PROJEKT SUB 9

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Cały czas kłania się to czego nie kumasz i nie masz ochoty się w to zagłębiać. Koordynacja to klucz do szybkiego biegania długasa. Zapas prędkości nie mówi nic bez kontekstu. Właśnie te konteksty, których nie ogarniasz, sprawiają że rozmowa staje się jałowa.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Mało Yacool wiesz, w co się zagłębiam, ale rzeczywiście rozmowa z Tobą staje się jałowa. Mimo wszystko dzięki za lata współpracy. Pozdro.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To tak zabrzmiało jak jakieś oficjalne pożegnanie.
Co do wiedzy, to istotnie wolę poruszać się w kategoriach wiedzy-niewiedzy niż wiary-niewiary. Narracja którą narzucasz męczy mnie, bo to są projekty w kierunku szukania alternatyw na rozwój biegowy, a nie udowadniania czegokolwiek Adamowi Kleinowi. Zwyczajnie nie chce mi się tego robić.
Kogo mogłoby zainteresować moje podejście do pracy nad szybkością? Na przykład takiego Adama Nowickiego, który sam siebie zaszufladkował mówiąc o swoich predyspozycjach, a właściwie braku predyspozycji szybkościowych. Nie wiem, czy byłbym w stanie go poprawić, ale miałbym dla niego propozycję. Na tym to polega, że dopóki czegoś nie sprawdzisz, to możesz tylko wierzyć albo nie wierzyć.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czyli będziesz nawiązywał jakiś kontakt z Adamem Nowickim?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie mam tego w planach. Poza tym, ostatnim miejscem, żeby poruszać takie tematy jest forum.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
Na razie jest kontrola przy 2:20. Potem się sypie i ucieka kolano na zewnątrz.
Ale po co męczyć 2:00 czy nawet 2:20, jeśli wystarczyłoby utrzymanie 2:36 ale na odcinku 5km żeby stać się Bogiem dla i tych małych i wielkich.
A na jak długim odcinku to tempo 2:00-2:20 jest utrzymywanie?
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zobacz sobie tutaj o co chodzi.https://m.youtube.com/watch?v=VtJSud1QWFo
Wygląda na to, że zwiększa prędkość aż dojdzie do takiej, że ma jeszcze jakąś kontrolę i chwile to utrzymuje.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Dzięki. Tak, w sumie to trwa to bardzo krótko 10-15s.
Pytanie też czy po płaskim czy z nachyleniem lekkim w dół oraz czy taki licznik podaje dokładnie? Na pewno nie tak dokładnie jak treningi mierzone na stadionie.

Z tego niewiele się wywnioskuje chyba czy ktoś pociągnie 5km po 3:00, jedynie ,że w decydującym momencie na ostatnich 50m może mieć szansę z kimś innym przy finiszu.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja widzę w tym trochę większy sens. Są zawodnicy z dobrą wytrzymałością i słabą szybkością, ale nie mogą usiągać równie dobrych wyników na krótszych dystansach. Wcześniej juź było o Rhonexie Kipruto, którego życiówki pokazują 3k 7:48, 5k 13:07, 10k 26:46/26:50. Bieganie to nie tylko VO2max itp, gdyby tak było to kolarz albo pływak też mógłby bić rekordy świata w bieganiu. Nie zrobi tego bo, żeby np pobiec 5k w 13min trzeba umieć utrzymać prędkości powyżej 23 kmh z dobrą koordynacją i techniką.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Bardzo niekoniecznie;)
Pierwszy przykład z brzegu. Australijczyk Craig Mottram , ogarniał 5000m w 12:55 ;)))
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Naczelny zasugerował mi w innym wątku szczytną ideę jaką jest praca u podstaw, bo przecież na forum wchodzą nowi użytkownicy, albo niezorientowani użytkownicy i należy powtarzać informacje przy każdej okazji. Trudno jest się z tym nie zgodzić. Co jednak kryje się za taką pracą u podstaw? Ano jej upierdliwość. Niestety nie każdy nadaje się do roli wymagającej pokładów cierpliwości i ja przyznaję uczciwie, że wymiękam.
Nie o prędkość tu chodzi i jakieś bawienie się w kalibrowanie licznika. O co więc chodzi yacoolowi?
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:Ja widzę w tym trochę większy sens. Są zawodnicy z dobrą wytrzymałością i słabą szybkością, ale nie mogą usiągać równie dobrych wyników na krótszych dystansach. Wcześniej juź było o Rhonexie Kipruto, którego życiówki pokazują 3k 7:48, 5k 13:07, 10k 26:46/26:50. Bieganie to nie tylko VO2max itp, gdyby tak było to kolarz albo pływak też mógłby bić rekordy świata w bieganiu. Nie zrobi tego bo, żeby np pobiec 5k w 13min trzeba umieć utrzymać prędkości powyżej 23 kmh z dobrą koordynacją i techniką.
Tak, nie tylko VO2max, ale bez tego ani rusz.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Arti pisze:Dzięki. Tak, w sumie to trwa to bardzo krótko 10-15s.
Pytanie też czy po płaskim czy z nachyleniem lekkim w dół oraz czy taki licznik podaje dokładnie? Na pewno nie tak dokładnie jak treningi mierzone na stadionie.

Z tego niewiele się wywnioskuje chyba czy ktoś pociągnie 5km po 3:00, jedynie ,że w decydującym momencie na ostatnich 50m może mieć szansę z kimś innym przy finiszu.
Nie zawsze pomaga to nawet na tych ostatnich 50m, jak na przykład nie da sie znieść odpowiednio laktatu (mleczanu).
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ktoś mi ostatnio mówił, że Kilian ma vo2max 90. Ciekawe ile ma Walmsley, albo Kipchoge. Nie zdziwiłbym się, jeśli dużo mniej. Tak to jest z tymi warunkami bez których ani rusz.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Ktoś mi ostatnio mówił, że Kilian ma vo2max 90. Ciekawe ile ma Walmsley, albo Kipchoge. Nie zdziwiłbym się, jeśli dużo mniej. Tak to jest z tymi warunkami bez których ani rusz.
Maja na pewno więcej jak ty i ja.
ODPOWIEDZ