Trening uzupełniający pod 5km

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
sultangurde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1849
Rejestracja: 10 paź 2018, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Plyometria, przy czym nie polecam tego wykonywać samemu bo większość amatorów bierze się za to zbyt ambitnie np. od wieloskoków a to droga do trumny najczęściej.
Do wzmocnienia łydki i stawu skokowego można zacząć od łatwiejszych ćwiczeń
1. wskakiwania obunóż na skrzynię
2. przeskakiwania przez płotki obunóż (raczej niższe ustawienia płotka)
3. wyskoków do góry z jednej nogi z uniesionym kolanem i ręką tą samą co kolano (na zmianę)
4. skoki obunóż (jak piłeczka lewo prawo, przód tył) można narysować sobie linię lub plus na ziemi.
5. Wyskoki do góry obunóż z lądowaniem w przysiadzie.
6. Skoki obunóż w dal z miejsca.
7. Ćwiczenia na schodku, jedna noga na schodku druga na ziemi i bardzo szybka zmiana nóg (lewa schodek+prawa ziemia -> lewa ziemia prawa schodek)

Plus drabinka, stoisz obunóż na drugim szczeblu i wspięcia na palce i opuszczanie pięty poniżej palców (to mobilność stawu skokowego najbardziej).
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1525
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Dzięki, fajny zestaw, taki bardziej wykorzystujący naturalny ruch człowieka. Na pewno wybiore sobie parę ćwiczeń z tej listy. Natomiast mobilność w stawie skokowym mam chyba całkiem niezłą. U fizjo mi wyszło ponoć "na styk", ale od tego czasu jeszcze ją poprawiałem. Gorzej z tymi mięśniami, ktore mają przyczepy w okolicy łydki, bo miałem w życiu po koszykowce i siatkówce dziesiątki skręceń i mam wrażenie, że to jest u mnie główny powód osłabienia okolic stawu skokowego.
ODPOWIEDZ