kilometraż a wyniki

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
sebastian899

Nieprzeczytany post

Moje pytanie do Was brzmi , do jakich maksymalnie życiówek na 10km można dojść biegając maksymalnie 60-70km tygodniowo ? Takim kilometrażem da się zejść do 32.30-33? , czy takie czasy wymagają już koniecznie zwiększenie kilometraża , obecnie stoje na 34.30 po 2 latach biegania z maksymalnie takiego kilometraża i zastanawiam się czy bez zwiekszenia kilometrów dalej będe systematycznie schodził w dół z czasów ?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8776
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

A to nie ważna jest jakość i dobrze dobrany i prowadzony trening pod daną osobę?
Z mniejszej ilości tygodniowych km na treningach można mieć lepsze wyniki.
To też oczywiście kwestia predyspozycji danego zawodnika.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
sebastian899

Nieprzeczytany post

Jakośći jednostek treningowych oczywiście nie podważam , wiadomo że nie bedziemy biegać szybciej biegająć 60-70 km tego samego . Zastanawia mnie tylko kiedy przychodzi taki moment ze te 60-70km bedzie za malo aby dalej robic zyciowki . Patrzać na plany treningowe osób które biegają 32-33 doslownie mnie przerażają często są to 2 treningi dziennie i kilometraż 120 i wiecej , czy na poziomie 32-33 trzeba już tak się katować kilometrażem , to mnie zastanawia , nie spotkałem się jeszcze z osobami aby na tym poziomie biegali bo 60,70 km . Gdy biegne jakieś zawody i osoby które biegają pare sekund szybciej lub wolniej odemnie mają kilometraż minimum 100km tygodniowo .Pytanie czy wydluzenie kilometraża pod 10km ma aż takie ogromne znaczenie .
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

To jest tak indywidualne, że nikt Ci odpowiedzi nie da na tak/nie :D
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

No indywidualne warunki, to z pewnością, bo są różne potencjały, różny wiek, różna przeszłość zawodnicza, nie wspominając o koncepcji na dany cykl treningowy.

Z tego co pamiętam z literatury, to bieganie 2 razy w tygodniu ma sens grubo powyżej 100km, a w trenowaniu na 5-10 podyktowane jest możliwością wciśnięcia w plan więcej różnych jednostek (nie znaczy że akcentów), co by nie było możliwe przy niższym kilometrażu.

Od 2 lat stoisz na poziomie 34:30 czy osiągnąłeś 34:30 po 2 latach biegania?
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
sebastian899

Nieprzeczytany post

Po 2 latach biegania , tylko zastanawiam się jak długo na takim kilometrażu będę robił dalszy progres.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8776
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Tu tylko Maciej może pomóc.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie ma sensu zwiększać kilometrażu jak jest progres przy takim.
mally
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 08 lip 2013, 00:06
Życiówka na 10k: 38:37
Życiówka w maratonie: 3:13:59

Nieprzeczytany post

Do momentu, w którym przestaniesz. :ojoj:
Tak jak wyżej ktoś pisał: to jest bardzo indywidualne i zależy od wielu czynników. Może te dwa lata przepracowałeś idealnie i za chwilę Twój rozwój bardzo wyhamuje, a może trenowałeś jakościowo przeciętnie i teraz zwiększając jakość a nie ilość zrobisz kolejny kroczek.

Swoją drogą to dla mnie jest ciekawe, że pytasz o tak (wydaje mi się) oczywistą rzecz mimo tak świetnych wyników na 10km, a znam wiele osób, które biegają sporo wolniej ode mnie, a pouczają mnie co i jak należy... ;)

W każdym razie powodzenia!
koń może wypić cały deszcz jeśli jest spragniony.
Zenit
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 27 mar 2019, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak jak napisał jeden z poprzedników, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie. Kilka lat temu widziałem plan jakiegoś wyczynowego zawodnika któremu pod dystans 5 km wychodziło 120 km/tydz. przy dwóch treningach dziennie. Inni biegają biegają po 100 km/tydz. i mają problemy z barierą 40 min/ 10 km. Każdy z nas ma różne predyspozycje, warunki itp. Jednocześnie uważam, że twoje 34 min przy takim kilometrarzu to bardzo wartościowy wynik.
ODPOWIEDZ