Komentarz do artykułu Ambitny amator: 2:50-2:55 w wiosennym maratonie - projekt czteromiesięczny

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Z tego dnia nie ma zapisu treningu.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Maciej_Zyto
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Siema,
poniewaz tym razem watek zyje podbiegamy, jakie robilem i bede robil z Adamem, to pozwole sobie napisac, co mysle.
Otoz analizowanie i liczenie aptekarsie naszego podbiegu nie ma sensu.
I tak 99,999% z nas bedzie wykonywac podbiegi gdzie indziej.
Jak napisal Adam w jednym ze swoich podsumowan - najlepszy teren do podbiegu to ten, jaki mamy. Bo go mamy.
Ten akcent mozemy przeciez modelowac poprzez
- ilosc podbiegow
- pozycje ciala (wyprost, przeprost, wszelkie inne)
- intensywnosc rozumiana jako prace wykonywana w pionie (np. wysoka i realizowana z duza kadencja praca nog).
W koncu to modelowanie jest jeszcze uzaleznione od czynnikow, ktorych nie kontrolujemy, np. silny wiatr.

Ja po podbiegach z Adamem robie nastepnie podbiegi sam, innego dnia, w innym miejscu.
Przez prace z Adamem "zlapalem", jak moge tymi podbiegami sterowac. I te wiedze wykorzystuje do samodzielnej pracy.
I wcale nie szukam podobnego podbiegu jak ten Adamowy, bo w promieniu 6km ode mnie mam 2 wiadukty i to jest moje spectrum wyboru.

Moze byl juz ten link w tym watku, ale podam go jeszcze raz
https://bieganie.pl/?show=1&cat=285&id=5197
bo wydaje mi sie, ze to najlepsze wprowadzenie do tego akcentu, jesli nie mozecie pobiegac z Adamem osobiscie.

Zapraszam w sobotę o 8:30 do Parku Żeromskiego. Na podbiegi oczywiscie :-)

Milego biegania,
Maciek
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Tu nie chodzi o kopiowanie % nachylenia na twoim podbiegu, tylko zwykłą ludzką ciekawość na czym trenujesz. Napiszcie, która to ścieżka to się zmierzy w geocontext tak jak wspomniał Przem i wyjdzie ładny wykresik z informacją.

Obrazek
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To się jak widać nie bardzo nadaje do takich krótkich odcinków na, górka jest o stałym nachyleniu a ty wygląda, że nie.
http://www.geocontext.org/publ/2010/04/ ... 0303928770
Krysia80
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 269
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:29
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:To się jak widać nie bardzo nadaje do takich krótkich odcinków na, górka jest o stałym nachyleniu a ty wygląda, że nie.
http://www.geocontext.org/publ/2010/04/ ... 0303928770
Adam Klein a po co temu chłopu podbiegi jak on cały biegowy czas po górkach biegał. Chyba trzeba trenować najsłabsze ogniwo. A najsłabszym ogniwem jest szybkie bieganie tutaj.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Rzeczywiście dane z tego odcinka dziwnie wyglądają :/
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Krysia80 pisze:
Adam Klein pisze:To się jak widać nie bardzo nadaje do takich krótkich odcinków na, górka jest o stałym nachyleniu a ty wygląda, że nie.
http://www.geocontext.org/publ/2010/04/ ... 0303928770
Adam Klein a po co temu chłopu podbiegi jak on cały biegowy czas po górkach biegał. Chyba trzeba trenować najsłabsze ogniwo. A najsłabszym ogniwem jest szybkie bieganie tutaj.
Ale to jego bieganie po górach było mało dynamiczne, to na czym sie skupiamy to dynamika, której pochodną powinna byc szybkość. Okaże sie jak to wychodzi.
rolo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 46
Rejestracja: 07 gru 2014, 19:07
Życiówka na 10k: 43:26
Życiówka w maratonie: 3:32:15
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja polecam podbieg na Podleśnej
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Im bardziej strony jest podbieg (oczywiscie nie do przesady) tym więcej mamy mozliwosci zmiany warunków ćwiczenia, na Podleśnej jest stosunkowo mało stromy, tak samo jak Agrykola, około 5% nachylenia. Jesli już robiłem podbiegi w okolicach Lasu Bielanskiego to raczej na Dewajtis, za klasztorem.
Krysia80
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 269
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:29
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Im bardziej strony jest podbieg (oczywiscie nie do przesady) tym więcej mamy mozliwosci zmiany warunków ćwiczenia, na Podleśnej jest stosunkowo mało stromy, tak samo jak Agrykola, około 5% nachylenia. Jesli już robiłem podbiegi w okolicach Lasu Bielanskiego to raczej na Dewajtis, za klasztorem.
Agrykola jest mało stroma? wow

A ja myślę Panie Adam Klein że ważniejsza od stromizmy jest technika. Czyli jak pokonujesz ten podbieg. Czyli wracamy na początek, ładnie Kolega Maciek podnosi kolanka, czy szura nóżkami po ziemi.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4667
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Krysia80 pisze:
Adam Klein pisze:Im bardziej strony jest podbieg (oczywiscie nie do przesady) tym więcej mamy mozliwosci zmiany warunków ćwiczenia, na Podleśnej jest stosunkowo mało stromy, tak samo jak Agrykola, około 5% nachylenia. Jesli już robiłem podbiegi w okolicach Lasu Bielanskiego to raczej na Dewajtis, za klasztorem.
Agrykola jest mało stroma? wow

A ja myślę Panie Adam Klein że ważniejsza od stromizmy jest technika. Czyli jak pokonujesz ten podbieg. Czyli wracamy na początek, ładnie Kolega Maciek podnosi kolanka, czy szura nóżkami po ziemi.
Błagam tylko nie pisz, że ma robić skip A :ojnie:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Krysia80 pisze:A ja myślę Panie Adam Klein że ważniejsza od stromizmy jest technika. Czyli jak pokonujesz ten podbieg. Czyli wracamy na początek, ładnie Kolega Maciek podnosi kolanka, czy szura nóżkami po ziemi.
Krysiu, patrzysz na to zbyt jednostronnie. Szuranie nóżkami można znaleźć nawet w białym wyczynie, zresztą patrząc na białych a czarnych to wszyscy biali szurają, a jak już tu było mówione czarni skipów nie robią.
Przestawianie czterdziestolatka na technikę czarnego (czy nawet białego) dwudziestolatka to zawsze coś co trzeba rozważyć pod kątem korzyści i kosztów.
Musisz pamiętać, że cały trening został wymyślony przez ludzi, trenerów, wywodzących się z wyczynu, czyli pracujących na stosunkowo homogenicznym (jednorodnym) ludzkim materiale (młodzi, szczupli, sprawni). Tymczasem trening amatora to praca z człowiekiem o 10, 15 czasem 20 lat starszym i wg mnie to wymaga innego podejścia.
Krysia80
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 269
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:29
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
Krysia80 pisze:A ja myślę Panie Adam Klein że ważniejsza od stromizmy jest technika. Czyli jak pokonujesz ten podbieg. Czyli wracamy na początek, ładnie Kolega Maciek podnosi kolanka, czy szura nóżkami po ziemi.
Krysiu, patrzysz na to zbyt jednostronnie. Szuranie nóżkami można znaleźć nawet w białym wyczynie, zresztą patrząc na białych a czarnych to wszyscy biali szurają, a jak już tu było mówione czarni skipów nie robią.
Przestawianie czterdziestolatka na technikę czarnego (czy nawet białego) dwudziestolatka to zawsze coś co trzeba rozważyć pod kątem korzyści i kosztów.
Musisz pamiętać, że cały trening został wymyślony przez ludzi, trenerów, wywodzących się z wyczynu, czyli pracujących na stosunkowo homogenicznym (jednorodnym) ludzkim materiale (młodzi, szczupli, sprawni). Tymczasem trening amatora to praca z człowiekiem o 10, 15 czasem 20 lat starszym i wg mnie to wymaga innego podejścia.
Adam Klein patrz Rolli. Da się da się. Wiek i inne rzeczy to tylko wymówki.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale co Rolli? Niech pokaże jak biega 10km, 800m to inna bajka.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4667
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Kiedy będzie jakiś raport? Coś się ciekawego działo?
ODPOWIEDZ