45. BMW Berlin Marathon 2018

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

PawelS pisze:Ja już byłem 16 razy...
Jeszcze kilka(naście) razy i będziesz mógł "wybrać" sobie sektor, np. tuż za elitą (dyskusja z innego forum https://www.maratonypolskie.pl/mp_index ... 0&bieganie)
New Balance but biegowy
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sądzę, że już mógłbym. To znaczy spokojnie mógłbym podać swój najlepszy wynik z Berlina i nikt by się nie przyczepił. Chociaż to by mnie przesunęło tylko o jeden sektor, więc szkoda zachodu. Ale fakt, że na trasie często wyprzedza się takich zawodników w mocno podeszłym wieku z imponującą liczbą startów na zielonym numerze, którzy ewidentnie startowali z sektora przydzielonego na podstawie jakiegoś archiwalnego wyniku :bum: Ale ja sobie nawet tego numeru na plecy nie przypinam, bo wszyscy by wiedzieli jaki zgred biegnie :hahaha:

Chociaż może w przyszłym roku nawet wykonam taki numer, ale w maratonie na rokach. Jak w tym roku pooglądałem rolkarzy, szczególnie finisz, to tak mnie ścisnęło, że chyba do tego wrócę :bum: Żeby nie startować z sektora H to podam ostatni wynik sprzed paru lat, bo też mam numer Jubilee Club i nikt się raczej nie przyczepi.
Awatar użytkownika
hatek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 25 lut 2009, 00:09
Życiówka na 10k: 41:48
Życiówka w maratonie: 3:28:01
Lokalizacja: Warszawa a dokładniej Praga

Nieprzeczytany post

paweu92 pisze:No to teraz ja :D

Wystartowałem na 3:17, z tempem 4:40/km. Startowałem z bloku H, byłem tam na godzinę przed startem i już bywało ciasno, stanąłem na samym przedzie ale potem jak ruszyło dojście do lini startowej to byłem już z 10m od startu bo tyle już ludzi się przepchało.
Na przyszłość polecam ustawić się we właściwym sektorze (co akurat w Berlinie nie stanowi większego problemu). Nie wiem na co liczyłeś w drugim największym maratonie świata ale chyba nie na łatwe przedostanie się przez 15 000 ludzi do właściwej grupy :)

Ja miałem akurat sytuację odwrotną - startowałem z końca "E" chociaż planowałem przeczłapać w 3:43/45. Niezła szkoła życia :)

Co do samego biegu - jak zawsze perfekcyjne przygotowanie i organizacja, tłumy kibicówa z pogodą trafiło nam się całkiem elegancko jak na ten termin.
Z zaskoczek względem zeszłych lat ucieszył mnie przed biegiem ratunkowy samochód organizatora w drodze na start wyposażony w plastry, wazelinę, żele, batony i takie tam.
Prawdopodobnie jestem Laską Kabacką.
Na pewno należę do Afterrunners.
Biegam dla własnej przyjemności.

W treningu skupiam się na bogatej, różnorodnej diecie, odpoczynku i poszukiwaniu czasu na chwilę biegu. Do 3:30 w maratonie to wystarczy.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

hatek "Na przyszłość polecam ustawić się we właściwym sektorze" Ale jak to ma zrobić jeżeli zaznaczył, że to jego debiut? ;) Wtedy z automatu trafiasz do tej strefy.
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

Marcin90_ pisze:Swego czasu parkowałem na budowie na Alexander Platz, na której pracował znajomy. Znajomy zmienił budowę i teraz nie wiem, czy warto jechać własnym samochodem do Berlina.
To zalezy ile warte jest dla Ciebie 20-30 euro na dzien. Ja placilem w tamtym roku chyba 20Eur/dobe. Bylem od piatku do poniedzialku. Przez ten czas samochodu nie uzywalem. Hotel i parking mialem przy trasie maratonu, wiec mozna przyjac ze w centrum.
rudebwoy
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 21 lis 2013, 18:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć, czy ktoś z biegnących w poprzednich latach korzystał z opcji Own refreshment? Jak to w praktyce wygląda, łatwo się z tym odnaleźć w punktach żywieniowych na trasie? Jednak fajnie by bylo biec bez jakiegokolwiek balastu.
ODPOWIEDZ