Cofnięcie postępu

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
kubaz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 13 lis 2015, 23:49
Życiówka na 10k: 54:44
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam jestem no-lifem. Praktycznie w ogóle nie wychodzę z domu poza 2-3 treningami w tygodniu po 10km oraz jedno wyjście wieczorem w weekend. Obecnie nie pracuję, ani nie muszę chodzić na uczelnie... Zazwyczaj ludzie wykonują jakieś choćby minimalną aktywność fizyczną poza treningami, przemieszczają się, spacerują, chodzą na zakupy cokolwiek.

W związku z tym pytanie. Zauważyłem, że za czasów kiedy jeszcze studiowałem (czyli chodziłem więcej) lepiej mi się biegało. Obecnie gdy jedyna moja aktywność poza treningowa to pójście do lodówki (waga w miarę w normie) albo wc biega mi się o wiele gorzej. Czy taki skrajnie siedzący tryb może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
New Balance but biegowy
Slavcos
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 23 sie 2015, 12:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A nie jest to oczywiste?
Widzisz jakiekolwiek inne wytłumaczenie?
Mało jest informacji że siedzący tryb życia szkodzi?

:D
kubaz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 13 lis 2015, 23:49
Życiówka na 10k: 54:44
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mówi się, że trening 3 razy w tygodniu jest wystarczający, no ale jak widać jednak nie do końca tak jest. Chyba zakładając jednocześnie, że poza domem na nogach jesteśmy x godzin.
Bruce
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 28 wrz 2014, 22:20
Życiówka na 10k: 46:16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jak u Ciebie ze stanem zdrowia? Mam na myśli np. depresję, odżywianie, poziom magnezu, itp.
kubaz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 13 lis 2015, 23:49
Życiówka na 10k: 54:44
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jest ok. Nie wyliczam kalorii, moja dieta ogranicza się jedynie do unikania mocno przetworzonych żywności i cukru. Suplementacja 1 tab Bodymax plus dziennie.
aktywny12
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 172
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oczywiście, że to może mieć wpływ.
https://bieganie.pl/?show=1&cat=319&id=9166

Myślę, że nawet nie ma tu tylko znaczenia siedzący tryb życia, a to ile się ruszasz. U siebie obserwuję podobną rzecz. W dniu gdy idę do pracy lepiej mi się biega wieczorami, niż w dniu gdy nie pracuję i siedzę w domu. Co prawda pracę mam siedzącą, ale to trzeba dojechać, 3 przesiadki komunikacją miejskiej, trochę się przejść, czasami i pobiec jak autobus ucieka :D W pracy też jakieś spotkania, trochę chodzenia, dodatkowo nie unikam schodów... I z tego wszystkiego trochę ruchu się robi. Pewnie słyszałeś, że sporo zawodowców przed wieczornymi zawodami rano robi rozruch krótki, pewnie dlatego właśnie, żeby rozruszać układ ruchu.
Awatar użytkownika
ASK
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1733
Rejestracja: 02 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 50:08
Życiówka w maratonie: 4:43:44
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

Kubaz, są na ten temat badania, że nawet zdrowiej jest dla człowieka, jeśli cały czas jest w umiarkowanym ruchu, chodzi, przemieszcza się, cos robi fizycznie, niż siedzący tryb życia i 1 godzina treningu, nawet regularnego. Sam siedzący tryb życia jest szkodliwy i 3 h biegania w tygodniu niewiele tu pomogą.
A nie nudzi Ci się tak się nie ruszać, nie pracować, nie uczyć? Jakieś zakupy, rower, spacer, czy chociaż okna umyć?
Karo25
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2017, 15:08
Życiówka na 10k: 49:37
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcami, ja również odczuwam podobne różnice, może nie aż tak diametralne jak u Ciebie, ale jednak: praca siedząca niweluje jakąkolwiek aktywność i pracę mięśni.

czasem wystarczy dodać podstawową aktywność jak wyjście po schodach, a nie wyjechanie windą czy spacer do piekarni przystanek dalej, aby zwyczajnie czuć się lepiej. Jesli spędzasz czas w mieszkaniu, bo np. pracujesz zdalnie, zwyczajnie wprowadź rytuał, że co godzinę/półtorej poświęcasz 2-3 minuty na kilka przysiadów, skłonów czy wymachów rękami - niby nic, a poczujesz sie lepiej,
Patryck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 392
Rejestracja: 08 lip 2010, 14:00
Życiówka na 10k: 35'
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czytałem kiedyś, że siedzenie przez parę godzin dziennie niweluje pozytywne właściwości trenigu - chyba nawet w książce Starrett'a.

Warto chociaż co godzinkę zrobić sobie obchód po mieszkaniu :)
A przed treningiem zrobić troszkę dłuższy spacer bo mięśnie naprawdę baaardzo mocno dostają gdy się zaczyna biec po paru godzinach bezruchu.

Sam mam taki tryb życia, pewnie gdyby był mniej siedzący moje wyniki byłyby dużo lepsze. Ciało naprawdę bardzo mocno odczuwa to. ;x
Zegarki i akcesoria Garmin, FootPody oraz Telefony Kom. -> http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=33684688
ODPOWIEDZ