :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12412
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Spoko. Nie ma problemu. Mam na blogu założoną zakładkę - projekt amator.
Zacznijmy od zaraz. Dzisiaj o 16 trening u mnie. Za tydzień kolejne warsztaty przez 3 dni. Potem termin w październiku. Nie wykluczam częstszych spotkań, a nawet na nie nalegam. Grudzień i styczeń w Kenii. Zapomnij więc o świętach, co tylko na plus, a właściwie minus na wadze. Będziesz trenował w grupie Kipchoge na specjalnych zasadach lub u Kipsanga. To są opcje do dogadania i niekoniecznie najlepsze. Teoretyczne założenia znasz. Finansujesz się sam. Płacisz mi za czas, który ci poświęcam. Informacje, kontakty, możliwości i ułatwienia od biomechanicznych po logistyczne - dostajesz za darmo. Zobaczymy co z tego wyciśniesz. Czytelnicy z pewnością będą śledzić taki projekt i uczyć się na błędach, bo one zawsze gdzieś się pojawią. Aha, i na koniec - mam w dupie świat, który będzie o mnie mówił. Zrób satysfakcjonujący ciebie wynik. On będzie o mnie mówił.
Awatar użytkownika
Aga1992
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2018, 17:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Tylko pamietajcie zeby zdawac regularna relacje z postępow :D
ODPOWIEDZ