Poprawa czasu na 5km i pomoc w planie treningowym.

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
olekbolek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2020, 22:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi!
Wywołałem niewielkie poruszenie ;)

Na razie progres jako tako jest. Z tego co do tej pory rozumiem, to rozpisany trening jest okej. Chodziło mi o to głównie, czy taki plan ma sens, ale cieszę się, że mnie nie zjechaliście, czyli sens ma ;)

Dołożyć do swobodnego biegu kilkanaście minut, to myślę najmniejszy problem, więc dołożę, myślę, że nie zaszkodzi, jak mówi antelope.
a co tu urozmaicić i dodać w sprincie?
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

antelope pisze:Jeśli ambitny amator chciałby wygrywać finisze na 5k, a może też od czasu do czasu ścigać się na 800m, czemu by nie? Ponoć niejaki Skarżyński jest jeszcze bardziej kreatywny i proponuje włączenie sprintów pod koniec długich wybiegań, takich pod półmaratony, maratony, więc...
Jak takie cos Skarzyński pisze, to znaczy ze on nie ma pojęcia co to sprinty.
antelope
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 21 cze 2015, 06:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
antelope pisze:Jeśli ambitny amator chciałby wygrywać finisze na 5k, a może też od czasu do czasu ścigać się na 800m, czemu by nie? Ponoć niejaki Skarżyński jest jeszcze bardziej kreatywny i proponuje włączenie sprintów pod koniec długich wybiegań, takich pod półmaratony, maratony, więc...
Jak takie cos Skarzyński pisze, to znaczy ze on nie ma pojęcia co to sprinty.
Być może coś przekręciłem, bo nigdy osobiście nie zaznajamiałem się z jego filozofią treningową. Zapewne chodziło o przyśpieszenia - z nomenklaturą biegową byś różnie, szczególnie w podaniach ludowych - co w sumie nie byłoby niczym dziwnym.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
antelope pisze:Jeśli ambitny amator chciałby wygrywać finisze na 5k, a może też od czasu do czasu ścigać się na 800m, czemu by nie? Ponoć niejaki Skarżyński jest jeszcze bardziej kreatywny i proponuje włączenie sprintów pod koniec długich wybiegań, takich pod półmaratony, maratony, więc...
Jak takie cos Skarzyński pisze, to znaczy ze on nie ma pojęcia co to sprinty.
3x 60s to nie sprinty jesli Skarżyński to mial na mysli.


Wysłane z mojego DUK-L09 .
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

olekbolek pisze:Witam Was wszystkich!

Jestem świeżym biegaczem - biegam od 3 miesięcy. Dane techniczne: 181cm, 68kg wagi, 28 lat. Dawniej bywały pewnego rodzaju krótkie epizody z bieganiem ;)

Skupiłem się głównie na 5 kilometrach. Zacząłem końcem grudnia, szło ciężko, ale udało się uzyskać pierwszy cel, zejść poniżej 20, choć początkowo było to 23 min. Obecnie to 19:05, co daje koło 3:50min/km.
Chciałbym się dalej rozwijać, lecz też nie wiem jak to samemu robić.

Trenuje 3-4 razy w tygodniu. Zrobiłem sobie plan na podstawie tego, co wyczytałem w sieci. Treningi co drugi tydzień zapętlam. Prosiłbym o wskazówki, modyfikacje.
1. tydzień
- Swobodny bieg 10-12km, 5min/km.
- 10 x 300 (3.00-3.15) + 4x200 (95%) + 2x100(100%)
- 35' biegu (75%)
- BNP 10km - około 43-44 minut

2. tydzień
Praktycznie to samo tylko zamiast 300 jest 6X800 w tempie ok. 3.30-3.35 z przerwami 2 minut.

Jak to wygląda? co tu zmienić
Chciałbym zejść zdecydowanie poniżej 18 minut. Wiem, że mam możliwości, tylko ogranicza mnie wiedza :)

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Pytanie zasadnicze, gdzie i kiedy te zawody chcesz wykonac?

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:
Rolli pisze:
antelope pisze:Jeśli ambitny amator chciałby wygrywać finisze na 5k, a może też od czasu do czasu ścigać się na 800m, czemu by nie? Ponoć niejaki Skarżyński jest jeszcze bardziej kreatywny i proponuje włączenie sprintów pod koniec długich wybiegań, takich pod półmaratony, maratony, więc...
Jak takie cos Skarzyński pisze, to znaczy ze on nie ma pojęcia co to sprinty.
3x 60s to nie sprinty jesli Skarżyński to mial na mysli.


Wysłane z mojego DUK-L09 .
Nie, to nie sprinty, jak napisał żeby je zrobić po 20km BSu.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: Nie, to nie sprinty, jak napisał żeby je zrobić po 20km BSu.

Tak, to nie sprinty.
Wiem o tym. Ze to nie sprinty, temu napisalem, ze to nie są sprinty.


Wysłane z mojego DUK-L09 .
olekbolek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2020, 22:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

"Pytanie zasadnicze, gdzie i kiedy te zawody chcesz wykonac?"

Mam nadzieje, że już późnym latem, a na razie to obecnie chce rzeźbić formę. Zawody prędzej czy później się będą odbywać, a formę dobrze mieć! ;) choć bieganie raczej dla zaspokojenia własnych ambicji niż zdobywania w lokalnych biegach lokat ;)
ODPOWIEDZ