Skomentuj Ostatnie szlify Robertsona, Zane'a Robertsona

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Myślę, że po prostu jest więcej zmiennych i można to próbować rozstrzygnąć taktycznie nie tylko ma etapie ostatniego koła. Ja jestem cały czas sceptyczny, czy faktycznie do finiszu w szybkim od początku biegu - dożyje ktoś, kto ma wielką przewagę szybkości - chociaż wierzę, że jakiś zapas prędkości po prostu musi być. Jeśli szybkości szukamy w chwilowym zerwaniu i na poziomie, uprośćmy to chwilowym, trzeba grzebać faktycznie głębiej.
Ale, wybacz, to przywołane 60 sekund na ostatnie 400 to akurat żadna szybkość, dla jakiegokolwiek zawodnika czołówki o dowolnym kolorze skory (sorry mam takie zboczenie i trzymam się rzędów wielkości, bieżnia mnie skaziła i moje doświadczenia pokonywania sub 60 sekund ostatniego koła, podczas gdy byłem, bez żadnych badań, zwyczajne wolny i przeciętnie zrywny:))

Wracając do tej prędkości, która jest względnie potrzebna na finiszu- Jako sztandarowy przykład (niekoniecznie słuszny) przywołuje się przykład Aten i finału 1500z Był taki Silva, Portugalczyk, który zdecydowanie najszybciej pokonał ostatnie koło (w jakieś 51.1) i był trzeci, zwycięzca miał ostatnie 400 w 52.0, ale zwyczajnie był wyżej na 500 do mety.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ricardo, czego to dowodzi? Jak wejdziesz w geny i miejsce urodzenia, wtedy łatwo dojść do wniosku, że cokolwiek byś nie zrobił to i tak nie masz żadnych szans, ponieważ nie jesteś z Afryki.

Co do literalnego trzymania się cyferek, to nie ma o co się spierać. Gdy czarny pociąg przyspiesza, to biały jakby staje w miejscu. Tymczasem on po prostu trzyma swoje rzemieślnicze tempo.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Ok, to może poszukajmy przykładów takich białych, którzy potrafili się utrzymać i rywalizować skutecznie/wygrać/ograć Afrykanów na ostatniej prostej. Ja kilku widzę (Mottram, Rupp, Willis, Houlihan, Simpson) i statystycznie wychodzi mi, że w tabelach z czystymi rekordami życiowymi na danych dystansach będzie ich podobny procent.
EDIT: Ale może „średnio mają po 3 nogi”:) jak to ze statystyką:)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Gdzie na skali białych talentów umieściłbyś braci?
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciekawe co by było z ich talentami, gdyby ich ojciec ich nie trenował od dziecka. Jakob zaczął jak miał 9 lat, a w wieku 14 lat zrobił 3:48 na 1500. Oczywiście na pewno mają talent, ale skąd mamy wiedzieć jakie wyniki osiągneliby przy takim podejście inni(nie mówiąc o tym, że dużo nastoletków rezygnuje z biegania zanim ukończą 18 lat).
Ostatnio zmieniony 18 lip 2019, 19:41 przez Ricardo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wynik Robertsona na półtoraka, to poziom Lewego. Patrząc statystycznie, Lewy mógłby więc poprawić rekordy Polski na 5 i 10 tys. Mnie jednak interesują prędkości na 800, a nawet 400 i tam szukałbym inspiracji dla białych na długich dystansach.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

W sensie analiza czarnoskórych zawodników z dystansów 400 i 800 jako punkt odniesienia dla białych zawodników z tych dystansów? Czy w ogóle? I sorry, zgubiłem się - porównanie Lewego i Robertsona to dowód na to, że jednak Robertson jest szybki/nadal wolny, czy że statystyka nijak się w sporcie nie sprawdza?
yacool pisze:Wynik Robertsona na półtoraka, to poziom Lewego. Patrząc statystycznie, Lewy mógłby więc poprawić rekordy Polski na 5 i 10 tys. Mnie jednak interesują prędkości na 800, a nawet 400 i tam szukałbym inspiracji dla białych na długich dystansach.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie interesuje mnie specjalnie analiza wyników tylko analiza ruchu i sposoby utrzymania rytmu długodystansowego przy prędkościach wkraczających nawet w biegi na 400m.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

No i fajno
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na tym filmie widać w 3:35 Faraha na pełnej prędkości.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... iqsErpEmkE
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Co do ciężkiej pracy i poświęcenia, to oczywiście jest to godne pochwały jeśli pracujesz w banku, albo na budowie, ale nie w bieganiu. Robertsonowie są punktem wyjścia do przemyśleń, jak można by lepiej wykorzystać te kilkanaście lat biegania w Kenii i czy istotnie taka formuła jest najlepszą opcją.
Oczywiście. Ci to mają przejebane. Na chleb zarabiają tylko za pomocą ciężkiej pracy.

Swoją drogą...
A jaka jest lepsza? A co gdyby taki Chabowski, Szost czy Kozłowski znajdowali się tam od dzieciaka? Mieliby lepsze wyniki? Czy raczej jak bardzo ich rezultaty byłby lepsze w porównaniu do momentu gdy byli u szczytu?
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze: Jest kilka filmów o Julienie Wandersie na Yt
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 5rFCtEUJc_
O dziękuje bardzo :taktak:
Ricardo pisze:Na tym filmie widać w 3:35 Faraha na pełnej prędkości.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... iqsErpEmkE
Kozak. Aczkolwiek, ja już jestem przygotowany na analizę Yacoola jak pokracznie biegnie.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

infernal pisze:A co gdyby taki Chabowski, Szost czy Kozłowski znajdowali się tam od dzieciaka? Mieliby lepsze wyniki?
Jest taka reklama: "wakacje to nie miejsce tylko stan umysłu" Wyniki nie zależą od miejsca trenowania.
infernal pisze:Aczkolwiek, ja już jestem przygotowany na analizę Yacoola jak pokracznie biegnie.
Po tym jak to odbierasz, chyba jednak nie jesteś przygotowany.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

yacool pisze:
infernal pisze:A co gdyby taki Chabowski, Szost czy Kozłowski znajdowali się tam od dzieciaka? Mieliby lepsze wyniki?
Jest taka reklama: "wakacje to nie miejsce tylko stan umysłu" Wyniki nie zależą od miejsca trenowania.
infernal pisze:Aczkolwiek, ja już jestem przygotowany na analizę Yacoola jak pokracznie biegnie.
Po tym jak to odbierasz, chyba jednak nie jesteś przygotowany.
yacool jesteś niewątpliwie na wyższym poziomie zaawansowania, EDIT masz też u wielu osób autorytet, więc skoro wypowiadasz się w temacie, deklarujesz zainteresowanie np ruchem (kciuk w górę!), to mógłbyś częściej wytłumaczyć, jakie są Twoje poglądy, gdzie kończy się teza, w którym miejscu hipoteza, gdzie przenośnia - bo odmawiając innym umiejętności myślenia i milczenia można po prostu być niezrozumianym. Piszę serio - taka praca u podstaw w uświadamianiu na każdym kroku.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie zaglądałeś tu często, więc się nie orientujesz. Te tematy są wałkowane od lat. Przede wszystkim Rolli się w nich udziela. Większość jest znudzona, rozdrażniona, albo zwyczajnie nie kuma bazy. W skrócie wygląda to tak: Rolli i ja jesteśmy zwolennikami prędkości. Różni nas podejście do zagadnienia. W szczegóły można łatwo wgryźć się korzystając z wyszukiwarki na forum. Praca u podstaw to szczytna idea. Można jednak nieco wymagać od czytelnika. Choćby umiejętności wyszukiwania.
ODPOWIEDZ