Komentarz do artykułu Ile wytrzymasz w tempie Rekordu Świata w maratonie ?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Wooki
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 199
Rejestracja: 21 mar 2018, 14:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

harpaganzwola pisze:
dla niego to nie jest jakiś dzieżki trening. Pobiegnij 15 razy 1 km w swoim tempie półmaratonu/15 km i się przekonasz, że to nie jest takie trudne. Każdy ma swój poziom wytrenowania.
Musiałby przebiec to w Eldoret. Przekonałby się, że nie da rady.
[url=viewtopic.php?f=27&t=63661]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?f=27&t=63662]KOMENTARZE[/url]
New Balance but biegowy
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wooki pisze:Musiałby przebiec to w Eldoret. Przekonałby się, że nie da rady.
Musiał by tam mieszkać, trenować. Przekonał by się, że jednak może dać radę.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

harpaganzwola pisze:nie ma sensu porównywać sie do tak wybitnych jednostek. Nie dość, że tacy ludzie są wybitnie utalentowani, to jeszcze mają fachowych trenerów, wspomaganie a do tego ładowane sa w nich ogromne pieniądze. Dla przeciętnego biegacza te warunki są nie możliwe do zrealizowania. Popatrzmy jak kolarze zawodowi jeżdżą, dla większości ambitnych amatorów średnie prędkości z etapów są ciężkie do rozwinięcia na krótką metę a co dopiero utrzymania przez dłuzszy czas. Nie mozna porównywać się, bo to są inne światy. Jak juz coś to porównywać się do ludzi, którzy maja podobne warunki do siebie.
Mysle, ze tu nie chodzi o porownanie sie, bo raczej dla kazdego jasne jest, ze zawodowcy biegaja na zupelnie nierealnym dla typowego biegacza poziomie.
Chodzi raczej o uswiadomienie sobie w praktyce jak szybko oni biegaja, bo na filmach tego jednak nie widac.
A zeby to sobie uswiadomic najlepiej jest sprobowac przebiec sie tym tempem chociaz kawalek, to wszystko.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

harpaganzwola pisze:...mają fachowych trenerów, wspomaganie a do tego ładowane sa w nich ogromne pieniądze.
No, no, a na co dzień odpychają się czerwonymi ferrari po maślane bułeczki na śniadanko. Popołudniami mają sesje do menshelf, a wieczorami konferencje prasowe po każdym zakończonym dniu. Otoczeni są fachowcami i doradcami od wszystkiego na czym można robić lukratywny biznes.

edit:
Co do ankiety i jej ew. celu, to całe to zagadnienie jest ledwie dotknięte, gdyż sama prędkość biegu jest wypadkową wielu czynników. Interesowanie się tylko tempem i zestawianie tego z własnymi możliwościami tempowymi, jest jak zainteresowanie chłopców samochodami na targach motoryzacyjnych. Najważniejsze ile ma na liczniku. Reszta jest nieważna.
W rzeczywistości prawie nikt nie potrafi biec jak Kipchoge, bo utrzymanie jego tempa przez jakiś odcinek, oznacza tylko osiągnięcie jego tempa. Nic więcej. W jaki sposób jest to tempo osiągane nie jest już interesujące dla chłopców. Tymczasem najciekawsze rzeczy dzieją się pod maską, w rozwiązaniach technicznych.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tak, widziałem zdjęcia z Expo, Fajna sprawa. Chociaż można było mieć wrażenie że dla niektórych to tempo wcale nie jest wysokie, A w każdym razie nie tak jak dla innych.
krzysfizjobiega
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 785
Rejestracja: 13 paź 2015, 21:00
Życiówka na 10k: 47:21
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Spoko w tym tempie we wtorek bigałem 200m. :oczko:
[url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=53810][color=#BF0000]BLOG[/color][/url]
[url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=53812][color=#4000BF]KOMENTARZE[/color][/url]
[url=https://run-log.com/profiles/profile/KaliGr/][color=#4000FF]run-log.com[/color][/url]
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Adam - tylko ona się i rozpędzała i zwalniała. Możliwe, że filmik pokazuje wiele osób w różnych momentach tego zwalniania czy przyśpieszania.
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Jaką prędkość maksymalną mają takie bieżnie siłowniane? Może sobie dzisiaj spróbuję podejść ;P
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Większość zamyka się na 20km/h i są, jak dla mnie (prawie 2m wzrostu) dosyć krótkie jak na mocne i szybkie bieganie, w każdym razie ja się na nich nie czuje komfortowo już przy 15km/h
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

W Olsztynie mają solidne bieżnie co i pocisną max 24km/h. Te obecne co są np w warszawskich Calypso spokojnie cisną 20km/h i czuję się na nich stabilnie czy to jadę jakiś ciągły po 3:40 czy przebieżki po 3:00.
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zazdroszczę wprawy ;) Ja wolę maskę antysmogową od biegania na bieżni..
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

alyjen - przy 7 biegach w tygodniu nie przeszkadza mi jak np. 2 z nich zrobię pod dachem :) Dodatkowo na mechaniku mega wygodnie się robi podbiegi czy też ciężkie jednostki kiedy za oknem pogoda zło. Ew. gdy czasu mało lub chce się połączyć z treningiem ogólnorozwojowym po biegu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:Adam - tylko ona się i rozpędzała i zwalniała. Możliwe, że filmik pokazuje wiele osób w różnych momentach tego zwalniania czy przyśpieszania.
No tak potem pomyślałem.
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:alyjen - przy 7 biegach w tygodniu nie przeszkadza mi jak np. 2 z nich zrobię pod dachem :) Dodatkowo na mechaniku mega wygodnie się robi podbiegi czy też ciężkie jednostki kiedy za oknem pogoda zło. Ew. gdy czasu mało lub chce się połączyć z treningiem ogólnorozwojowym po biegu.
No to powalczę w tym sezonie zimowo/smogowym. Ja na razie na bieżni robię rozgrzewki przed siłownią, raz czy dwa zrobiłem 5km i to była traumatyczne przeżycie ;) pewnie muszę jeszcze nad techniką mocno popracować żeby się zacząć komfortowo czuć.
Z podbiegami to fakt, choć mnie bardziej kusi spróbowanie biegu po płaskim, w mojej okolicy najdłuższy płaski odcinek to 500m wzdłuż ulicy ;) reszta to albo w górę albo w dół i tak w koło..
ODPOWIEDZ