Wrocław

Awatar użytkownika
atomekd
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 22 lip 2011, 09:08
Życiówka na 10k: 00:37:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej!

Gdzie zrobić wybieganie we Wrocławiu? Startuję z centrum. Czy na stadion olimpijski można wejść i zrobić trening? Który stadion polecacie, w promieniu, powiedzmy, 5km od centrum?

Może ktoś ma ochotę wymienić się doświadczeniami, pogadać i pokazać gdzie się biega we Wrocławiu we czwartek (14.09) około 19:30? https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 35&start=0

Pozdrawiam
Obrazek
New Balance but biegowy
Jan123

Nieprzeczytany post

Wpadnij na Parkrun każda sobota 9 wyspa opatowicka most koło samolotu.



Długie wybieganie

Możesz poszukać u mnie na profilu

https://www.endomondo.com/users/1601558/workouts/latest

Może coś znajdziesz zawsze robię długie wybieganie sobota niedziela.

Nie wiem jakie tempo preferujesz nie wiem czy dam radę :-)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jan123 - możesz nie dać rady, chyba że kolega zwolni:
https://run-log.com/events/user_races/atomekd
:oczko:

Część z tych długich wybiegań masz w lubelskim - trochę daleko od Wrocławia :bum:

Zerknąłem z ciekawości ponieważ sam czasami jadę ze Szczecina do rodziny we Wrocławiu i oczywiście przy okazji sobie tam biegam.
atomekd - widzę, że ze Szczecina "wyemigrowałeś" na Wrocław :usmiech:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
marnow
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 06 paź 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 50m
Życiówka w maratonie: 3h40m

Nieprzeczytany post

ze stadionem olimpijskim to nigdy nie wiadomo ... w ciągu dnia jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie otwarty i będziesz mógł zrobić trening - ale pewności nigdy nie ma.
W ostateczności jest obok niego bieżnia żużlowa.

Inna opcja to stadion na Sztabowej - jest tam nowy tartan (nowy, ale jakością nie powala, do tego brakuje oznaczeń dystansów, ale przynajmniej pętla ma chyba równe 400m). Niestety bardzo ciasno otacza boisko piłkarskie i trenujący na nim czasem przeszkadzają :/
Awatar użytkownika
atomekd
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 22 lip 2011, 09:08
Życiówka na 10k: 00:37:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@Jan123 Wielkie dzięki za linki, zobaczę dzisiaj wieczorem, wtedy będę miał sensowny internet.

Z tempem w dół mogę się dostosować.

@marnow I dzięki za namiar na Sztabową - sprawdzę.
Obrazek
Jan123

Nieprzeczytany post

Tak przy okazji
Kładka z tyłu zoo i na wyspę opatowicka
Dalej zamknięte jedynie nie bezpieczne przemieszczanie się po rusztowaniach (stan 10 września jechałem tam rowerem)
Dajcie znać kiedy planowane otwarcie.
marnow
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 06 paź 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 50m
Życiówka w maratonie: 3h40m

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:Tak przy okazji
Kładka z tyłu zoo i na wyspę opatowicka
Dalej zamknięte jedynie nie bezpieczne przemieszczanie się po rusztowaniach (stan 10 września jechałem tam rowerem)
Dajcie znać kiedy planowane otwarcie.
Kładka koło zoo to dopiero w listopadzie.
A przejście przy wyspie opatowickiej to już w lipcu miało być otwarte :bum:
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi o stadion olimpijski -> wejście przy kortach tenisowych najczęściej jest otwarte. W ubiegłym roku: Kilka razy zdarzyło mi się, że było zamknięte - wszedłem po prostu przez płot i nikt mnie nie wygonił. Raz wszedłem normalnie, a wychodzić musiałem przez płot, bo ktoś po prostu zamknął. Nie spotkałem się, żeby ktoś tam sprawdzał/pilnował - może się mylę, nie wiem jak teraz jest, od pół roku nie biegałem.

Co do wybiegania z centrum (zależy co identyfikujesz jakos centrum):
polecam kierunek -> park grabiszyński (jest pętla 5km), można z tego parku bezpośrednio wałami rzeki pobiec do parku klecińskiego (tam chyba w parku z 1,5km jest pętla) co z dobiegiem w obydwie strony zrobi w sumie 5km, można też biec wzdłuż nasypu kolejowego (raczej za dnia, bo mało przyjemna okolica) do parku południowego (tam jest pętla 1,5km) i wrócić.
To się łączy wszystko.

Możesz pobiec w stronę lasu osobowickiego (w lasku jest pętla 5km citytrail), dobieg/powrót wałami

Jeśli chciałbyś asfalt -> możesz pobiec na lotnisko (od CH Factory Outlet jest równo 5km w jedną stronę, a teraz dobudowali kawałek nowej obwodnicy to już 6km), razem z powrotem do Factory masz 10-12km po ładnym i równiutkim chodniku lub ścieżce (pozostaje kwestia dotarcia do Factory), bez świateł i przystanków. Po drodze masz Park Tysiąclecia - ścieżka 1,7 km.

Możesz biegać po wałach za stadionem olimpijskim (pętla "między mostami" ma niecałe 6km, ale można dalej wałami biec prawie w każdą stronę), można w kierunku lasu strachocińskiego etc.

Możesz pobiec na trestno z okolic mostu grunwaldzkiego (zobacz trasę H2O Półmaratonu) - tam jest niewielki ruch, czasami tam w weekendy rano biegamy.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2413
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

marnow pisze:
Inna opcja to stadion na Sztabowej - jest tam nowy tartan (nowy, ale jakością nie powala, do tego brakuje oznaczeń dystansów, ale przynajmniej pętla ma chyba równe 400m). Niestety bardzo ciasno otacza boisko piłkarskie i trenujący na nim czasem przeszkadzają :/
Kolega rozmawiał z gościem na Sztabowej i ten z jakiś papierów wyczytał, że jest 380 m.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
marnow
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 06 paź 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 50m
Życiówka w maratonie: 3h40m

Nieprzeczytany post

ziko303 pisze:
marnow pisze:
Inna opcja to stadion na Sztabowej - jest tam nowy tartan (nowy, ale jakością nie powala, do tego brakuje oznaczeń dystansów, ale przynajmniej pętla ma chyba równe 400m). Niestety bardzo ciasno otacza boisko piłkarskie i trenujący na nim czasem przeszkadzają :/
Kolega rozmawiał z gościem na Sztabowej i ten z jakiś papierów wyczytał, że jest 380 m.
Z tego co wiem to właśnie po przebudowie miał mieć 400m ... jeżeli nie to wielka szkoda :(

Na pocieszenie pozostaje, że wg mojego zegarka wychodzi 400m :hej:
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2413
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

No właśnie wg mojego też :hahaha: , gość sprawdzał niby w papierach może to były dane z okresu przed przebudową?
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
markrun
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2018, 12:19
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

wspomniane okolice opatowickiej mogę polecićz czystym sumieniem, a kładka już od dłuższego czasu już otwarta;)
Jan123

Nieprzeczytany post

markrun pisze:wspomniane okolice opatowickiej mogę polecićz czystym sumieniem, a kładka już od dłuższego czasu już otwarta;)

Za wyspą opatowicka to można biec i biec trasa się nie kończy :-)
markrun
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2018, 12:19
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nawet las rakowiecki bliżej miasta jest ciekawy, są opcje na podbiegi, a największym plusem jest mnogość zwierzyny na którą można natrafić podczas biegania=)
ODPOWIEDZ