Technika biegu - analiza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3888
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

A na główną zaglądałeś? Obóz treningowy się odbył i zamiast trenowania i rozpisek odcinków, to o biomechanice debatowano. Świat schodzi na psy. :hejhej:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Oczywiście.
Wczytując się w relacje uczestników można się zorientować, że było super. Ja niestety muszę jeszcze popracować nad swoją ofertą, bo jak wiesz bywają przypadki, że po moich warsztatach ktoś przechodził na pose mothod. Czyli nienajlepsze referencje dostałem.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Da się wyłączyć ten duet Wszoła - Czapiewski?
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Co oni gadają o tych butach xD

Dozwolona grubość podeszwy jest skorelowana z rozmiarem buta? xD
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Skarżyński. Nie Czapiewski. No w każdym razie wydawało mi się, że Wszoła - Partyka wyznaczają standardy męczenia, ale się pomyliłem.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Kipchoge to geniusz. Wykorzystał trasę i pogodę. Pozostali faceci jak na taki warun i trasę "słabo"
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ruch z czystej powięzi. Reszta czołówki to mieszanka mięśni i powięzi. Reszta świata z samych mięśni. Tak bym to ujął symbolicznie.
Karbon sprzyja mocnemu dowaleniu w glebę, co aktywuje bardziej powięź, czyli z tej pasywnej technologii najbardziej korzysta właśnie Kipchoge. Jurek bzdury tam gadał o aktywnej roli karbonu.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Biegł w Vaporach, Alphach czy jakimś prototypie?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W prototypie to nie może oficjalnie, ale na treningach pewnie kombinują.
Najk ma wymarzoną sytuację, a właściwie dział projektowy ma. Wyobrażam sobie, że mają kilka prototypów, gdzie zmieniony jest jakiś kluczowy detal i testują od razu wszystkie opcje bazując na odczuciach Kipchoge i obiektywnych pomiarach dynamiki biegu.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3888
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Kostka rubika się pojawiła w temacie szybkiego biegania. Coś nam to da, jak myślicie?
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1586
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Nie. Kostkę układam poniżej 10s a biegam jak lamer. Widać, że nie warto układać Kostki Rubika do szybkiego biegania.

Choć była konkurencja układania stopami.. może tu trzeba szukać.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3888
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Czemu nie? Ja bym się przyjrzał tej kostce dokładniej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mossar pisze: 26 wrz 2022, 20:51 Nie. Kostkę układam poniżej 10s a biegam jak lamer. Widać, że nie warto układać Kostki Rubika do szybkiego biegania.
Masz złe podejście. Ludzie doszli do mistrzostwa w ruchach dystalnych, bo trenowali. A kto trenuje ruch proksymalny?
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3888
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Może dancehallistki :niewiem: ale nie jestem pewien.

A analogia do kostki jest jak najbardziej sensowna, żeby ułożyć wszystkie możliwe ustawienia trzeba sto razy tyle czasu co wiek wszechświata. A jak komuś się spieszy to musi kombinować. Mossar układa kostkę 4 razy szybciej niż ja to robiłem. Możliwe nawet, że prędkość kręcenia była podobna. No to czemu taka różnica? On oczywiście to wie, każdy kto liznął układania to wie, natomiast ci co liznęli biegania niewiele rozumieją, a niektórzy nazywają Cię oszołomem. Czyż nie?
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1586
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Widzisz pawo, strzelałbym że jednak moja prędkość układania jednak jest większa i to nie jest chwalenie się, bo chciałem zwrócić uwagę na postęp technologiczny jaki zaszedł :D

Po pierwsze, tak jak w bieganiu teraz na topie jest karbon, tak w kostce zaczęli inaczej konstruować poszczególne kostki (głównie te narożne mają ścięte wnętrze przez da się już obrócić ściankę mimo, że prostopadła jest przekręcona o 45 stopni. Poza tym psika się je sprayami żeby było lepsze tarcie.

Po drugie, postęp wiedzowy. Jasne nie da się ułożyć kostki poniżej 10s nie mając "refleksu" i szybkiej analizy sytuacji na kostce, ale mimo wszystko internet jest pełen poradników i artykułów. Przykładowo ja układam ostatnią warstwę dwoma algorytmami - orientacyjnymi + permutacyjnymi, ale są już swirusy którzy uczą się chyba nawet tysięcy algorytmów rozwiązujących ostatnią warstwę w ~10 ruchach.

I jeden i drugi postęp widzimy chyba też w bieganiu. Bo jeśli chodzi o technikalia to chyba jasne, ale wiedziowo też się to wszystko rozwija (choć pewnie wg yacoola za wolno i czasem w złym kierunku).

A tu dla kontekstu moje ułożenie jedną reką 10 lat temu (w pokoju siostry kreciłem xD): https://youtu.be/j3Z2i75hQjU
ODPOWIEDZ