GPS zegarka

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Kordyt
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 405
Rejestracja: 20 lis 2016, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak ostatnio zauważyłem, że mój zegarek Polar M400 zaczyna robić cyrki.

O ile wcześniej zdarzało mu się czasem dziczeć to było to sporadyczne.
Wiadomo każdy tunel przebiegnięcie pod mostem - utrata sygnału, zawracanie czy skręt o 90 stopni to chwilowe wariowanie wskazań aktualnego tempa.

Mimo to jeśli zegarek zaczynał wariować z jakiegoś powodu - np tempo zaczynało na nim spadać to po jakimś czasie zaczął je kompensować późniejszym jego zawyżeniem.

Ostatnio jednak coraz częściej zegarek bez powodu traci sygnał i te jego wariacje stają się też coraz bardziej częste.
W jednym biegu nagle zegarek zaczął wskazywać 5:35 - 6:30 i czy przyspieszałem czy nie to wskazania się nie zmieniały. I takie wskazania trwały już ostatnie 3 km.

Wczoraj to dramat od 10 km bo biegłem dość żwawo i po tempie kroków i ogólnie widziałem że biegnę dużo poniżej 5:00 a tu nagle mi wyskakuje że wg zegarka ten n-ty km było w 5:15 co jest niemożliwe.
Takich lewych wskazań było wczoraj z kilka.
Już nie wspomnę, że tempa chwilowe jakie wskazywał były kompletnie niestabilne bo skakały między 4:05 a 8:30 i to przeskakiwało w sposób nagły. Wynik końcowy może w miarę ok, natomiast przez te wariacje zaczynam trochę głupieć bo nie wiem już sam czy ja biegnę za wolno czy zegarek mnie ciula. Wczoraj też w czasie 2godzinnego biegu zegarek z 10 albo więcej razy stracił sygnał.

Nie wiem już czy to kwestia jakiegoś złego ułożenia satelit czy zakłóceń czy jest to jakiś objaw kończącego się zegarka.
Dodam też że na kwietniowym półmaratonie zegarek w ogóle nie chciał złapać sygnału, ale później nie było z nim problemów.

Nie wiem czy ktoś tak miał czy to taki okres czy coś da zresetowanie go do ust fabrycznych czy to już czas na kupienie nowego ?
5km - 18:41 (1.12.2018)
HM - 1:28:18 (14.10.2018)
M - 3:08:32 (6.10.2019)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
sultangurde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1856
Rejestracja: 10 paź 2018, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja mam wersję M430 i powiem Ci, że bardzo szybko przestawiłem sobie ekrany z wartości chwilowych na wartości średnie na danym okrążeniu (jeden ekran) i wartości średnie na automatycznym okrążeniu (drugi ekran). Do tego jeden ekran mam na maksy: kadencja, prędkość, wysokość, hr itp.
Czasem zdarza się dziwne odchylenie średniej, ale to jak biegnę lasem i ostro zakręcam.
Tark
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 165
Rejestracja: 27 cze 2013, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Mój stary i nowy tomtom zawsze miał takie niedokładności do czego po prostu przywykłem.Najciekawsze natomiast jest porównanie tego zegarka do innych marek.Otóż wielokrotnie biegałem wspólnie z kolegą który ma garmina.Porównanie tych treningów na endomondo bardzo ciekawe , otóż każdy kilometr w kilometr jego tempo było szybsze od mojego o około 5%.Sumaryczny dystans też mieliśmy różny.To było bieganie po ulicach.Największa dokładność z moich obserwacji jest natomiast na stadionie tutaj różnica spada do około 2%.
krzysfizjobiega
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 785
Rejestracja: 13 paź 2015, 21:00
Życiówka na 10k: 47:21
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kordyt pisze:Tak ostatnio zauważyłem, że mój zegarek Polar M400 zaczyna robić cyrki.

O ile wcześniej zdarzało mu się czasem dziczeć to było to sporadyczne.
Wiadomo każdy tunel przebiegnięcie pod mostem - utrata sygnału, zawracanie czy skręt o 90 stopni to chwilowe wariowanie wskazań aktualnego tempa.

Mimo to jeśli zegarek zaczynał wariować z jakiegoś powodu - np tempo zaczynało na nim spadać to po jakimś czasie zaczął je kompensować późniejszym jego zawyżeniem.

Ostatnio jednak coraz częściej zegarek bez powodu traci sygnał i te jego wariacje stają się też coraz bardziej częste.
W jednym biegu nagle zegarek zaczął wskazywać 5:35 - 6:30 i czy przyspieszałem czy nie to wskazania się nie zmieniały. I takie wskazania trwały już ostatnie 3 km.

Wczoraj to dramat od 10 km bo biegłem dość żwawo i po tempie kroków i ogólnie widziałem że biegnę dużo poniżej 5:00 a tu nagle mi wyskakuje że wg zegarka ten n-ty km było w 5:15 co jest niemożliwe.
Takich lewych wskazań było wczoraj z kilka.
Już nie wspomnę, że tempa chwilowe jakie wskazywał były kompletnie niestabilne bo skakały między 4:05 a 8:30 i to przeskakiwało w sposób nagły. Wynik końcowy może w miarę ok, natomiast przez te wariacje zaczynam trochę głupieć bo nie wiem już sam czy ja biegnę za wolno czy zegarek mnie ciula. Wczoraj też w czasie 2godzinnego biegu zegarek z 10 albo więcej razy stracił sygnał.

Nie wiem już czy to kwestia jakiegoś złego ułożenia satelit czy zakłóceń czy jest to jakiś objaw kończącego się zegarka.
Dodam też że na kwietniowym półmaratonie zegarek w ogóle nie chciał złapać sygnału, ale później nie było z nim problemów.

Nie wiem czy ktoś tak miał czy to taki okres czy coś da zresetowanie go do ust fabrycznych czy to już czas na kupienie nowego ?
Też tak czasami mam z M400. Najczęściej dzieje się tak gdy zegarek dłużej nie jesr podłączony do komputera i zaktualizowany A-GPS. U mnie jest to sporadyczne i nie zaburza mi to treningów gdyż średnie tempo jest w miarę OK. Sprawdzałem to z innymi urządzeniami.
[url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=53810][color=#BF0000]BLOG[/color][/url]
[url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=53812][color=#4000BF]KOMENTARZE[/color][/url]
[url=https://run-log.com/profiles/profile/KaliGr/][color=#4000FF]run-log.com[/color][/url]
ODPOWIEDZ