Strona 1 z 2

Najlepszy Polski góral....

: 31 mar 2011, 15:18
autor: Sleczek
Spokojnie jest od jakiegoś czasu na forum :hejhej: dlatego zakładam trochę kontrowersyjny temat, otóż kto według Was jest aktualnie najlepszym góralem i najlepszą góralką w Polsce ?. Chciałbym poznać Wasze subiektywne odczucia na ten temat. Weźmy pod uwagę biegi alpejskie, aglosasy i długie dystanse.

Pozdrawiam

Re: Najlepszy Polski góral....

: 31 mar 2011, 15:45
autor: Jarek Gniewek
Aktualnie trudno okreslić bo jeszcze nie zaczeła się konkretna rywalizacja. Sezon 2010 to już historia. Oczewiście mozna podpierać sie danymi. Ale którymi? MP czy ligą górską czy jeszcze innymi wynikami?

Ja stawiam tak:
alpejczyk - pozostane przy Długoszu
anglosas - zawsze to była domena młodych więc - Bierczak
ultra - Świercu, bo już widze jego przygotowania na rajdach, więc pewnie "celuje" na długie dystanse

Co do kobiet to tu mam problem. Pass.

Re: Najlepszy Polski góral....

: 01 kwie 2011, 19:02
autor: kulawy pies
ja jednak obstawiam konserwatywnie, że Heryk Szost, przynajmniej jeśli chodzi o długie dystanse.
- tylko nie bardzo rozumiem, jak to się stało, że postawiło go na Sanguszki...

zdrókwo

Re: Najlepszy Polski góral....

: 01 kwie 2011, 21:09
autor: jass1978
Wśród kobiet to chyba jednak Zatorska rządzi

Re: Najlepszy Polski góral....

: 01 kwie 2011, 23:56
autor: Jarek Gniewek
Ja się obawiam, że to czas przeszły... I trochę mało młodych nadzieii.

Re: Najlepszy Polski góral....

: 02 kwie 2011, 13:51
autor: Sleczek
Jarkovsky pisze:Ja się obawiam, że to czas przeszły... I trochę mało młodych nadzieii.
jest Celińska, Sojda, itd..więc nadzieje, jakieś są :bleble:

Re: Najlepszy Polski góral....

: 02 kwie 2011, 19:27
autor: jass1978
Jest jeszcze taki kolo z Mszany Dolnej, Jan Wydra się nazywa. Po górach zapieprza jak kozica. Jego żona też jest mocna.

Re: Najlepszy Polski góral....

: 02 kwie 2011, 19:29
autor: wojtekwydmuch
Jarkovsky pisze:Ja się obawiam, że to czas przeszły... I trochę mało młodych nadzieii.
Ale jest jeszcze Kamila Zatorska(córka mistrzyni) i to chyba jest nadzieja bo nieźle biega.

Re: Najlepszy Polski góral....

: 02 kwie 2011, 21:37
autor: jass1978
O tak młoda Zatorska jest naprawdę niezła. Jak się jej nie znudzi i będzie trenowała to może w przyszłości sporo namieszać.

Re: Najlepszy Polski góral....

: 10 kwie 2011, 14:17
autor: Jarek Gniewek
jass1978 pisze:Jest jeszcze taki kolo z Mszany Dolnej, Jan Wydra się nazywa. Po górach zapieprza jak kozica. Jego żona też jest mocna.

On jeszcze biega? Dawno go widziałem, dobry był - zawsze ścisła czołówka kraju.

Ja Wam powiem, że w kobietach może nastapić zmiana "warty". Za sprawą pewnej warszawianki :bum: Zobaczymy na najbliższych biegach na Grojec i Magurke.

Re: Najlepszy Polski góral....

: 10 kwie 2011, 16:35
autor: jass1978
A co ma nie biegać? Przecież ma dopiero trzydzieści parę lat. Ciągle daje czadu.

Re: Najlepszy Polski góral....

: 10 kwie 2011, 18:40
autor: kulawy pies
tak sobie siedzę i liczę:

silesia eco run:
Andrzej Lachowski 49:33, po przeliczeiu z mcmillana na dychę: 31:59
Daniel Wosik: 52:33, kalk.10k: 34:00
---
Częstochowa 10k

Marcin Świerc 33:32
Piotr Hercog 36:13
-------
półmaraton żywiecki:
Jarek Gniewek 1:12:32, kalk10k. : 32:36
Tomek Klisz 1:14:59, k10k: 33:42
-------
maniacka dziesiątka
Piotr Holly 32:48
---------------------

oczywiście chcąc porównywać te wyniki trzeba je jeszcze 'zmodyfikować o warunki' - czyli o nie wiadomo ile,
próba przełożenia tego na bieganie po górach to kolejna wielka zmienna-siła.
nieważne.

wygląda na to, że będzie fajne ściganie w tym sezonie, a to cieszy najbardziej.

zdrówko

Re: Najlepszy Polski góral....

: 10 kwie 2011, 20:46
autor: Jarek Gniewek
Nie lubie aptekarskiego podejścia do biegania.
Andrzej w sumie bardziej teraz utożsamia się nie z górami ale komercyjnymi ulicznymi zawodami. Na dyche jego życówka jest ponad 1 minute lepsza. To samo Daniel też 34 min to może na treningu biegać.
Marcin teraz biegł 10k na wolnej trasie wokół klasztoru, gdzie tez czasem pod wiatr było.
Co do J.G to jest to na razie marzenie :-)

Fakt może być ciekawie stara "gwardia" vrs. młode wilki.

Re: Najlepszy Polski góral....

: 10 kwie 2011, 22:05
autor: kamilj
no właśnie, ciekawe, co dzieje się z Jankiem Wydrą? w zeszłym roku widziałem go tylko w maratonie gorczańskim. też był pierwszy, ale brakło mu konkurencji na podobnym poziomie, więc trudno powiedzieć, jakie był wtedy jego max.
w ogóle odnoszę wrażenie, że część osób ze starej gwardii osiągnęła plateau i od pewnego czasu nie ma progresu, a nawet troszkę słabnie (może się mylę, bo w temacie zawodów siedzę od niedawna), także dobry czas na przetasowania.
Wydaje się, że Klisz w tym roku ma dobrą formę, podobno Jarek pobiegł znakomicie w żywcu. ale kto będzie w tym roku obstawiał podium - jeszcze się okaże. Pierwsze zawody w Szczyrku - odbyły się jeszcze w zimie i dlatego nie są miarodajne, bo na wiosnę wszystko może się pozmieniać.
także do pierwszych wiosennych zawodów! (ja zamierzam zawalczyć mocniej niż zwykle). a przede wszystkim trzeba poczekać do połowy maja na górskie MP. z tego, co widziałem sporo mocnych jest już zapisanych.

Re: Najlepszy Polski góral....

: 10 kwie 2011, 22:20
autor: Jarek Gniewek
3 zmiana warty weszła już. :taktak: Podzieliłbym to tak: sezon 96-2004, 2005-2010 i od 2010 nadal...

Jasiu z tego co wiem to zawsze dużo pracował, biegał przy "okazji" a teraz rodzina na głowie więc sam jestem ciekaw czy tylko M. Gorczański bedzie z "urzędu" wygrywał.
Toma Klisz to radzej już tylko ultras i schodziarz, Danielo hmm. jakieś wypalenie u jego się pojawiło, może przez skyrunning. Zawierucha już pewnie nie wróci, Długi zawsze w formie, ale i tak przyszłość nalezy do młodych.