Cześć. Proszę o ocenę interwałów. Mam 32 lata, ważę 91-92 kg, mam 176 cm wzrostu, jestem mężczyzną. Biegłem z pasem HRM Pro Plus na bieżni lekkoatletycznej. Maksymalna moc 1114 W, kadencja 252, pik 140 ms kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe 0,3 cm, odchylenie do długości 1,4%.
Pozdrawiam.
Ocena interwałów
-
tensele_kunte
- Rozgrzewający Się

- Posty: 4
- Rejestracja: 02 cze 2026, 20:19
- Życiówka na 10k: 47:30
- Życiówka w maratonie: brak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
tensele_kunte
- Rozgrzewający Się

- Posty: 4
- Rejestracja: 02 cze 2026, 20:19
- Życiówka na 10k: 47:30
- Życiówka w maratonie: brak
Pozostałe załączniki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
tensele_kunte
- Rozgrzewający Się

- Posty: 4
- Rejestracja: 02 cze 2026, 20:19
- Życiówka na 10k: 47:30
- Życiówka w maratonie: brak
No na przykład, czy te parametry klasyfikują mnie jako dobrego amatora 
-
Jajo
- Wyga

- Posty: 125
- Rejestracja: 21 paź 2020, 10:51
- Życiówka na 10k: brak
- Życiówka w maratonie: brak
O treningu:
15 sekund na maxa przy odpoczynku w spoczynku to bardziej trening sprinterski, niż długodystansowy, a z tego co kojarzę, to na tym forum nie ma raczej ekspertów do sprintu. No chociaż przerwy 1:45 to chyba za małe jak na sprint, no ale co ja tam wiem. Może warto, żebyś poczytał o tempach treningowych na początku, żeby wiedzieć co się robi na treningu, na jakich przerwach i dlaczego.
O pomiarze:
Tempo z GPS na dystansie 15 sekund będzie zawsze absolutnie z czapy. GPS zawsze będzie miało jakieś odchyły, a przy tak krótkich seriach to nawet 5 metrów niedokładności całkowicie zmienia wynik. Tu nie ma niestety co oceniać, nawet jakby się znalazł ekspert od sprintu.
O Tobie:
Jak na bieganie to sporo za dużo ważysz. Na pewno to nie same mięśnie
15 sekund na maxa przy odpoczynku w spoczynku to bardziej trening sprinterski, niż długodystansowy, a z tego co kojarzę, to na tym forum nie ma raczej ekspertów do sprintu. No chociaż przerwy 1:45 to chyba za małe jak na sprint, no ale co ja tam wiem. Może warto, żebyś poczytał o tempach treningowych na początku, żeby wiedzieć co się robi na treningu, na jakich przerwach i dlaczego.
O pomiarze:
Tempo z GPS na dystansie 15 sekund będzie zawsze absolutnie z czapy. GPS zawsze będzie miało jakieś odchyły, a przy tak krótkich seriach to nawet 5 metrów niedokładności całkowicie zmienia wynik. Tu nie ma niestety co oceniać, nawet jakby się znalazł ekspert od sprintu.
O Tobie:
Jak na bieganie to sporo za dużo ważysz. Na pewno to nie same mięśnie
-
tensele_kunte
- Rozgrzewający Się

- Posty: 4
- Rejestracja: 02 cze 2026, 20:19
- Życiówka na 10k: 47:30
- Życiówka w maratonie: brak
Na pewno nie same mięśnie, ale trzeba przyznać, że nogi to moja mocna strona. I na pewno jestem zadowolony ze swojej kondycji przy tej wadze
.
Przerwy, tak, małe, następnym razem zrobię tak, że następny sprint zrobię, gdy mi tętno spadnie do 130.
Pamiętaj, że ja biegałem z pasem, więc jednak nie spodziewałbym się, że te odczyty są z czapy.
Przerwy, tak, małe, następnym razem zrobię tak, że następny sprint zrobię, gdy mi tętno spadnie do 130.
Pamiętaj, że ja biegałem z pasem, więc jednak nie spodziewałbym się, że te odczyty są z czapy.
-
Radość z biegania
- Stary Wyga

- Posty: 187
- Rejestracja: 23 maja 2023, 15:13
- Życiówka na 10k: brak
- Życiówka w maratonie: brak
Jesteś grubasek,mam podobny wzrost 173 i ważę 70, zrzuć 20 kilo i będziesz latał jak Kipchoge, mówię poważnietensele_kunte pisze: ↑04 cze 2026, 20:06 Na pewno nie same mięśnie, ale trzeba przyznać, że nogi to moja mocna strona. I na pewno jestem zadowolony ze swojej kondycji przy tej wadze.
Przerwy, tak, małe, następnym razem zrobię tak, że następny sprint zrobię, gdy mi tętno spadnie do 130.
Pamiętaj, że ja biegałem z pasem, więc jednak nie spodziewałbym się, że te odczyty są z czapy.

