Strona 1 z 1
Ergometr wioślarski
: 26 lip 2004, 15:33
autor: shapiro
Witam!!
Czy ktoś z Was trenuje na ergometrze wioślarskim. Mam na mysli taki profesjonalny sprzet na jakim trenuja wioslarze. Moze ktos z Was zna odpowiedzi na kilka moich pytan.
- Czy trening na ergometrze, jest bardziej treningiem silowym czy areobowym?
- Ktore partii miesni mozna na nim rozwinac i czy mozna zastapic gimnastyka silowa cwiczeniami na tej maszynie?
- Jak sie ma trening na ergometrze do biegania. Pytam bo swojego czasu byla dyskusja na forum jak sie przeklada trening kolarski na wyniki w bieganiu. Jestem ciekawy jak wyglada sytuacja z ergometrem wioslarskim.
I jeszcze takie pytanko na koniec:
Jak czesto trenowac na ergometrze i jak go wplesc w trening biegowy?
Czy zima mozna trening biegowy zastapic ergometrem?
Pozdrawiam
Ergometr wioślarski
: 27 lip 2004, 16:06
autor: jozefa25
Witaj
zadajesz bardzo ale to bardzo ciekawe pytania.
Trening wioślarski możesz traktować jak każdy inny z tym że bardziej przypomina strukturą wysiłku trening siłowy z elementami ogólnego rozwoju.
ustalając przedziały wysiłku oraz długość treningu lub raczej części treningu możesz opracować albo siłę lub typowy trening aerobowy lub mocny trening interwałowy.
W twoim wypadku zalecałbym jesli jeszcze nie przeczytałeś lekturę manuala do urzadzenia Concept II z polskiej strony dystrybutora.
Jedno co mogę jeszcze dodać to prawdziwy ergometr to kierat i trzeba mieć albo dużo samozaparcia albo wiedzieć o co ci chodzi.
Powodzenia
ps.
jak już będziesz mógł jechać przez 30 minut z siłą 160 Wat a tętno będziesz miał w okolicach 80% HRmax'a,
to daj znać.
Ergometr wioślarski
: 27 lip 2004, 23:10
autor: shapiro
Hej Jozefa!
Dzieki wielkie za info. Sciagnalem sobie manuala ze strony Conceptu, odwiedzilem rowniez miedzynarodowa strone i tam jest troche wiecej rzeczy, wlacznie z tym ze jest forum dyskusyjne poswiecone ergometrom wioslarskim.
Wyglada na to, ze taki ergometr to rewelacyjna zabawka i mozna na nim zrobic wszystko. Tzn i ogolnorozwojowke, bo pracuje wszystkie duze miesnie i mozna poprawic sobie wydolnosc, lepiej niz na rowerku.
Jezeli masz jeszcze jakies fajne info, to sie podziel. Nie jestem takim zupelnym amatorem, w czasie studiow trenowalem przez 3 miesiace na ergometrach i udalo mi sie zejsc na 2000m. ponizej 7 minut.

)
Pozdrawiam
Ergometr wioślarski
: 28 lip 2004, 09:11
autor: shapiro
Hej!!
Srki myslalem ze masz na imie Jozefa(ale to pewnie od ulicy na Kazimierzu).
Ja tez jestem z Krakowa:) Orientujesze sie, ktora silownia dysponuje ergometrem wioslarskim?
Pozdrawiam
Ergometr wioślarski
: 28 lip 2004, 11:39
autor: rocha
Ergometr to genilane urządzenie, pod warunkiem, że siedzisz na Concepcie II. Ostrożnie z wszelkimi pseudo rewelacjami na niektórych siłowniach. Twój czas na 2000 sugeruje, ze jesteś już trochę otrzaskany/a ze sprzętem, albo po prostu dość wysoki.
Zadbaj o dobrą wentylację pomieszczenia, w którym wiosłujesz i podłóż sobie materacyk pod szynę, żebyś się nie poobijał/a gdy będziesz spadał z sinymi ustami po 2000 poniżej 6'

Powodzenia
Ergometr wioślarski
: 28 lip 2004, 20:03
autor: jozefa25
Witaj
[Ciach]
< Jezeli masz jeszcze jakies fajne info, to sie podziel.
< Nie jestem takim zupelnym amatorem, w czasie
< studiow trenowalem przez 3 miesiace na ergometrach
< i udalo mi sie zejsc na 2000m. ponizej 7 minut.

)
no muszę przyznać że masz parę w członkach bo ja od 1,5 roku chodzę na ergometr i siłownię i mam problem z zejściem niżej niż 7:42 / 2000
a tu takie wyniki

jeszcze jak byś podał gdzie pomieszkujesz to była by szansa na info
jedno jest pewne
W W-wie są dwa miejsca ogólno dostępne m.in. Gimnazjon
W Krk nie ma ani jednego
Szcz - pono 1 a w Stolycy Pyrlandii chyba jest ale nie wiem gdzie

w połowie sierpnia wracają obozowicze z Krk to będzie można zapytać
Ergometr wioślarski
: 28 lip 2004, 22:29
autor: shapiro
Hej
No to lipa bo jestem z Krakowa.
Ale obilo mi sie o uszy ze na silowni, kolo parku wodnego, maja ergometry. Ale to nic pewnego.
A Ty gdzie trenujesz, bo z tego co zrozumialem to tez jestes z Krakowa.
A co do czasu na 2000 metrow, to macham tyle bo dosc wysoki jestem.
Pozdrawiam
Ergometr wioślarski
: 29 lip 2004, 14:30
autor: spector
Ergometr wioslarski moze byc niebezpieczna zabawka
jesli bedziemy trenowac zbyt intensywnie.
Przyczynia sie on najczesciej do kontuzji ledzwiowej
czesci kregoslupa, chronicznych urazow nadgarstkow
a nawet wlosowatych pekniec zeber.
Jesli podczas wioslowania zachwiana jest symetria
wioslowania (ta zas jest wynikiem roznej elastycznosci
miesni oraz ich sily np nog i rak prawej i lewej strony itd.) to uraz dolnej czesci kregoslupa jest tylko funkcja czasu.
Pobijanie rekordow po kilku miesiacach treningu czy wczesniej jest chybionym pomyslem.
Spector