5 km dla ambitnych początkujących u skoczka

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
SkoczekZjarany
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2018, 23:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To mój pierwszy post na tym forum, więc napiszę trochę o sobie. Mam 16 lat, trenuję skok w dal od miesiąca (wcześniej biegali sprinty i chodziłem na silownie).
Mam 179cm i 87kg.
Wyniki sportowe:
100m - 12.8
W dal - 5.5m
Wyciskanie - 80kg
Przysiad - 130kg

Od listopada kończy się roztrenowanie, i zaczynamy przygotowania do sezonu, w którym planuje skoczyć powyżej 6m. Od poniedziałku do piątku mamy trening na hali gimnastycznej i siłowni. Tutaj zaczyna się moje pytanie. Jestem troszkę ulany jak na moją konkurencję, i powinienem schudnąć conajmniej do poniżej 80kg, i trener każe mi robić wybiegania 3x/tyg. wedle samopoczucia. Pomyślałem, ze jeśli mam tak duże pole do popisu, to może by tak spróbować jakiś planów treningowych z tej strony.
Wybrałem 5 km dla ambitnych początkujących 3 treningi/tyg. i trochę go zmodyfikowalem, bo wszystko robie na płaskim terenie, i wyeliminowałem podbiegi.
Czy stosowanie tego planu w miesiącach Listopad-Styczeń w środę przed treningiem klubowym, sobotę oraz niedziele jako dodatek do treningu (tzn. nie zmuszam sie do nich tak jak do treningow klubowych i podchodzd do nich luźno) jest dobre?
New Balance but biegowy
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Żeby schudnąć wystarczy mniej jeść i żadnego biegania do tego nie potrzeba, zwłaszcza że już prowadzisz aktywny tryb życia.
Co do planów treningowych to pogadaj z trenerem może dokładniej jak on sobie wyobraża połączenie dwóch dosyć różnych bodźców w celu poprawy wyników w skoku w dal. Nie mówię, że się nie da bo się na tym nie znam ale to są jednak różne sygnały dla twojego organizmu.
No i wracając do samego biegania, napisałeś o 100m ale jak byś miał teraz przebiec 5km to jak by Ci poszło i co chcesz uzyskać treningiem?
AMF
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2018, 12:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zmień coś w diecie. Jest tego masa w internecie, więc na pewno coś znajdziesz. Poza tym bieganie też się przyda, ale musisz biegać dużo i powoli. Zalecałbym biegać co drugi, trzeci dzień w tempie ok. 6:15-6:20 na km. To ile przebiegniesz km to zależy od Twojego wytrenowania i samopoczucia ;) żadne inne plany nie są Ci potrzebne.
SkoczekZjarany
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2018, 23:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

AMF pisze:Zmień coś w diecie. Jest tego masa w internecie, więc na pewno coś znajdziesz. Poza tym bieganie też się przyda, ale musisz biegać dużo i powoli. Zalecałbym biegać co drugi, trzeci dzień w tempie ok. 6:15-6:20 na km. To ile przebiegniesz km to zależy od Twojego wytrenowania i samopoczucia ;) żadne inne plany nie są Ci potrzebne.
Dziękuję za odpowiedź :)
Jesteś jedną z niewielu osób, które rozumieją, że nie jestem w stanie przebiec 5 km w 25 minut, leżąc po 5 km w 30 minut
ODPOWIEDZ