Komentarz do artykułu Im więcej biegasz, tym lepiej - badania
: 17 sie 2019, 16:04
Skomentuj artykuł Im więcej biegasz, tym lepiej - badania
Bieganie, Trening, Maraton, Plany Treningowe - największe biegowe forum w Polsce!
https://bieganie.pl/forum/
Odwrotnie - owszem, ale to niższa śmiertelność zależy (odwrotnie proporcjonalnie) od poziomu aktywności.Skoor pisze:yyyyy... eeee... No nie no chyba dobrze jest... Większa aktywność, mniejsza śmiertelność... Odwrotnie proporcjonalnie.
Proporcjonalność (i odwrotna proporcjonalność) to relacja symetryczna - to w jakiej kolejności wymienimy elementy w takim zdaniu nie ma wpływu na jego znaczenie.jarjan pisze: Odwrotnie - owszem, ale to niższa śmiertelność zależy (odwrotnie proporcjonalnie) od poziomu aktywności.
Zgodzę się, ale tylko dlatego że sam napisałbym że te dwie wielkości są skorelowane ujemnie zamiast "odwrotnie proporcjonalne". Użycie słowa "proporcja" sugeruje stałą zależność (która z całą pewnością w tym zjawisku nie występuje).nagly1 pisze:Ok, ale zgodzisz się chyba, że zdanie z artykułu brzmi niefortunnie?
Ma podstawowe znaczenie! Relacja, czysto matematycznie, jest symetryczna, ale funkcja ( tj. co jest funkcją czego? = co zależy od czego?) - nie!Świeżak pisze:Proporcjonalność (i odwrotna proporcjonalność) to relacja symetryczna - to w jakiej kolejności wymienimy elementy w takim zdaniu nie ma wpływu na jego znaczenie.jarjan pisze: Odwrotnie - owszem, ale to niższa śmiertelność zależy (odwrotnie proporcjonalnie) od poziomu aktywności.
No dobra, jeśli dla Ciebie stwierdzenie „A jest proporcjonalne do B” oznacza „B jest funkcją A” (lub odwrotnie, „A jest funkcją B”) to się nie dogadamy ze względu na językowe interpretacje. Dla mnie „A jest proporcjonalne do B” oznacza tyle co „A dzielone na B daje C, gdzie C jest stałe”.jarjan pisze: Ma podstawowe znaczenie! Relacja, czysto matematycznie, jest symetryczna, ale funkcja ( tj. co jest funkcją czego? = co zależy od czego?) - nie!