37. Mainova Frankfurt Marathon

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Władek J pisze:A możecie polecić jakąś fajną miejscówkę na nocleg, blisko startu?
Nie wiem jak blisko startu chcesz szukac, ale we Frankfurcie dziala sprawnie siec kolei (S-Bahn + U-bahn),
ktore w centrum jezdza pod ziemia, przez co maraton nie wplywa negatywnie na ich rozklad jazdy w dniu startu.
Zatem hotel moze byc troche dalej od miejsca startu, ale i tak dojedziesz sprawnie i szybko.
Do tego numer startowy sluzy jako bilet na cala siec komunikacji miejskiej (tak bylo do tej pory przynajmniej).
New Balance but biegowy
f3nrir
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 14 cze 2015, 12:17
Życiówka na 10k: 41:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z wykresu wynika, że dużo osób biegnie 2:45 - 3:00.
Może ktoś z forum biegnie na ok 2:54?
Tak 4:05 / km dla okrągłego rachunku :)?
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie moja bajka :echech:
Ale niestety wygląda, że w tym roku może być znów walka z naturą. Prognozy są niestety zgodne i mało optymistyczne. Silny wiatr i deszcz. Temperatura w okolicy 6 stopni to dla mnie akurat nie problem, jedyna pociecha :hahaha:
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Pogoda na ten moment zapowiada się trudna niemniej taka jednolita w różnych źródłach nie jest. Sobota w części prognoz piękna i idealna a w części masakrycznie deszczowa. Niedziela z dużym deszczem lub z małym i po południu ale niestety silny, północno zachodni (czyli zimny) wiatr występuje w obu przepowiedniach. Deszcz mnie "letko" wali ale wiatr dla mnie załatwia temat i jeśli tak będzie wiało to raczej ciężko będzie coś sensownego urobić. No a deszcz plus silny wiatr to już ciężko i nieprzyjemnie. Odpadają problemy z chłodzeniem i nawodnieniem ale to marna pociecha. Poczekajmy, może coś zdatnego do użytku się wyklaruje.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ostatnio co dwa dni prognoza sie dosc diametralnie zmienia, wiec licze, ze w niedziele pogoda nas bardzo pozytywnie zaskoczy :hejhej:
rafbar225
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 14 paź 2015, 20:11
Życiówka na 10k: 32:55
Życiówka w maratonie: 2:39:25

Nieprzeczytany post

Też śledzę prognozy i codziennie jest inaczej ;) Sobota zapowiada się idealnie, a że mamy dopiero środę, to jeszcze jest szansa, że coś się przesunie :P

Co do wiatru, to nie przesadzajcie, że 20 km/h pozbawi nas szans na dobry wynik. Tam startuje tyle ludzi, że mało prawdopodobne, że ktoś z nas będzie biegł samotnie, a nie 20 km/h to nie huragan :P
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

rafbar - mnie akurat to 20km/h składa równie skutecznie jak +24stC :) To, że biegnie dużo ludzi nie gwarantuje grupy. Przykład miałem we Florencji cały czsa ktoś obok ale to było bardziej przeskakiwanie z pleców do pleców, nikt nie był skory biec większym stadem i tak do mety. Więc tutaj wcale nie jest powiedziane, że dużo ludzi = grupa i chowanie od wiatru.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Jakoś nigdy w maratonie nie biegłem w sensownej grupie. Rok temu najpierw zaebała mnie grupa biegnąc bardzo nierówno czyli w przedziale 3.55-4.05 a jak już grupa dokonała samozagłady to resztę dołożył wiatr z którym walczyć nie było sensu, siły i woli bo zakładany wynik był już poza zasięgiem i straty zaczęły się nie dodawać ale mnożyć. Te 20km jest średnie w zapowiedziach czyli 14 do 38km/h więc może być zupełnie bez wpływu a i może być słabo. To bywa mocno zdradliwe bo czasem na zmęczeniu 2-3km pod szarpiący wiatr rozmienia na drobne i systematycznie odbiera wole walki.
Prognoza, prognozą a później rzeczywistość pokazuje, ze potrafi być przeciąg tam gdzie wiać nie powinno i inne niespodzianki.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
rafbar225
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 14 paź 2015, 20:11
Życiówka na 10k: 32:55
Życiówka w maratonie: 2:39:25

Nieprzeczytany post

"Najlepsze", że jeśli wierzyć tym prognozom, to więcej "wmordęwindu" będziemy mieli w drugiej części dystansu... :)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rafbar225 pisze:"Najlepsze", że jeśli wierzyć tym prognozom, to więcej "wmordęwindu" będziemy mieli w drugiej części dystansu... :)
Prognoza wiatrowa zupelnie odkrecila 2-krotnie w ciagu ostatnich 3 dni.
No i aktualnie wg prognozy ma wiac Boen do 50km/h :szok:
Przegladanie prognoz dla Ffm ostatnio, to jak ogladanie filmow Hitchcock-a :hahaha:
rafbar225
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 14 paź 2015, 20:11
Życiówka na 10k: 32:55
Życiówka w maratonie: 2:39:25

Nieprzeczytany post

U mnie pogoda (AccuWeather) wygląda nieco bardziej optymistycznie :hejhej:

A wie ktoś może jak wyglądała temperatura i siła wiatru przed rokiem? Pamiętam z transmisji, że dosyć mocno zawiewało, a mimo to wyniki były całkiem zacne :)
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiało podobnie mocno, ale z odwrotnego kierunku i była dość przyzwoita pogoda. Głównie było to odczuwalne od ok.13. do 26. km. Potem teoretycznie miało być z wiatrem, ale efekt był praktycznie nieodczuwalny, a zmęczenie w nogach siedziało. I tak było lepiej niż w 2013, kiedy tak piździło, że zdmuchnęło stanowisko komentatorskie w pobliżu hali :hahaha: Problem z wiatrem jest taki, że opór rośnie z kwadratem prędkości. Biegnąc pod wiatr wiejący 20 km/h z nieprzesadną prędkością 12 km/h musisz pokonać opór powietrza jak przy wietrze 32 km/h. Biegnąc z wiatrem szybkość własna odejmuje się od szybkości wiatru i ewentualna siła "pchająca" będzie jak przy wietrze 8 km/h, czyli szesnastokrotnie mniejsza. To oczywiście w uproszczeniu, ale pokazuje, że co stracisz pod wiatr, tego nie odzyskasz z wiatrem :grr: .
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rafbar225 pisze:A wie ktoś może jak wyglądała temperatura i siła wiatru przed rokiem? Pamiętam z transmisji, że dosyć mocno zawiewało, a mimo to wyniki były całkiem zacne :)
W zeszlym roku temperatura byla chyba ciut wyzsza niz prognozowana na niedziele.
Co do wiatru, to byl, ale mi osobiscie we znaki dal sie tylko na moscie, gdzie zaczelo wiac naprawde mocno, a do tego dolaczyl sie zacinajacy deszcz. To byl ciezki kilometr.
Poza tym zlych wspomnien z zeszlego roku nie mam :hej:

Za to 2 lata temu bylo pieknie, idealnie wrecz... :taktak:
rafbar225
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 14 paź 2015, 20:11
Życiówka na 10k: 32:55
Życiówka w maratonie: 2:39:25

Nieprzeczytany post

Czyli tak naprawdę, to nie ma jakiejś wielkiej tragedii, skoro podobnie jak przed rokiem :hahaha:

Dzisiaj prognoza godzinowa pokazuje, że w czasie maratonu ma być wiatr 15-24 km/h, czyli w sumie nie ma aż tak wielkiej tragedii, ale ten deszcz i tylko kilka stopni na plusie nie napawa optymizmem :hahaha:
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rafbar225 pisze:Czyli tak naprawdę, to nie ma jakiejś wielkiej tragedii, skoro podobnie jak przed rokiem :hahaha:

Dzisiaj prognoza godzinowa pokazuje, że w czasie maratonu ma być wiatr 15-24 km/h, czyli w sumie nie ma aż tak wielkiej tragedii, ale ten deszcz i tylko kilka stopni na plusie nie napawa optymizmem :hahaha:
W zeszlym roku bylo "na granicy", a w tym roku ma byc troche zimniej, troche bardziej mokro i troche mocniej wiac.
Ergo, jezeli prognoza na ten rok sie sprawdzi, to obawiam sie, ze to moze byc o ten "jeden most za daleko" :hejhej:


BTW jezeli kogos interesuje elita, ktora startuje w tym roku, to tu sa najswiezsze informacje:
(po niemiecku, ale tabelek z nazwiskami i czasami nie trzeba tlumaszyc)
https://www.frankfurt-marathon.com/vors ... -marathon/
ODPOWIEDZ