Czy znacie jakieś zawody Open 3000 metrów?

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
kobal
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2016, 11:27

Nieprzeczytany post

Cześć,
pytanie jak w temacie, chciałbym spróbować się na dystansie 3000m w 2020-tym.
Oczywiście nie mam żadnego doświadczenia, licencji itp.
I tu pojawia się problem, nie jest chyba tego dużo - Warsaw Track Cup, Szybka Trójka w Płocku.
Znacie może jakieś inne?

Dzięki
35:49 1:22:10 2:57:48
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Skrzykujesz paru znajomych i biegacie.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Wstąp do klubu i po problemie.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jakiego klubu? Ty myślisz, że w każdej miejscowości jest jakiś klub lekkoatletyczny, który organizuje zawody? :)
hansel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 361
Rejestracja: 18 wrz 2014, 15:10
Życiówka na 10k: 39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

3000m na bieżni to chyba tylko WTC zostaje. Tego się normalnie nie biega na otwartym stadionie.
Chyba że w hali - wtedy są MP Masters (w których, jeśli nie łapiesz się wiekiem - można wziąć udział poza konkursem). Też w hali - są mityngi w ramach lokalnych związków LA, w których teoretycznie też można wystąpić bez klubu, ale bez gwarancji, w gestii organizatora.
Ale WTC jest na prawdę fajny i na twoim poziomie można fajnie się pościgać.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Jakiego klubu? Ty myślisz, że w każdej miejscowości jest jakiś klub lekkoatletyczny, który organizuje zawody? :)
Byle jaki. Wazne ze sie należny do klubu. Wtedy można biegać każde zawody.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Napisz coś więcej tj. czy szykujesz się na jakiś test ?

Można pobiec w jednych z zawodów weteranów, można sprawdzić się na 12 minutowym teście Coopera (też tam możesz celować w 3km i więcej).

My robiliśmy tak,że skrzyknęliśmy się w kilku-kilkunastu kumpli i na stadionie robiliśmy ściganie. Zapewniam,że adrenalina i rywalizacja jak na zawodach, ramię w ramię + taktyka ;)

Powodzenia!
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
Adam Klein pisze:Jakiego klubu? Ty myślisz, że w każdej miejscowości jest jakiś klub lekkoatletyczny, który organizuje zawody? :)
Byle jaki. Wazne ze sie należny do klubu. Wtedy można biegać każde zawody.
A jak się nie należy to nie można?
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
Rolli pisze:
Adam Klein pisze:Jakiego klubu? Ty myślisz, że w każdej miejscowości jest jakiś klub lekkoatletyczny, który organizuje zawody? :)
Byle jaki. Wazne ze sie należny do klubu. Wtedy można biegać każde zawody.
A jak się nie należy to nie można?
Nie.
Awatar użytkownika
kobal
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2016, 11:27

Nieprzeczytany post

@ Adam
dzięki za podpowiedź :bum:

@ Rolli
Pewnie chodzi Ci o sprawy związane z licencją, mam tu w okolicy dwa kluby sportowe/lekkoatletyczne (ala państwowe) ale zawsze byłem przekonany, że oni pracują z młodzieżą (do której ja z moimi 37 wiosnami zaliczać się już nie mogę) Wypytam z ciekawości jak wygląda sprawa dołączenia. Dodatkowo kilka tzw. klubów biegowych gdzie zrzeszają się biegacze amatorzy i gdzie bardziej chodzi o wspólne treningi/wyjazdy na zawody i o żadnych licencjach mowy nie ma.

@ hansel
Dzięki za wyjaśnienie. Jeżeli już to całkiem prawdopodobne, że będzie to WTC.

@ Arti
Bardziej chodzi mi o znalezienie 3000 jako start docelowy i ułożenie pod niego sezonu treningowego.
To na razie zupełnie luźny pomysł - z maratonów i półmaratonów wyleczyłem się już dawno, dyszki, piątki są OK ale chciałbym doświadczyć czegoś innego (trenigu i zawodów), w ramach walki z rutyną :hejhej:
35:49 1:22:10 2:57:48
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

kobal pisze: @ Rolli
Pewnie chodzi Ci o sprawy związane z licencją, mam tu w okolicy dwa kluby sportowe/lekkoatletyczne (ala państwowe) ale zawsze byłem przekonany, że oni pracują z młodzieżą (do której ja z moimi 37 wiosnami zaliczać się już nie mogę) Wypytam z ciekawości jak wygląda sprawa dołączenia. Dodatkowo kilka tzw. klubów biegowych gdzie zrzeszają się biegacze amatorzy i gdzie bardziej chodzi o wspólne treningi/wyjazdy na zawody i o żadnych licencjach mowy nie ma.
Dokładnie.
Nie wiem jak jest dokładnie w PL, ale nie znam takiego przepisu o ograniczeniu wiekowym. Możesz sie luźno zapisać do LA-Klubu, dostaniesz licencje a na treningi nie musisz chodzić. Wtedy możesz brać udział w każdych zawodnych związkowych.

To ma sens, jeżeli chcesz sensownie przygotować sie pod 3000, wtedy tez sa ważne zawody okolo dystansu docelowego. np. 1500. A takie 800/1500-Zawody dla amatorów juz sa całkiem rzadkie.

(zawsze mnie śmieszy ten zwrot "amator")
Awatar użytkownika
kobal
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2016, 11:27

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
kobal pisze: @ Rolli
Pewnie chodzi Ci o sprawy związane z licencją, mam tu w okolicy dwa kluby sportowe/lekkoatletyczne (ala państwowe) ale zawsze byłem przekonany, że oni pracują z młodzieżą (do której ja z moimi 37 wiosnami zaliczać się już nie mogę) Wypytam z ciekawości jak wygląda sprawa dołączenia. Dodatkowo kilka tzw. klubów biegowych gdzie zrzeszają się biegacze amatorzy i gdzie bardziej chodzi o wspólne treningi/wyjazdy na zawody i o żadnych licencjach mowy nie ma.
Dokładnie.
Nie wiem jak jest dokładnie w PL, ale nie znam takiego przepisu o ograniczeniu wiekowym. Możesz sie luźno zapisać do LA-Klubu, dostaniesz licencje a na treningi nie musisz chodzić. Wtedy możesz brać udział w każdych zawodnych związkowych.

To ma sens, jeżeli chcesz sensownie przygotować sie pod 3000, wtedy tez sa ważne zawody okolo dystansu docelowego. np. 1500. A takie 800/1500-Zawody dla amatorów juz sa całkiem rzadkie.

(zawsze mnie śmieszy ten zwrot "amator")
+1

sprawdzę tą opcję, dzięki Rolli
35:49 1:22:10 2:57:48
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jeżeli jesteś z W-wy to możesz dołaczyć do klubu R. Korzeniowskiego RK Athletics. Jest dla każdego i mają licencję :)
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:Jeżeli jesteś z W-wy to możesz dołaczyć do klubu R. Korzeniowskiego RK Athletics. Jest dla każdego i mają licencję :)
I nawet niezłe treningi ;)
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
zoraw9
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 31 maja 2011, 18:30
Życiówka na 10k: 32.43
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

15 sierpnia organizuję Mityng Lekkoatletyczny dla zawodników z licencją PZLA, jednak będą również, dodatkowe biegi dla biegaczy bez licencji PZLA, na 1000 metrów oraz 3000 metrów. To zapraszam do uczestnictwa. Zawody odbędą się na stadionie lekkoatletycznym na Pradze (ul. Podskarbińska 14). Na pewno będzie się z kim pościgać. Jak wystartuję rejestracja, to wstawię link.
ODPOWIEDZ