wydolnosciowy dramat - pomozcie !!!

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Marko45
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 08 paź 2020, 09:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zasadnicze pytanie na jakim tętnie on robi to 6:30
New Balance but biegowy
Jajo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 46
Rejestracja: 21 paź 2020, 10:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Marko45 pisze:bardzo pomocny jest trening gdzie dużo czasu spędzasz w strefach opniżej 75% hr max, może to być basen, rower, góry, spacery, skakanka, crossfit, lub wolne wybiegania tutaj sprawa kontrowersyjna, nie wszystkim się to podoba :) tak czy inaczej czym twoja wydolność będzie lepsza tym lżej będziesz znosił mocny wysiłek.
O, to jest bardzo ciekawe, zawsze zastanawiałem się, jak tego typu trening "zastępczy" może pomóc w bieganiu. No bo skoro wolne bieganie ma na celu m.in. poprawę działania naszego układu krążenia, to inne aktywności podwyższające tętno powinny zadziałać podobnie.

Do takiej listy dopisałbym też w takim wypadku zestaw: mata, TV i panienki na youtubie prowadzące trening cardio :hej: to brzmi jak przyjemniejsza alternatywa w zimowe dni, gdy pogoda (albo jakość powietrza) za oknem zniechęca...
Nobby
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:16
Życiówka na 10k: 00:49:23
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy jeszcze to przeczytasz ale opisujesz w 100% mój przypadek:-) Mamy identyczne parametry fizyczne(35 lat, 192/92) ale jestem w odrobinę lepszej kondycji (10km w +- 40 minut). Rok wstecz miałem większość opisywanych przez Ciebie objawów i dodatkowo mocne kołatanie serca po treningu. Doszło nawet do tego, że zemdlałem jakieś 10 minut po zakończeniu biegu. W szpitalu spędziłem w sumie miesiąc na neurologii i kardiologii gdzie diagnozowano mnie w kierunku arytmii oraz padaczki ale wszystko wyszło negatywne. Ostatecznie po prostym badaniu EMG okazało się, że mam tężyczkę. Wystarczyło przez miesiąc pompować się magnezem, wapniem i elektrolitami a wszystkie objawy jak ręką odjął. Lubię sobie dokręcić śrubę na treningu a jednocześnie nie zadbałem odpowiednio o odnowę. Badanie EMG nawet prywatnie kosztuje jakieś 150 zł i trwa 15 minut.
terion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2019, 11:10
Życiówka na 10k: 0:56
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nobby pisze:ale jestem w odrobinę lepszej kondycji (10km w +- 40 minut)
Zaśmiałem się w głos :D
4km na 6:30, a 10km na 4:00 to nie jest "odrobinę lepsza kondycja" tylko przepaść.
Sam jestem tak gdzieś pomiędzy wami, tzn. 38 lat, 184cm/72kg, 10km +/-55 minut. 2 lata biegania i baaaaardzo powolny i bolesny postęp. Tłumaczę to sobie całymi latami wcześniejszych zaniedbań (mam całe dziesięciolecia historii kanapowca) i absolutnym brakiem bazy. Ale chyba też po prostu nie mam predyspozycji.
W każdym razie informacja o tym, że bazę robi się latami trochę mnie pocieszyła, że nie jest ze mną jeszcze tak źle.
Endomondo
5k - 25:17
10k - 56:01
ODPOWIEDZ