Komentarz do artykułu Ogień z d*py - rady przedstartowe Marcina Koniecznego

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Wszystkim polecam bardzo fajny wykład Marcina, zwłaszcza tym którzy jutro czy w najbliższych dniach startują, porządkuje wiele spraw, pomaga spojrzeć jak do startu podchodzi dobry zawodnik z jednej strony a z drugiej: ”organizator-katalizator”, psycholog, coach, mentor.
mkon
Wyga
Wyga
Posty: 111
Rejestracja: 28 gru 2011, 22:29
Życiówka na 10k: 32'25
Życiówka w maratonie: 2h29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dziękuję za miłe słowa!
coś tam biegam ;)
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bardzo fajny materiał.
Mam podobne zdanie na temat zakładania paska pulsometru podczas zawodów. O ile na treningu jest OK to już podczas zawodów kilka razy musiałem go podciągać. Zawsze to jeden powód do zmartwienia mniej.
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
Awatar użytkownika
Poranny Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:10
Życiówka na 10k: 34:41
Życiówka w maratonie: 2:37:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Świetny występ, który obejrzałem z przyjemnością! Rady są nieoczywiste, a bardzo praktyczne. Jedyne co mi nie pasuje, to rozstawianie swoich ludzi do podania żelu/izo na trasie - zgodnie z regulaminem pzla, taka zewnętrzna pomoc jest niedozwolona!
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Poranny Biegacz pisze:Jedyne co mi nie pasuje, to rozstawianie swoich ludzi do podania żelu/izo na trasie - zgodnie z regulaminem pzla, taka zewnętrzna pomoc jest niedozwolona!
Serio jest taki zapis w regulaminie? :o Skoro nie jest problemem przybicie piątki z kibicem to jaki to jest problem jak taki "kibic" poda żel lub wodę?
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze:
Poranny Biegacz pisze:Jedyne co mi nie pasuje, to rozstawianie swoich ludzi do podania żelu/izo na trasie - zgodnie z regulaminem pzla, taka zewnętrzna pomoc jest niedozwolona!
Serio jest taki zapis w regulaminie? :o Skoro nie jest problemem przybicie piątki z kibicem to jaki to jest problem jak taki "kibic" poda żel lub wodę?
W wielu maratonach sa specjalne stoliki na prywatna wode/zel, czym rozni sie podowanie wody przez wolnotaiuszy od kibicow? W Chiacgo 2017 Wlosi podawali piwo, protestow nie bylo. :hej:
Awatar użytkownika
Poranny Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:10
Życiówka na 10k: 34:41
Życiówka w maratonie: 2:37:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Hej. Ja nie wymyślałem tych regulaminów. Ten z pzla jest oparty na iaaf, i sa w tym względzie tożsame. Także teoretycznie przyjmowanie takiej pomocy to jest łamanie zasad rywalizacji.

link

Wiem, że niektorzy organizatorzy dopuszczają możliwość oddania własnych odżywek, ale to rzadkość.

W skrócie: albo odżywki orga, albo sam musisz dźwigać (pomoc rowerowa odpada). Albo łamiesz regulamin i jedziesz ze swoim. Łamiąc regulamin trzeba też mieć świadomość, że wynik uzyskany w taki sposób ma formalne podstawy aby go oprotestować. Wiem, że takie sytuacje się nie zdarzają, niemniej formalne przesłanki po temu istnieją.

Większości z nas nie grozi wygranie maratonu, ale jakieś pudło w kategorii może się zdarzyć. No i jeśli na to pudło wskakuje przed Wami zawodnik łamiący regulamin, podczas gdy Wy dochowaliście zasad rywalizacji (bez ich wartościowania) to jest ok? A jeśli to pudło to oprócz chwały także nagrody rzeczowe/pieniężne? Dalej ok?
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dlatego Elita ma lepiej (np. Orlen i dedykowane stoliki).
Akurat podanie żeli (mając na uwadze udogodnienia pod tym kątem dla elity) nie jest czymś strasznym. Oczywiście poza regulaminem.
To chyba temat "rzeka". Czy na punkcie odżywczym, czy nie. Czy jak mi "mój" żel poda 'wolontariusz', z którym się dogadałem, a on działa na takim punkcie to co.... Można tak dzielić i dzielić i toczyć dyskusje.
Ale najbardziej dwuznacznie jest gdy:
Poranny Biegacz pisze:No i jeśli na to pudło wskakuje przed Wami zawodnik łamiący regulamin, podczas gdy Wy dochowaliście zasad rywalizacji (bez ich wartościowania) to jest ok?
P.S.
Zapomniałbym dodać co do meritum. Super rady i spojrzenie na całość jako zabawa, ale z ambicjami. Oczywiście widać u Marcina, że lubi scenę.
Sam obejrzę jeszcze raz przed swoim maratonem.
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze:Serio jest taki zapis w regulaminie? :o Skoro nie jest problemem przybicie piątki z kibicem to jaki to jest problem jak taki "kibic" poda żel lub wodę?
Żaden problem, oprócz tego, że jak ktoś będzie biegł za tobą i cię podkabluje, a to się całkiem często zdarza w przypadku łamania regulaminu, to zostaniesz zdyskwalifikowany. A jeżeli nie podkabluje, to jest trochę tak, jakbyś ściął kawałek trasy w maratonie i nikt się nie zorientował - są tacy, co nie mają z tym problemu, są tacy, co mają.
I potwierdzam - Naprawdę w wielu zawodach triathlonowych nie można korzystać z zewnętrznej pomocy. Chociaż to już zleży od orgów.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2019, 09:24 przez mpruchni, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Z tymi "stolikami" do pozostawienie własnych żeli/odżywek/napojów to też bywa różnie.

Zdaje się że @Balcer dzielił się kiedyś swoimi doświadczeniami z maratonu w Berlinie. Pozostawił żele, ale przy stole okazało się, że jest tego taka masa, iż nie było sposobu żeby je odszukać. Jak się atakuje 2:20 to raczej nie ma specjalnie dużo czasu na poszukiwania.

No ale regulamin jest regulaminem.
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Korzystanie z pomocy "krewnych i znajomych" rozstawionych po trasie jest zwyczajnie nie fair wobec innych zawodników, którzy z różnych przyczyn takiej pomocy nie maja. Jest to niedozwolona pomoc, za którą grozi dyskwalifikacja. Zresztą moim zdaniem słusznie. Zawodnik wodę i odżywki może targać ze sobą od startu lub pobierać w oficjalnie wyznaczonych punktach (także własne odżywki, ale przekazane organizatorowi przed startem). Regulują to jednoznacznie przepisy IAAF, według których rozgrywana jest większość zawodów. Artykuł 240.8, szczególnie podpunkty g i h.

"(g) An athlete may, at any time, carry water or refreshment by hand or attached to his body provided it was carried from the start or collected or received at an official station.
(h) An athlete who receives or collects refreshment or water from a place other than the official stations, except where provided for medical reasons from or under the direction of race officials, or
takes the refreshment of another athlete, should, for a first such offence, be warned by the Referee normally by showing a yellow card. For a second offence, the Referee shall disqualify the athlete, normally by showing a red card. The athlete shall then immediately leave the course.
Note: An athlete may receive from or pass to another athlete refreshment, water or sponges provided it was carried from the start or collected or received at an official station. However any continuous support from an athlete to one or more others in such a way may be regarded as unfair assistance and warnings and/or disqualifications as outlined above may be applied."
squarePants
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2013, 15:19
Życiówka na 10k: 36:51
Życiówka w maratonie: 2:51
Lokalizacja: Biłgoraj

Nieprzeczytany post

Na zawodach Ironman darzają się dyskwalifikacje za oddanie bluzy żonie przez barierki.
IM 9:40
1/2IM 4:31
1/4IM 2:05
Ol 02:07:26
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dopiero by było, jak by jeszcze za "drafting" w bieganiu karali :oczko:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jak dla mnie, to kazdy moze sobie robić drafting, srafting, dostawać od znajomych odzywki co 1 km. Ale dla Marcina te reguły jakos pewnie są jednak ważne, wiec moze najlepiej gdyby sam nam powiedział jak jest. Marcinie ?! :)
ODPOWIEDZ