Treningi w dobie koronawirusa

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

No, od soboty na legalu można będzie wyjść bez maseczki nie rozglądając się podejrzliwie, czy aby policja nie nadjeżdża. Niby nic, ale jak ostatnio mnie w parku z partyzanta minął radiowóz (słuchawki miałem na uszach), to mi trochę serce zadrżało, hehe. Na szczęście nie zareagowali na mój gwałt na przepisach, jednak czasem i policjant człowiek.
The faster you are, the slower life goes by.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Mówił coś Mateuszek albo ten drugi brodacz o imprezach sportowych?
Do 50 osób miały być już w 3 etapie odmrażania gospodarki i co?
Siłownie otwierają 6 czerwca, piłkarzyki kopane już grają, kościoły oczywiście odmrożone totalnie bo kler przymiera głodem i ma dość zaciskania pasa, a zawody plenerowe kiedy? Fajnie byłoby choć kameralnego parkruna pobiec.
"Life can pull you down but running will always lift you up."
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

No właśnie była mowa o zgromadzeniach/imprezach do 150 osób ale w maseczkach. Ale nic o biegach nie mówili.
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

paweu92 pisze:No właśnie była mowa o zgromadzeniach/imprezach do 150 osób ale w maseczkach. Ale nic o biegach nie mówili.
Moim zdaniem biegów to nie dotyczy. Biegi będą "odmrożone" na samym końcu np. razem z koncertami nieplenerowymi, eventami i wydarzeniami skutkującymi staniem w tłumie osób blisko siebie.
Nawet trudno mi oszacować kiedy to się stanie. Jak nie będzie nowych zakażeń :hahaha:

Tu poniżej jest oficjalna lista ograniczeń tych z dzisiaj jeszcze nie ma. Jak się przegląda tę listę, to widać, ze ograniczeń jest wciąż bardzo dużo:

OGRANICZENIA
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

ehh, jakieś parkruny by chociaż mogli zrobić, człowiek by wreszcie się dorobił życiówki na 5km xD
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

– Czy poluzowanie obostrzeń oznacza, że będą mogły się odbywać zawody sportowe? A jeśli tak, to czy wyłącznie na świeżym powietrzu?
Od 30 maja będzie możliwość organizacji wszystkich wydarzeń sportowych do 150 osób, ale na razie bez udziału publiczności. Uczestnicy takich imprez, np. biegowych czy rowerowych, nie będą musieli zasłaniać ust i nosa, nie będzie także obowiązku zachowania dystansu społecznego, choć oczywiście jest to zalecane.
Źródło:
https://sport.tvp.pl/48267703/minister- ... xzxD6YzX_A
"Life can pull you down but running will always lift you up."
77Przemek77
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 06 gru 2019, 15:30
Życiówka na 10k: 41:56 Goleniów 2022
Życiówka w maratonie: 03:31:13 Dębno 2023

Nieprzeczytany post

Super wygląda, że nareszcie coś pobiegamy w małych zawodach :)

Mnie Parkrun przysłał maila, że do końca czerwca nadal są zawieszeni, szkoda bo miałem nadzieje na test 5 km. w okolicach 20-go czerwca.

Chyba za szybko się wychylili z tą informacją.
Screenshot_20200529-115208_Samsung Internet.jpg
Wysłane z mojego SM-G973F .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

77Przemek77 pisze:Chyba za szybko się wychylili z tą informacją.
Kto twoim zdaniem się za szybko wychylił? Parkrun i uważasz, że jednak szybciej pobiegniesz, czy rząd i uważasz, że długo jeszcze nie pobiegniesz nawet tam na 5?
U mnie w lesie odwołano kolejny raz lokalny bieg na 250 osób, można spokojnie było zrobić na 150. Miał być na koniec czerwca. Kolejny zaplanowany jest na koniec lipca, ale czy dojdzie do skutku?
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

50latek pisze:
77Przemek77 pisze:Chyba za szybko się wychylili z tą informacją.
Kto twoim zdaniem się za szybko wychylił? Parkrun i uważasz, że jednak szybciej pobiegniesz, czy rząd i uważasz, że długo jeszcze nie pobiegniesz nawet tam na 5?
U mnie w lesie odwołano kolejny raz lokalny bieg na 250 osób, można spokojnie było zrobić na 150. Miał być na koniec czerwca. Kolejny zaplanowany jest na koniec lipca, ale czy dojdzie do skutku?

Chyba mu chodziło o Parkrun za szybko dał info o banie o kolejny miesiąc. Bo teraz mogliby zrobić biegi.

Ale z tego co wiem to jest decyzja ogólna oddziału Brytyjskiego, więc nie wiadomo czy w ogóle decyzja rządu będzie miała na to jakiś wpływ.
77Przemek77
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 06 gru 2019, 15:30
Życiówka na 10k: 41:56 Goleniów 2022
Życiówka w maratonie: 03:31:13 Dębno 2023

Nieprzeczytany post

paweu92 pisze:
50latek pisze:
77Przemek77 pisze:Chyba za szybko się wychylili z tą informacją.
Kto twoim zdaniem się za szybko wychylił? Parkrun i uważasz, że jednak szybciej pobiegniesz, czy rząd i uważasz, że długo jeszcze nie pobiegniesz nawet tam na 5?
U mnie w lesie odwołano kolejny raz lokalny bieg na 250 osób, można spokojnie było zrobić na 150. Miał być na koniec czerwca. Kolejny zaplanowany jest na koniec lipca, ale czy dojdzie do skutku?

Chyba mu chodziło o Parkrun za szybko dał info o banie o kolejny miesiąc. Bo teraz mogliby zrobić biegi.

Ale z tego co wiem to jest decyzja ogólna oddziału Brytyjskiego, więc nie wiadomo czy w ogóle decyzja rządu będzie miała na to jakiś wpływ.
Dokładnie ..miałem nadzieje, że w przyszłym tygodniu będzie info od Parkrun, że za 2-3 tygodnie wracamy na trasy w Polsce (bo chyba 150 uczestników nie przekraczały biegi ?!).

Jak masz na koncie ponad 100 biegów Parkrunowych i od nich zaczynałeś swoje bieganie to idzie się stęsknić :)

Wysłane z mojego SM-G973F .
Morderca_z_głębi_lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 712
Rejestracja: 02 lis 2016, 14:48
Życiówka na 10k: 34:47
Życiówka w maratonie: 2:47:32
Lokalizacja: Nienack

Nieprzeczytany post

Ogólnie to trochę mnie to bawi. Dyskutujemy o bezpieczeństwie, czy można biegać Parkruny itp, a mieszkając przy targowisku miejskim, od dobrego miesiąca widzę nie 100, czy 150 osób, ale taki dobry 1000...mniej więcej jakby pingwiny stały w kolejce po ziemniaki.
dobrej nocy:)
5k-16.55 (Toruń 19.02.23) 10k -34.47 (Grudziądz 30.09.23) HM-1.19.58(W-wek 8.10.23) M-2.47.32(Łódź 2023)
Blog: [url]viewtopic.php?f=27&t=56594[/url]
Komentarze: [url]viewtopic.php?f=28&t=56591&start=0[/url]
pasorq
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 29 cze 2019, 20:49
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Poland Businiess Run w covidowej rzeczywistosci:
https://polandbusinessrun.pl/pl/news/po ... ty-zapisow
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Covidowej rzeczywistości?!? 6 września też nie będzie bezpiecznie? A gromadzić się w marketach jest teraz bezpiecznie (jeśli się wierzy w tę zarazę)? Tak samo w komunikacji miejskiej, w parkach itd.
To wszystko jest tak absurdalne, że szkoda komentować.
Ciekawe, czy w 2020 odbędzie się jakikolwiek bieg w PL. Bieg, a nie wirtualne wydarzenie.
Ech, człek to ma pecha, zaczął biegać późno, w roku gdzie ma największe szanse na swoje małe życiówki (bo z wiekiem wiadomo, będzie coraz trudniej), nie ma szans by je oficjalnie ustanowić (sprawdziany na treningach są bezwartościowe). Bo mamy medio(idio)krację i można z masami zrobić wszystko.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biała Podlaska - biegniemy w niedzielę 6 km w parku. Pomiar czasu, numery itd. 120 miejsc (80 bieg, 40 nordic), zostało 37 miejsc dla biegaczy. Ja już zajarany, mimo że dopiero poniedziałek.
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:... Ja już zajarany, mimo że dopiero poniedziałek.
:hahaha: Ależ ludzie wyposzczeni. :bum:
ODPOWIEDZ