Strona 1 z 1
Trening na rzeźbę ciała
: 18 lut 2010, 15:48
autor: macioo74
Witam. Czytałem już dużo o spalaniu tłuszczu i treningach na rzeźbę i wiem że trening siłowy to za mało i przydatne są jakieś ćwiczenia aerobowe. Ustaliłem sobie plan treningowy (brzuszki, pompki itd) I tu rodzi sie moje pytanie. Czy trening aerobowy np bieganie, ma sie odbywać po treningu siłowym? czy moze przed (biegam minimalnie po 40 mi)
Pozdrawiam
Re: Trening na rzeźbę ciała
: 18 lut 2010, 16:01
autor: Qba Krause
Po - zrób porządny trening siłowy najpierw, kiedy będziesz jeszcze świeży, po ćwiczeniach siłowych aeroby.
Re: Trening na rzeźbę ciała
: 18 lut 2010, 17:38
autor: Krzysztof Janik
Polecam ćwiczenia core stability na wyrzeźbienie i wzmocnienie mięśni brzucha, pleców i ramion.
Re: Trening na rzeźbę ciała
: 18 lut 2010, 19:34
autor: stepow
Możesz ćwiczyć np tak:
Pn. ćwiczenia siłowe
Wt. trening aerobowy np. bieg
Śr. wolne
Czw. ćwiczenia siłowe
Pt. trening aerobowy np. bieg
Sobota ćwiczenia siłowe
Niedziela wolne
(po każdym treningu ćwiczenia rozciągające)
To tylko taki przykładowy schemat.
Jeśli chcesz najpierw trochę schudnąć, to rób trzy razy w tygodniu aeroby, a dwa razy siłę.
Liczba treningów w tygodniu, ich długość i poziom trudności zależy od twoich realnych możliwości i poziomu wytrenowania. Pamiętaj o wypoczynku niezbędnym do właściwej regeneracji. Lepiej jest ćwiczyć trochę za mało, niż trochę za dużo. Rozwój sportowy przebiega powoli, nie staraj się go przyspieszyć - nic dobrego z tego nie wyjdzie. Jeśli prowadziłeś siedzący tryb życia zacznij z bardzo niskiego poziomu i powoli (bardzo powoli) zwiększaj obciążenia. Pamiętaj o właściwym odżywianiu.
Powodzenia,
Re: Trening na rzeźbę ciała
: 18 lut 2010, 21:52
autor: macioo74
Dziękuję wam bardzo

Z tym schudnięciem to jest tak że pod koniec marca chcę pobiec pół maraton a im mniejsza waga tym chyba lepiej. Na pewno lepiej dla stawów. A jeśli chodzi o mój schemat to jest jeden dzień treningu; siłowy+bieganie i jeden dzień odpoczynku (co jakiś czas 2 dni odpoczynku)
Re: Trening na rzeźbę ciała
: 20 lut 2010, 19:15
autor: huberts
Zasada z bieganiem i siłownią jest taka. Najpier wybiegania w lesie później siłka. Oczywiście jak pobiegasz po to nic się nie stanie, ale lepiej biegać przed. Po treningu siłowym powinno się robić jakieś rytmy, luźne przebieżki. Co innego jeżeli chodzi o trening szybkościowy albo tempowy, tam najpierw bieganie, później siłownia:)