Marathon Des Sables

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
rufuz

Nieprzeczytany post

W poniedzialek zanosze buty do szewca aby dorobil mi po dwa mocowania do stuptutow. Aby byly mocne kupilem zestaw sznurowadel-linek do butow salomon. No i ostatecznie buty wybiore salomon enduro z dodatkowa "skarpeta". Zrobilem juz trening na plazy i wymach, sa w porzadku. Placak po wielu testach zabieram ten sygnowany przez MDS z przednia torba salomon. Calkiem niezly jest tez plecak raidlight ale ten MDS trzyma sie lepiej na plecach. Przednia torba salomon ma dodatkowe miejsce na butelke 1,5 litra.
- gotowanie wody Esbit Cookset 585ml
http://www.myracekit.com/product/esbit-cookset-585ml-
- skarpety Injinji wypadaja calkiem niezle
- prowiant Trek`N Eat, zupki Knorr itp
- spiwor to troche przesada cenowa ale to chyba jedyny taki z odpinanym dolem.
https://www.waa-ultra.com/en/official-c ... s-836.html
- na burze piaskowe zabiore dobry kombinezon malarski :hahaha: Malo wazy i zajmuje malo miejsca.
itd, itd
Oplaty wszystkie juz zalatwilem. Teraz jeszcze szczepienia i na koniec EKG na miesiac przed (wymagane przez organizatorow) brak EKG to kara 200euro :hahaha:
Nie wiem na ile sprawdzi sie moja strategia terningowa. Zrezygnowalem praktycznie z typowych interwalow i robie: mocna sile biegowa 2x w tygodniu: bieg z ciezkim plecakiem - wtorek oraz wydmy sobota + 2x dlugie wybiegania ( w tygodniu takie 30-35km nieco szybsze) a w weekend, niedziela takie ok 45-50km (wolniejsze takie w tempie ultra). W srody mocny basen 1500m a piatek silownia - trening obwodowy ok 1,5 godziny.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak czytam i czytam ten watek i moge tylko powiedziec: respect :taktak:
Obciazenia treningowe niemale, ja bym musial spac chyba po 10h na dobe, zeby sie zregenerowac :hejhej:
Progress jakis konkretny z tych treningow zauwazasz?

Na wyposazenie nie zalujesz jak widze, ale z drugiej strony, zawalic takie wyzwanie, bo "costam" nawalilo to by byla wielka szkoda.
A lekkie wyposazenie dodatkowo kosztuje jeszcze premium kase.

Duzo Ci czasu jeszcze zostalo do startu?
rufuz

Nieprzeczytany post

wytrzymalosc w I zakresie ok. ale chyba stracilem na szybkosci. Ale coz jak robie m.in. w czwartek 30-32km a w niedziele 45-50 to dobry interwal jeszcze dodatkowo w tygodniu raczej ciezko "poleciec". W niedziele 45-50 robie Gallowayem. Troche dziwnie bo przez lata nie biegalem Gallowayem. Na moim poziomie MDS moge sensownie pokonac wlasnie Gallowayem. Troche za malo sypiam i to musze zmienic :oczko:
rufuz

Nieprzeczytany post

sprawy finansowe juz uregulowane. dostalem potwierdzenie. Pod koniec lutego "polece" jeszcze maraton w Kilonii a potem juz tylko piaski, piaski, piaski :ble:
rufuz

Nieprzeczytany post

strzalem w dziesiatke okazaly sie mocne akcenty na obrecz barkowa na silowni. We wtorek plecak 16kg, 22km i barki ok. Kiedy zaczynalem treningi z ciezkim plecakiem okazalo sie, ze nie nogi sa problemem a barki.
Wczesniej unikalem soli w roznych produktach tak teraz szukam np. orzeszkow z jak najwieksza iloscia soli :hahaha: Znalazlem takie z zawartoscia 2,1 g soli na 100g produktu :bum: :szok:
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: Duzo Ci czasu jeszcze zostalo do startu?
W kwietniu chyba jak dobrze widziałem jest ten start.

Mam nadzieję że zobaczymy jakieś relacje, dużo opowiadań :hejhej: TRZYMAM KCIUKI!
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:strzalem w dziesiatke okazaly sie mocne akcenty na obrecz barkowa na silowni.
Co to dokładnie za ćwiczenie ?
rufuz

Nieprzeczytany post

kupuje action kamere Sony Action Cam z obsluga, wyswietlaczem na nadgarstku.
na barki robie klasyczne wyciskanie w poziomie i w pionie oraz butterfly.
rufuz

Nieprzeczytany post

w budziku ustawilem sobie utwor AC/DC - Highway to Hell :hahaha: Na MDS przed startem codziennie odtwarzaja ten utwor.
Jakos na dniach zrobie szczepienia a EKG to na miesiac przed, wedlug regulaminu.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Zamierzasz pokonać MDS z 20 kilogramowym plecakiem, czy to tylko treningowo nosisz, a na zawody będzie mniej? 20-25 kg to waży zazwyczaj mój plecak na tygodniowy wypad w wysokie góry i jeśli chodzi o bieganie z takim obciążeniem to tak średniawo :D Apropo wytrzymałości barków to wyreguluj dobrze szelki i zapnij sobie mocniej pas biodrowy, na barkach ma spoczywać tylko niewielki procent ciężaru plecaka.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
rufuz

Nieprzeczytany post

MDS z 20kg plecakiem :hahaha: :hahaha: :hahaha: Walka toczy sie o kazde 100g a Ty pytasz czy chce pojechac na MDS z 20kg na plecach :hahaha: Chyba wrocilbym w czarnym worku zapinanym na zamek :hahaha: Mocniej zaciagniety pas biodrowy moze dobry pomysl dla typowego plecaka gorkiego ale do biegowego to nie specjalnie dobre rozwiazanie, przynajmniej dla mnie. 20kg na placach jakies ryzyko jest w tym wypadku sprawdzaja sie bardzo dobrze buty Altra na grubych podeszwach i opieka dobrego fizjoterapeuty :oczko:
Piasek pomarzniety na plazy wiec dzis "lece" lesny cross.
rufuz

Nieprzeczytany post

Postanowilem zakupic jeszcze jedna pare butow. Tych Salomonow Enduro nie jestem pewnien na 100%. Na miekkich nawierzchniach sprawdzaja sie genialnie ale na twardszych jest troche lipa. Niewlasciwe buty moga wyeliminowac z udzialu. Kupilem jeszcze buty Hoka CHALLENGER ATR 4.
https://www.ultramarathonrunningstore.c ... trfour.htm
Waza 254g wiec moge jeszcze zyskac paredziesiat gramow na bucie :hahaha: Chodzi o to ze obawiam sie, ze jak beda twardsze odcinki to w twardszych i nieco ciezszych Salomonach nogi moga sie szybciej meczyc. 254 gramy to troche wiecej niz szosowy but startowy do maratonu :hahaha:
W tygodniu powinna przyjsc przesylka z paroma rzeczami: zestaw obowizkowy (pompka do jadu, lusterko, kompas itp), ultralekka kurtka na wiatr, pojemnik na 3 baterie itp. Jak buty okaza sie ok to zaraz ide do szewca aby dorobil mocowania do stuptutow.
MPawlicki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2018, 21:35
Życiówka na 10k: 41:50
Życiówka w maratonie: 3:24:20

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:Zakladam temat bo mozna sie juz rejestrowac na 2018 rok. Ja sie juz zarejestrowalem i wplacilem pierwsza rate. Zaczynam tez zbierac wszelkie informacje, ktore moga byc pomocne zarowno w samych przygotowaniach jak i samym starcie. Bede wdzieczny za wszelkie info. A moze tez ktos planuje start w 2018 ?
http://inscription.marathondessables.com/
Pozdrawiam
Czesc

Ja tez jade na MDS w 2018, chetnie sie skontaktuje przed wyjazdem
Pozdraiwam
rufuz

Nieprzeczytany post

ooo jak sie ciesze, nie bede sam :ble: :ble: :ble: :ble: Pierwszy raz ? Duze doswiadczenie w ultra ? Gdzie w Polsce mieszkasz ? Bardzo chetnie sie spotkam. Nie wiem na jakim poziomie jestes ale jakby co to jest juz nas dwoch. Moze utworzy sie jakas grupa na pokonanie MDS. Kiedy bedziesz w Paryzu ? Ja chce spedzic caly dzien przed wylotem.
rufuz

Nieprzeczytany post

no i "slowo sie rzeklo" jednak te Hoka. Buty sa genialne, takich potrzebuje. Waza tyle co uliczne startowki, tak je czuje na nogach i do tego maja w miare grube podeszwy. Pojutrze ide na szczepienia: dur, tezec i dwie zoltaczki. EKG tez juz mam zaklepane.
ODPOWIEDZ