PROJEKT SUB 9

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Z relacji wynika też że był to w zasadzie bieg jednego zawodnika. Trudniej na pewno jest wyśrubować wynik gdy nikt nie naciska. Czyli upał i brak rywalizacji moim zdaniem sprawiają że nie był to w pełni miarodajny test obecnego wynikowego potencjału Sebastiana. Wygrał w cuglach, pewnie też wykonał założenia trenera odnośnie utrzymania ruchu więc sprawdzian na plus.
New Balance but biegowy
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to dalej czekamy. Z tego co pamiętam to yacool o pisał o starcie Seby na 5km w boegu towarzyszącym do maratonu warszawskiego (29 września). Temperaratura powinna być już lepsza, a rywalizacja bardziej zacięta. Zwycięzca zeszłorocznego biegu zrobił 14:38, więc będzie ciekawie.
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Dokładnie, na piątce przy MW weryfikacja z pewnością będzie lepsza. Tylko trochę mnie zastanawia czego niby możemy oczekiwać wiedząc, że Seba realizuje tak naprawdę jakiś szczątkowy i dość minimalny trening w klasycznym rozumieniu. Czy sama zmiana ruchu sprawi że będzie w stanie nawiązać walkę o wygraną w tym biegu? To trochę wątpliwe bo wydaje się ze nawet po zmianie mechaniki ruchu potrzebna jest konkretna podbudowa treningowa pod dany dystans, a to co teraz Seba robi to może być za mało.Z drugiej strony chyba raczej nie ma żadnej presji na wynik w tym konkretnym biegu, chodzi bardziej sprawdzenie się na tle zawodowych ścigaczy (wiemy już jaka będzie obsada?), zapewne utrzymanie wypracowanego ruchu itd, ale nie powinnyśmy raczej zakładać że Seba znienacka zmiażdży konkurencję. W każdym razie zapowiada się ciekawie i bedę śledził wyniki.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12398
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Żeby zmiażdżyć nasze podwórko potrzebny jest jakiś poprawny ruch biomechaniczny. Moen nie jest wirtuozem ruchu, ale wystarczy (pokazał to na połówce w Gdyni). Mnie jest bardzo trudno zadowolić w kwestii techniki biegu. Wiem czego chcę i do tego zmierzam. Maszyny do biegania nie da się stworzyć tradycyjnymi środkami treningowymi. To bardzo przytomnie zasygnalizował Sebastian Wierzbicki, autor serii artykułów o ABC treningu. Dobra, skrupulatna i nikomu niepotrzebna robota. Warto wczytać się uważnie w jego komentarz.
Na forum wspomniane były przykłady Moena, Wandersa, czy Ingebritsena, ale według mnie są to jednostki, a nie efekt systemu szkolenia przygotowanego przez rodzime federacje.
Podzielam tę opinię.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na razie najlepiej z polaków to wygląda u Zalewskiego, porównując do Chabowskiego, Gardzielewskiego i innych. Jak za kilka lat skupi się już tylko na biegach ulicznych to zobaczymy ile można z tego wycisnąć.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chabowski, technika biegu i analiza. Wpis Marcina " Tylko, czy technika przepiękna. Od pasa w dół dobrze to wygląda, dalej praca wre na segmentem od pasa w górę Takie materiały pozwalają mi dokonywać analizy na bieżąco" https://www.instagram.com/p/B1qkxRho_RU/?chaining=true
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Dobrze jest gdy materiał zbierany jest z zawodów, niektórzy mogą mieć tendencję do usztywniania się mając świadomość ,że akurat kamera nagrywa.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trening Seby z dzisiaj:
Dzisiaj na Golęcinie poleciała prędkość wraz z parawruch.pl która udzielała mi asekuracji. W planie był trening 3x1km. Poszło zgodnie z oczekiwaniami:
1- 2’52’’
2- 2’42”
3 - 2’31”
https://www.instagram.com/p/B10yASoo8NA/

Ostatnie powtórzenie 3 sekundy gorzej od oficjalnej życiówki z bieżni. Może jednak nie będzie tak źle jak myślisz Arti? 29 września zawody. Poczekamy, zobaczymy.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Seba 9:56 na 3,4km. Zaczyna to wyglądać coraz lepiej
https://gloswielkopolski.pl/poznan-busi ... 2-14406577
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Trzymam kciuki za Sebastiana tylko musimy pamiętać,że ten dystans podawany jest często orientacyjnie i bardzo często wypadał krótszy o 100-200m.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arti pisze:Trzymam kciuki za Sebastiana tylko musimy pamiętać,że ten dystans podawany jest często orientacyjnie i bardzo często wypadał krótszy o 100-200m.
Na szczęście na piątce 29 września dystans nie będzie podawany orientacyjnie
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12398
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pozdrawiam klekshorna i innych przyjaciół cygana. Myślę czy nie założyć jakiejś manufaktury produkującej dragi na podnoszenie nastroju, bo im szybsze bieganie tym większe będzie na nie zapotrzebowanie.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

khorne pisze:
Ricardo pisze:
khorne pisze:Ricardo to troll konto cygana?
Niestety nie:(
Mam odmienne wrażenie. Wazelina aż Ci z kieszeni wypływa ;)
Przypadkowo nic merytorycznego w innych tematach, ale za to na każdym kroku aktywność u cygana. Jakoś śmierdzi mi to cygańskim odorem ;)
A może jesteś jego partnerem ? :niewiem: :niewiem:
Mi nic nie wypływa. Nie wiem jak u ciebie...
40% moich postów jest w tym wątku. Nie moja wina, że nie widujesz mnie w innych. Ja się udzielam w działach: Trening, Zawodnicy, Trenerzy, Sylwetki, Wywiady i Imprezy wyczynowe.
Cygańskiego odoru nie komentuje
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12398
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na Warszawę planujemy utrzymać poprawny ruch przy tempie jakie narzuci czołówka. Trudno to przewidzieć zwłaszcza, że mało jest u nas biegów z mocniejszą obsadą na 5k. Liczymy na tempo 2:50 i kilkuosobową grupę.
Awatar użytkownika
grejpfrut86
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 18 mar 2017, 21:23
Życiówka na 10k: 36:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na YT oglądam sobie Bekele i rzuciła mi się w oczy nietypowa technika podczas jego lekkiego biegu.
Może mi ktoś wyjaśnić co się odwala z nogą wykroczną? Nie widziałem jeszcze u nikogo takiego wyprostu
Obrazek

Tu robi szybszą przebieżkę, tempo pewnie w granicy 3min/km
Obrazek

Taki detal dla forumowych pasjonatów :hej: . Ja tego nie rozumiem chociaż strzelam że to pochodna jego niskiego wzrostu 163cm i krótkich przecież nóg. Żeby uzyskać długość kroku 2m trzeba magicznych technik
ODPOWIEDZ