Strona 1 z 1

Trening na podtrzymanie formy

: 16 wrz 2010, 22:28
autor: demog
Witam:)

Biegam amatorsko 2-4 raz w tygodniu. Czasem jednak zdarzają się okresy w których trudno znaleźć czas na trening i kończy się to bieganiem raz w tygodni, nawet rzadziej. Im dłużej taki okres trwa tym bardziej cierpi na tym forma.

Znacie może jakiś "trening awaryjny" - czyli trening zajmujący jak najmniej czasu, mający jedynie na celu spowolnienia spadku formy?


Jak pisałem biegam amatorsko, jednak w najbliższym czasie planuję usystematyzować trening i rozpocząć przygotowania do maratonu. Liczę się jednak z tym, że w czasie treningu mogą znaleźć się okresy w których mogę mieć problem ze znalezieniem czasu na wykonanie treningu i będę musiał go znacznie ograniczyć, przeczekać trudny okres i wrócić do właściwego treningu z jak najmniejszym uszczerbkiem formy.

Re: Trening na podtrzymanie formy

: 17 wrz 2010, 13:18
autor: Adam Klein
Można powiedzieć, że relacja jest liniowa - im mniej biegasz w tym słabszej formie jesteś.
Nie ma treningów awaryjnych - chyba, że jakieś nielegalne wspomaganie farmakologiczne ale i to nie na długą metę.

Re: Trening na podtrzymanie formy

: 17 wrz 2010, 15:51
autor: demog
Rozumiem. W okresach gdy jest mało czasu na bieganie, lepiej co 2 dni przebiec szybkim tempem 20-30 minut czy też lepiej biegać 2x rzadziej za to 2x dłużej?? Czy też nie ma na to złotego środka:)

Mam czasem 2 - 4 tygodniowe okresy w których naprawdę trudno znaleźć czas na bieganie i nie jestem w stanie wykonać pełnego treningu - zastanawiam się po prostu jaki zastosować w tym okresie "trening minimum" aby jak najmniej odbiło się to na spadku formy.

Re: Trening na podtrzymanie formy

: 17 wrz 2010, 21:17
autor: robsonn
Mam podobny problem. Biegam zawsze po pracy, czyli po godzinie 18. Dzień coraz krótszy i szybko robi się ciemno. Nie zawsze jest czas na bieganie - niestety. Przez okres wiosna - lato zbudowałem formę. Nie chciałbym tego stracić przez okres zimowy!
Tygodniowo robię około 40-50km. Teraz planuję w tygodniu zrobić mniej kilometrów, tzn. 15km, a nadrobić w sobotę i niedzielę kiedy mam wolne. Z tym, że organizm będzie miał mniej czasu na regenerację, ponieważ kilometraż nie będzie równomiernie rozłożony w ciągu tygodnia.

Re: Trening na podtrzymanie formy

: 18 wrz 2010, 12:22
autor: Buki15
haahhahahahahaah podtrzymanie formy ?? nie radzę tego robić lepiej kształtować lepszą formę lub robić to samo co wczesniej przed dobrą formą

Re: Trening na podtrzymanie formy

: 18 wrz 2010, 12:39
autor: wysek
Buki15 pisze:haahhahahahahaah podtrzymanie formy ?? nie radzę tego robić lepiej kształtować lepszą formę lub robić to samo co wczesniej przed dobrą formą
Przed napisaniem jakiekolwiek posta polecam zapoznać się z treścią pierwszego posta (o co chodzi autorowi danego tematu), a nie z tytułem. Zamiast pisania bezsensownych postów polecam odrobienie pracy domowej :hej: