Inne spojrzenie na trening prędkościowy

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12345
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

highest quality that you feel you can achieve
Naprawdę trudno się z tym nie zgodzić. Problem tkwi jak zwykle w chwili, gdy zaczynamy drążyć temat, czyli co to oznacza w praktyce.
New Balance but biegowy
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Trochę nie w temacie, ale nie do końca.
Na szybko nie mogę znaleźć wątku z "koszmarkami biegowymi", a plakat z mistrzem niestety pasuje jak ulał:
https://bieganie.pl/?show=1&cat=10&id=10067

Istnieje cała masa zdjęć Janusza Kusocińskiego, ale autor plakatu wybrał akurat tą fotografię. I jemu i wielu innym to nie przeszkadza. Nic dodać nic ująć.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

On chyba stoi na tym zdjęciu, a nie biegnie
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13268
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Keri pisze:Trochę nie w temacie, ale nie do końca.
Na szybko nie mogę znaleźć wątku z "koszmarkami biegowymi", a plakat z mistrzem niestety pasuje jak ulał:
https://bieganie.pl/?show=1&cat=10&id=10067

Istnieje cała masa zdjęć Janusza Kusocińskiego, ale autor plakatu wybrał akurat tą fotografię. I jemu i wielu innym to nie przeszkadza. Nic dodać nic ująć.
A co to ma do rzeczy z tematem?
zozur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 302
Rejestracja: 03 gru 2018, 05:06

Nieprzeczytany post

W sprawie tematu polecam link z letsrun o 5x60 na pełnym wypoczynku:
https://www.letsrun.com/forum/flat_read ... ad=7836514

Wysłane z mojego Redmi 6A .
vo2max
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 27 lut 2018, 09:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sultangurde pisze:Ja w sumie nie wiedziałem, że korzystamy z 3 źródeł energii jednocześnie. Dwa są jakby oczywiste (glikogen i tłuszcz), ale jak w trakcie biegu jest ostry nawrót i trzeba zwolnić do minimum i potem wrócić do prędkości przelotowej to za to jest właśnie odpowiedzialna fosfokreatyna. Poza tym zapamiętałem jedno zdanie, które kiedyś w jakimś filmiku powiedział Adam Kszczot: żeby dobrze (szybko) biegać, obuduj się najpierw mięśniami do rozsądnego poziomu.
I nie chodziło mu raczej o robienie masy na siłce, tylko (jak myślę), właśnie o odpowiednią ilość unerwionych włókien mięśniowych, które biegają potem z każdym z nas na różnych prędkościach. Im więcej takich artykułów tym lepiej.
Zgadza się fajnie to widać np. w kolarstwie gdy mamy wykres mocy generowanej przez kolarze i przy każdym nawrocie czy zakręcie trzeba się rozpędzić ponownie i otrzymać koło peletonu. I widać jak duże moce generują kolarze na te czynności mimo że nie jest to żaden atak ani odparcie ataku. Wiadomo bieganie to inny temat ale jakieś podobieństwa są i ten artykuł ma sens.
Tompoz
ODPOWIEDZ