Dlaczego czarnoskórych nie ma w pływaniu?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

WojtekM pisze:nie, Kenia nie jest zobowiązana dawać czegokolwiek kolarstwu. skąd taki pomysł? tak jak i nie dała do tej pory nikogo - oprócz Froomea oczywiście :) ... . po co piszesz oczywiste rzeczy?
Bo zdajesz się myśleć, że jest inaczej. Ciągle piszesz o Froomie, że Kenia dała go kolarstwu. Przypomnij mi więc, owocem jakiego Kenijskiego programu rozwoju talentów jest Froom? Żadnego Frooma Kenia światu nie dała. Krótka notka biograficzna: Christopher Froom: potomek brytyjskich osadników i brytyjskiego imigranta, żył w Kenii zupełnie nieświadomy, że ta Kenia ma co do niego jakieś wielkie plany. W wieku 13 lat po raz pierwszy wziął udział w dziecięcym wyścigu rowerowym - na festynie charytatywnym. W wieku 14 lat przeniósł się do RPA celem kontynuowania swojej edukacji (bynajmniej nie kolarskiej) i mniej więcej tyle go w Kenii widzieli. Dlaczego więc sugerujesz, że jest on jakimś darem Kenii dla światowego kolarstwa? Dlaczego starasz się sugerować, że miał on warunki do rozwoju kolarskiego talentu podobne do rdzennych Kenijczyków?
WojtekM pisze:po co wstawki o tym co jestem w stanie przyjąć, a czego nie? i jeszcze ten dodatek o białych krajach i reszcie. rozumiem, że brakuje argumentów. albo jesteś rasistą?
Bo wyraźnie nie chcesz zauważyć, że ludzie wychowujący się w dwóch różnych kulturach, w krajach o różnej historii, na dwóch przeciwnych półkulach planety, mogą mieć w życiu inne wartości i inne cele, także sportowe. Wygląda to tak, jakby fakt ich odmienności względem nas wystarczał ci do wysnucie wniosku, że muszą być bardzo podobni do siebie.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
WojtekM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1991
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radzionków

Nieprzeczytany post

to tylko przenośnia z tym "daniem" - ale ok, Kenia nie dała więc nawet Froomea. a Polska nie dała M. Curie-Skłodowskiej, która nie mogła studiować u nas.

no, pewnie ludzie mają różne talenty i różne pomysły na życie. i ludzie nie są podobni do siebie. i bardzo dobrze. znajduje to potem odzwierciedlenie np. w zawodowym peletonie, albo na basenie, albo na bieżni.
Go Hard Or Go Home
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

WojtekM pisze: 28 wrz 2017, 13:56
Pamięć mam dobrą choć wybiórczą. Słuchając podcastu poniżej przypomniałem sobie, że kiedyś na ten temat rozmawialiśmy.

https://dzialzagraniczny.pl/2022/09/cze ... aryjskiej/
ODPOWIEDZ