Strona 1 z 1

Ładowanie węglowodanami

: 13 paź 2014, 20:38
autor: skotar5
Czy przed maratonem to stosujecie ? Jak to powinno wygladac? Z tego co czytalem od poniedzialku do srody znaczne ograniczenie wegli na rzecz bialek a od czwartku prawie same weglowodany. Czy to jest skuteczne ?

Re: Ładowanie węglowodanami

: 14 paź 2014, 07:30
autor: robin
Czy to jest skuteczne ?
Nie, z badań wynika, że nie jest.
Po pierwsze ograniczanie węglowodanów jest w ogóle przeciwskuteczne, po drugie istotne znaczenie dla wyniku w maratonie ma w zasadzie wyłącznie to, co jesz dzień przed, gdzie jedzenie odpowiednio dużo węglowodanów (co najmniej 6-7g na kilogram masy ciały) rzeczywiście wpływa statystycznie istotnie na poprawę wyniku w biegu.

Re: Ładowanie węglowodanami

: 14 paź 2014, 10:04
autor: Qba Krause
nie, nie jest skuteczne. w tym jednak kończy się moja zbieżność zdań z przedmówcą. ograniczanie węgli jest najlepszą rzeczą jaką można dla własnej diety zrobić.

Re: Odp: Ładowanie węglowodanami

: 14 paź 2014, 16:02
autor: pehop
robin pisze:jest w ogóle przeciwskuteczne
Czyli jakie? Jakiś kolejny bełkot korporacyjny/psychologiczny pt. "unikajmy słowa 'nie', bo jest 'przeciwproduktywne'"?

Re: Ładowanie węglowodanami

: 14 paź 2014, 17:55
autor: Rolli
Qba Krause pisze:nie, nie jest skuteczne. w tym jednak kończy się moja zbieżność zdań z przedmówcą. ograniczanie węgli jest najlepszą rzeczą jaką można dla własnej diety zrobić.
I dodatkowo potrzeba więcej jak jeden dzień, żeby napełnić organizm.

Re: Ładowanie węglowodanami

: 14 paź 2014, 21:00
autor: Qba Krause
pehop, pewnie chodzi o kalkę słowa counterproductive, czyli rzecz nie tylko nieskuteczną, ale szkodliwą. kalka obleśna, jak każda kalka.

Re: Odp: Ładowanie węglowodanami

: 14 paź 2014, 21:11
autor: marek84
pehop pisze:
robin pisze:jest w ogóle przeciwskuteczne
Czyli jakie? Jakiś kolejny bełkot korporacyjny/psychologiczny pt. "unikajmy słowa 'nie', bo jest 'przeciwproduktywne'"?
Tak "na chłopski rozum":
Nieskuteczne = takie, które nie prowadzi nas do osiągnięcia zamierzonego celu.
Przeciwskuteczne = takie, które nie dość że nie prowadzi nas do osiągnięcia zamierzonego celu, to jeszcze od tego celu nas oddala.

Przykładowo, jeśli naszym celem jest zrzucenie 5kg wagi w ciągu najbliższych 3 miesiecy.
Działanie nieskuteczne = rozmawiamy o naszym celu ze wszystkimi naszymi znajomymi
Działanie przeciwskuteczne = codziennie przed snem zajadamy się torebką żelków z lidla

:D

Re: Ładowanie węglowodanami

: 14 paź 2014, 21:48
autor: pehop
Miałem nadzieję, że autor posta, do którego piłem się odezwie :), bo co znaczy to słowo to wiem. Tym niemniej, dzięki za tłumaczenie, może autor zrozumiał ;)
Chciałem skręcić małego flejma, bo takiej ilości bzdur to dawno w jednym poście nie widziałem...