Marathon Des Sables

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pewnie o tym wiesz. Altra ma zero drop w przeciwieństwie do Hoka, te mają w zależności od modelu 4-6 mm. Co masz za Altry bo i ja sie powoli do nich przymierzam.
New Balance but biegowy
rufuz

Nieprzeczytany post

Altry (Altra model Paradigm 2) wypadają rewelacyjnie na płaskich odcinkach. Mam wrażenie jakby po dystansach ponad 45-45km nogi były mniej zmęczone. Na dystansach 50km, kiedy zmęczenie daje sie we znaki, można spokojnie "bić z piety". Niestety na piaskowych wydmach, podejściach Altry wypadają nieco gorzej w stosunku do np. Salomonow Speed Cross.
Ciężko mi sie przyzwyczaić na długich dystansach do tempa ultramaratonskiego. Początek treningu spoko, biegnę w tempie ultra ale często sie zapominam, ze to przecież trening pod ultra i ciągnę w tempie maratońskim za co po przekroczeniu 40 km płace :hahaha: Ostanie kilometry to juz tylko Galloway :hahaha:
rufuz

Nieprzeczytany post

Kolejny etap przygotowan do MDS zaliczony. Wczoraj maraton Stadtwerke Lübeck Marathon. Jestem zadowolony z udzialu. Organizacja ok, trasa ok :ble: Kolejna rata za udzial w MDS wplynela. Zostalo 6 m-cy. Moze "polece" jeszcze jakis maly maraton w listopadzie w ramach treningu.
rufuz

Nieprzeczytany post

Treningi na morskich wydmach, gorkach.

Obrazek

Obrazek

Zaczynam kopletowac wyposazenie: spiwor, gotowanie wody, kijki, kamerka go pro itd
rufuz

Nieprzeczytany post

gadzet do trenowania sily biegowej: dwie opony polaczone razem+lina, do tego plecak i w droge :ble:

Obrazek
rufuz

Nieprzeczytany post

zostaly 4 miesiace. niedawno wlaczylem do treningow bieg z 16kg na barkach: kamzelka 8kg plus plecak 8kg. musze jeszcze zrobic szczepienia. wkrotce dojda dlugie marsze, marszobiegi plaza z plecakiem 16kg plus uprzaz z dwoch opon. Lot: wybralem oferte organizatorow na przelot czarterowy w dwie strony za dodatkowe 500 euro.
Buty, ostatecznie beda Raidlight Ultramax Evo.
https://www.raidlight.com/en/shoes/4736 ... our-orange

Jutro przyjdzie paczka z
- maska, na slonce i piasek, okulary z demobilu brytyjskich SAS (juz przetestowane, sa genialne :ble: )
- system hydracyjny adapter (chce przetestowac, moze sie sprawdzi) fajny bajer a moze byc bardzo pomocny
https://www.asmc.pl/Kemping/Kuchnia-tur ... ube-p.html
- Filtr do wody MFH Filterpen (taki na emergency), waga 50g
https://www.asmc.pl/Kemping/Kuchnia-tur ... pen-p.html
- Pastylki z kawy i guarany Airmenbeans

Chce jeszcze zrobic taki test aby ok 7 dni byc dokladnie na takiej diecie jaka bede mial na MDS:: liofilizaty itp Chce tez je przygotowywac dokladnie w taki sam sposob.
Moje marzenie, jak wczesniej napisalem, to pierwsza setka. Jesli zostane sklasyfikowany w pierwszej setce to bedzie genialnie :ble:
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Popraw linki jak możesz :P

Jakieś pigułki z solą planujesz? Czy na pustyni sól się pobiera jęzorem z natury?
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
rufuz

Nieprzeczytany post

:hahaha: :hahaha: aaa to jest pomysl mozna zaoszczedzic pare gram na pastylkach :hahaha: :hahaha: :hahaha:
rufuz

Nieprzeczytany post

wczoraj zrobilem 32km w tym 20km szutry+asfalt i 12km po plazowych wydmach.
rufuz

Nieprzeczytany post

Buty Raidlight przyszly. Teraz trzeba je przetstowac. Jutro 50km wycieczka. Planuje 50-55km z plecakiem 2-3kg.
rufuz

Nieprzeczytany post

Teraz testuje liofilizowane jedzenie. Najlepsze bedzie "Treak N Eat", smak ok, bez chemii. Dzis wyprobowalem "Adventure Food", masakra nie dosc, ze naladowane roznej chemii to jeszcze smak nie najlepszy. Buty raczej jednak HOKA CHALLENGER ATR 3 najlzejsze, 260g. Dobra jest tez outdoorowa kawa.
https://www.spejdersport.dk/growers-turkaff.aspx
biegam teraz ile sie da po plazy, wydmach przy jak najgorszej pogodzie. Najlepiej jak mocno wieje bo wtedy piasek tnie po twarzy jak na pustynii :hahaha:
Kupilem dobra kuchenna wage i wszystko waze :hahaha: Tne gramy gdzie sie tylko da :hahaha: Ostatnio gosc sie smial w sklepie outdoorowym :hahaha:
Spiwor wezme jednak ULTRA SLEEPING JACKET MDS 2017, cena wprawdzie powala bo 450 euro to troche przesada ale spiwor jest tak skonstruowany ze dol mozna odpiac i uzywac gory jako kurtki.
https://www.waa-ultra.com/en/official-c ... ables.html
rufuz

Nieprzeczytany post

dzis 40km z czego 14km po plazy, czas leci zostalo juz niewiele :hahaha: Ale juz mam plan na kolejny mega ultra, jak MDS wypadnie zadowalajaco :hahaha: Moje mysli kraza wokol Bad Water. Zawsze tak mam jak sie zbliza maraton lub ultra to musze miec plan na kolejny bieg :hahaha: To daje mi dodatkowa motywacje.
rufuz

Nieprzeczytany post

dzis 20km z plecakiem 20kg, okazuje sie, ze nie wytrzymalosc nog moze byc problemem ale barkow :hahaha: :hahaha:
jutro basen 1500m plus sauna.
rufuz

Nieprzeczytany post

wczoraj mocne wydmy i plaza a dzis 44km Galowayem (tak zamierzam pokonac MDS), drugi dzien diety na liofilizatach. Poza tym, ze sa nieco za slone jak dla mnie to wszystko jest ok. Kawa i herbata outdoorowa smakuje nawet niezle :hahaha: MDS to chyba nie tylko wysilek fizyczny ale tez logistyczny i finansowy. Samych butow zanim trafilem na te ok kupilem 4 pary :nienie: Spiwor 450 euro itd No coz ale gdyby to bylo takie latwe to znacznie wiecej osob bralo by udzial w tego typu imprezach :hahaha:
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

To ile trzeba mieć gotówki żeby pokryć to wszystko? Tak pi razy oko, z dokładnością do tysiąca zł ;)
Oczywiście wliczając w to wpadki sprzętowe, testowanie i uczenie się itp.
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
ODPOWIEDZ