Kondycja na biegi krótkodystansowe

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Wikik
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2018, 22:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam!
W czerwcu na wf-ie okazało się, że nawet nieźle biegam (na 800 m czas 3 minuty, załóżmy, że dostateczny). Nauczycielka postanowiła dać mi szansę i uprzedziła, że we wrześniu będę biegać na zawodach. W grę wchodzi 400 m, 800 m, 1000 m i pewnie 1500 m.
Sęk w tym, że nie biegam zbyt wiele. Właściwie prawie w ogóle. Za to 4 razy w tygodniu robię treningi interwałowe (tabata, treningi HIIT itp), sporo jeżdżę na rowerze.
Czy jest szansa, że dzięki temu poprawi się moja kondycja i będę biegać lepiej? Jeśli tak, to czy w znacznym stopniu?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A te treningi "interwałowe" zacząłeś robić od niedawna? Wcześniej nie robiłeś regularnie? Skoro bez biegania pobiegłeś 3 minuty to jakieś szanse na poprawę pomimo braku biegania też są, ale raczej bez biegania trudno liczyć na coś większego.
Wikik
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2018, 22:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wcześniej nie robiłam interwałów, zaczęłam dwa tygodnie temu.
Nie bardzo wiem jak zabrać się za to bieganie, zwykły trucht raczej nic nie wskóra, stąd moja prośba o radę, bo mówiąc szczerze - jestem kompletnie zielona w tym temacie.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Wszystko zalezy od tego, jak bardzo chcesz biegać i czy bieganie lubisz.

Jak nie, o rób to co robisz do teraz i na zawodach pobiegniesz to co pobiegniesz, bez spinki.

Z drugiej strony twoje 3 minuty na 800m jest bez treningu bardzo dobre. Jezeli to chcesz poprawić, to musisz wiecej biegać. Normalnie biegać. Jako ze juz HIIT robisz. Do tego tylko jeszcze 3-4km wybiegania 1-2x w tygodniu (wcale nie musisz truptac) i pare specyficznych interwalów pod twoje dystansy.

Najlpiej zawsze w klubie lekkiej. Tam tobie poradzą.
Wikik
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2018, 22:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W takim razie biorę się za treningi, bardzo dziękuję!
ODPOWIEDZ