Maraton w 3 godziny - plan treningowy Mistrza Polski w maratonie

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wg mnie jest ok. Nawet ten plan na 3h. Ciekawe czy będzie też plan na 2,5h, a może nawet na 2:09.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Odnosząc się do postu kogoś z początku tego wątku, kto zwrócił uwagę, że bieganie krótkich odcinków na tętno nie ma sensu. Tak, pewnie Błażej nie wiedział jak to opisać, żeby było zrozumiałe i wyszło coś takiego. Ale nie chcę go tu bronić.

Generalnie w kontekście wszelkich planów, to wartościowe dla każdego zawodnika byłby tekst o planowaniu realnych założeń wynikowych zwłaszcza w kontekście maratonu, bo 10k można pobiec na czuja, ale maraton na czuja biec to już niebezpiecznie.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4652
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: 12 sie 2022, 14:00 Odnosząc się do postu kogoś z początku tego wątku, kto zwrócił uwagę, że bieganie krótkich odcinków na tętno nie ma sensu. Tak, pewnie Błażej nie wiedział jak to opisać, żeby było zrozumiałe i wyszło coś takiego. Ale nie chcę go tu bronić.

Generalnie w kontekście wszelkich planów, to wartościowe dla każdego zawodnika byłby tekst o planowaniu realnych założeń wynikowych zwłaszcza w kontekście maratonu, bo 10k można pobiec na czuja, ale maraton na czuja biec to już niebezpiecznie.
Nareszcie!!
Może i bym zrealizował jakiś plan na 2:45 ale co z tego? Nie ma szans żebym to pobiegł.
Do tego wrzucanie planów treningowych(BPS) bez okreslonych wartosci progowych do jego realizacji jest moim zdaniem słabe.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No ale Ty chyba już wiesz? Pytam się bez żadnej ironii, jesteś doświadczony.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3840
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 12 sie 2022, 12:24 Jakiś czas temu jak tu jeszcze Brągiel vel faraon robił za trolla-redaktora, to też płakałem w rękaw Kleinowi, że to nie ma sensu i rezygnuję. Jak czas pokazał, bezideowcy też mają swój czas połowicznego rozpadu. Nie ma już Brągiela, nie ma też Pawlaka. Znudziło im się zwyczajnie, bo w odróżnieniu od Kujawińskiego oni są inteligentni. Natomiast głupota trwa i jest potężną siłą zmieniającą historię. Dlatego obstaję za banowaniem, bo prawdziwym dekompozytorem swobodnej dyskusji jest niezniszczalny Kujawiński.
Ja nie składam żadnej rezygnacji, bo nie mam tu żadnego stanowiska, ani płatnego, ani niepłatnego.
A entuzjazmu ani nie da się nakazać, ani kupić. Zostałem na to forum zaproszony, umożliwiono mi korzystanie ze wszystkiego, jestem zobowiązany i dziękuję ale forum czy jego zarządcy nie mogą robić mi łaski i źle traktować, w drugą stronę tak samo i tu Sławcio się myli, że Adam powinien być wdzięczny Artiemu. A w ogóle utraciliśmy umiejętność rozmowy... nie wiem :niewiem: jesteśmy zdolni do porozumienia nad podziałami?
O cholera ale wzniosła przemowa mi wyszła :szok: .

Nie mogę znaleźć w panelu nic o usunięciu konta, ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie, no proszę Cię, przestań, weź na wstrzymanie :)
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Adam, ty zostałeś jako Admin...
Wez przesuń te przepychanki do innego tematu!
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3840
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: 12 sie 2022, 15:31 Nie, no proszę Cię, przestań, weź na wstrzymanie :)
To "przestań" mnie przekonuje, tylko co mam przestać?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Przestań myśleć o dekonstrukcyjnych działaniach jak usunięcie konta a myśl konstruktywnie, że Twój udział w wymianie myśli jest wartościowy.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3840
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Tak jest szefie, natychmiast przestaje, rozkaz to rozkaz. Hmy, tylko czy ta myśl jest wartościowsza gdy jest wolną myślą, czy myślą moderowaną? Tak tylko się zastanawiam, nieważne. A rozkaz wykonam. Odmeldowuję się. :usmiech:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

;)
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 12 sie 2022, 14:14
Nareszcie!!
Może i bym zrealizował jakiś plan na 2:45 ale co z tego? Nie ma szans żebym to pobiegł.
Do tego wrzucanie planów treningowych(BPS) bez okreslonych wartosci progowych do jego realizacji jest moim zdaniem słabe.
Czasami sama struktura planu tygodniowego czy BPS jest już dużą wiedzą. Dla osób aspirujących do złamania 3h jest to duża wartość i potrafią rozszyfrować układ i rozłożenie akcentów a przede wszystkim ich kolejność i natężenie ma znaczenie.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Rossi13
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 27 lip 2017, 12:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,za niedlugo (po listopadowym roztrenowaniu) bede przygotowywal sie do zlamanie 3 h w Krakowie.Mam takie pytanie do doswiadczonych biegaczy ,badz trenujacych ich czy ten plan jest "lepszy" do zlamania tej 3 od planow pana Skarżynskiego?albo inaczej ,ktorego bardziej byscie polecali do pewniejszego zlamania tych 3 h ?
ODPOWIEDZ