Technika biegu - analiza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W kontrze do aktualnie słabych merytorycznie artykułów na portalu.
New Balance but biegowy
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 29 lis 2021, 12:57 W kontrze do aktualnie słabych merytorycznie artykułów na portalu.
Jak tam pojawiają się informacje o profesjonalnych biegaczach to mowa o zawodnikach na jakim poziomie?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

30 - 31 minut na dychę.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeżeli ktoś woli oglądać zamiast czytać, to zapraszam na wykład Filipa. Tematem wykładu jest dysfunkcja pracy stawu biodrowego. Omawiane jest zjawisko dropu i shiftu miednicy.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jedziemy dalej z tematem.
Tym razem przypadek amatora. Konkretny człowiek i konkretne wyniki. O tym nie przeczytacie na portalu, który z myślą treningową zaczyna coraz bardziej dryfować w kierunku poziomu RW.
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Widać tam jakąś asymetrię w pracy barków - lewy leci bardziej do tyłu albo to tylko złudzenie optyczne. Ciekawi mnie czy da się coś z tym zrobić bo sam mam podobnie tylko z prawej strony. No i czy jest potrzeba żeby to zmieniać, czy Andrzej może być tu przykładem balansu asymetrycznego o którym wcześniej była mowa w innym wątku?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Leci, leci. Przede wszystkim leci prawa noga do osi. Chcemy tę trajektorię skorygować, ale to tylko w świńskim truchcie się da, bo nie jest łatwo ruszyć w inny sposób biodrem. Im bliżej miednicy się grzebie tym trudniej lecz też daje to odczuciowo i optycznie największe zmiany. Szkoda, że nie mierzyłem dynamiki wtedy, bo Andrzej jest naprawdę ciekawym przypadkiem.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3840
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

A tam, co mnie krzywe ramiona.
Koszulka prześliczna, będziesz rozdawał na mikołajki forumowiczom?

Obrazek
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kolekcja zeszłoroczna.
Teraz w taki deseń celuję. Autorką tej i innych prac jest Greczynka Alexandra Spyratos mieszkająca na wybrzeżu Kenii. Z jej obrazami zetknąłem się po raz pierwszy w Malindi i od razu ten styl bardzo mi przypadł do gustu. To dopiero mogłaby być ciekawa historia, a nie mądrości Rakoczego o kenijskim bieganiu.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3840
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Żartujesz, jakaś obca grafika na Polskich plecach, a fuj niepatriotycznie. :grr:
Nasze Polskie najlepiej nam służy.

Z córką pogadam, będzie struś nasz krajowy.
O tu próbka z przed ćwierć wieku, znaczy się w wieku dwóch lat.
Pierwszy to mistrz świat masters w kolarstwie, a drugi to pawo najlepszy biegacz, tuż po obiedzie.

Obrazek
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To Cię zmartwię, bo ta grafika z 2020 bynajmniej nie jest ściągnięta z takiego Jastrzębskiego, Zalewskiego czy Szosta. No niestety, nie ma co zaklinać rzeczywistości. Trzeba spojrzeć realnie i krytycznie, a potem zaimportować na koszulkę co prawda obce motywy, ale z prześliczną dynamiką ruchu.
Tak szczerze - nosiłbyś koszulkę z którymś z naszych biegających orłów?
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3840
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 04 gru 2021, 18:44 Tak szczerze - nosiłbyś koszulkę z którymś z naszych biegających orłów?
No nie bardzo.
No ale czemu tak jest?
Za to z Malinowskim bym nosił.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Malinowski to bardziej kwestia formatu i momentu w historii. Mniej formy. To też czasy Prefonteina (Bronek na piątkę był nawet szybszy). A jednak to koszulka z napisem PRE wciąż rozpala wyobraźnię młodych ludzi. Dlaczego koszulka z napisem BRO nikomu nic nie powie? To już temat na inną dyskusję.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3840
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 04 gru 2021, 23:35 To już temat na inną dyskusję.
...ale jakże ciekawą.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wszedłem sobie na linka, który podrzucił Krzysiek. Przeanalizowałem też potem kilka innych materiałów z tym Colinem Sahlmanem i powiem, że wrzuciłbym na koszulkę jako obiecujący motyw. Cała ta trójka, czy czwórka chłopaczków oczywiście zasługuje na uwagę, ale z biomechanicznego punktu widzenia przy Sahlmanie są nieistotni.
ODPOWIEDZ