andorra ultra trail 2018

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
krosnomaraton
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2018, 06:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3.10

Nieprzeczytany post

Witam. Czy ktoś może biegał w Andorze Ultra ? Wybieramy się tam pierwszy raz.
New Balance but biegowy
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Byłam w 2016 r. na dystansie Celestrail. Na ten rok zapisana jestem na Ronda dels Cims. Jadę, ale raczej nie pobiegam - za dużo kłopotów ze zdrowiem było ostatnio, żeby się solidnie przygotować, tzn. wystartuję, tylko pewnie najdalej w połowie trasy będę musiała zejść.

Pytaj, co Cię interesuje, może akurat będę wiedziała.
krosnomaraton
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2018, 06:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3.10

Nieprzeczytany post

Biegniemy na dystansie maratonu. W środę wylatujemy z Modlina do Tuluzy. Śpimy w hotelu Nuria (Andora). Zastanawiam się czy na lotnisku wynająć samochód , czy może autobusem. Z środy na czwartek pewnie zanocujemy w Tuluzie. A óżniej do poniedziałku zostajemy w Andorze.
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To zależy - ilu was jedzie, co chcecie robić na miejscu poza zawodami.
Tu masz przykładowe połączenia Tuluza-Andorra la Vella-Tuluza:
https://www.checkmybus.pl/#departureDat ... 5&adults=1

Andorra la Vella jest dość blisko Ordino - więc na start na spokojnie możecie dojechać komunikacją miejską czy taksówką. Dzień wcześniej też musicie być w Ordino, żeby odebrać pakiety startowe. Zresztą - tam w tych dniach zwłaszcza na starym rynku kwitnie sportowo-turystyczne życie i naprawde warto tego nie przegapić :)
Po maratonie nie bedziecie specjalnie zmęczeni - to też świetnie by było zrobić wycieczkę np w niedzielę do doliny przecudownych jezior (pasą się tam całe stada wolno żyjących koni) bądź na któryś ze szczytów (polecam Pic de la Serrera, albo Pic de Coma Pedrosa)

W niedzielę jest też marsz 10 km Solidaritrail. Dla zawodników - w cenie pakietu.
Jeśli chodzi o zwiedzanie - od znajomych wiem, że autostop działa bardzo sprawnie (sama nie korzystałam). Tylko przy większej grupie - może być z tym kłopot, żeby jednocześnie złapać stopa dla 3-5 osób.

My mamy wynajęty samochód - firefly, poprzez rentalcars. Koszty dzielimy na 5 osób i cenowo wyjdzie nieco tylko drożej od komunikacji publicznej, a może nawet i nie, za to na pewno o wiele wygodniej. Mieszkamy w el Tarter, część startuje na różnych dystansach, część w planie ma tylko turystykę - stąd auto jest dla nas jedynym sensownym rozwiązaniem.

Ale koszt wypożyczenia to nie tylko cena główna samochodu w wypożyczalni, jaką widać w wyszukiwarce.
Są dodatkowe opłaty, np.:
- za wjazd do Andory dopłata ok 9 euro za każdy dzień wypożyczenia
- wiadomo dochodzą koszty paliwa
- ew. dodatkowe ubezpieczenie wkładu własnego - najczęściej ok. 42 zł za każdy dzień

Zwykle też główny kierowca musi mieć przy sobie kartę kredytową wystawiona na swoje nazwisko z limitem wystarczającym na zablokowanie depozytu zabezpieczającego + kosztów paliwa w baku (okolice 900-1200 euro)

My np mamy auto za cenę podstawową 550 zł, ale koszty końcowe z paliwem włącznie mogą się zamknąć w kwocie ok 1700 zł. Dzielimy to na 5 i mamy auto za 340 zł od osoby. Z tym, że my najmujemy samochód na 8 dni.

Tę fotkę robiłam osobiście w dolince jezior, w drodze na jakiś szczyt, w ramach wycieczki po zawodach (naprawdę warto, jak już jest się na miejscu - korzystać i jak najwięcej zobaczyć):
Obrazek
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dla tych i podobnych widoków polecam samochód: :)


Obrazek

Obrazek


de la Serrera
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ech, zazdroszczę :)
krosnomaraton
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2018, 06:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3.10

Nieprzeczytany post

Przepraszam ,że dopiero teraz odpisuję.
Ta Dolina jezior jest na południe od kolejki Encamp ? W przewodniku czytałem ,że jest tam Dolina wpisana na UNESCO.

Raczej wybierzemy AndBusa. W środę lądujemy o 20.40.(ostatni autobus odjeżdża wcześniej) Więc pojedziemy na wieczór do Tuluzy.
Tam nocleg (jeszcze nie mamy klepniętego.) Do południa pozwiedzamy Tuluzę. I w czwartek po południu wyjedziemy do Andory.
Autobusem , chociaż , jak się trafi , to blablacarem.

Jeczcze mam pytanie. Bilety na komunikację w Andorze kupuje się u kierowcy, czy są automaty ? Są np. na kilka dni ?

pozdrawiam .
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co do połączeń komunikacyjnych - bilety kupuje się u kierowcy, ceny zwykle ok 3 eur za bilet. Jak tam z karnetami itp nie mam pojęcia.

Dolina - południowo-wschodnia część Andory - to jest to miejsce: estany del cap dels pessons: https://www.google.com/search?q=estany+ ... 40&bih=763
krosnomaraton
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2018, 06:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3.10

Nieprzeczytany post

Witam. Zarezerwowałem już przejazd na blablacar.fr . Za przejazd z Tuluzy do Ordino zapłaciłem 46 euro za 3 osoby. Robiłem to pierwszy raz. Zobaczymy , jak wyjdzie. Dziękuję za info. Fotki super. Dobrze , że biegniemy tylko maraton. Będzie moc na pozostałe dni.
pozdrawiam.
krosnomaraton
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2018, 06:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3.10

Nieprzeczytany post

Jeśli chodz o termy Caldea , to warto ? 36 euro/osoba - 3 godziny. Czy biegacze mają tam zniżkę ?
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja miałam bilet wstępu w pakiecie. Ale oddałam znajomym, bo wolałam w tym czasie iść w góry. Znajomi byli zadowoleni.
krosnomaraton
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2018, 06:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3.10

Nieprzeczytany post

W pakiecie na Caldea jest promocja 2 X 1 , tzn , że 50 % ?
krosnomaraton
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2018, 06:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3.10

Nieprzeczytany post

Mam jeszcze pytanie. Kiedy kontrolują wyposażenie obowiązkowe ? Przy odbiorze numerów , czy przed samym startem ?

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

przy wejściu w strefę startową dlatego lepiej być wcześniej
są stoliki - wyrywkowo sprawdzane są poszczególne elementy, niektórym sprawdza się wszystko


tzn - wyrywkowo - każdy zawodnik jest sprawdzany, tylko każdemu sprawdza się inne element wyposażenia (3-4)
ODPOWIEDZ