Bank of America Chicago Marathon

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

rufio23 pisze:Witam serdecznie, miałem to szczęście i udało mi sie zdobyć drogą losowania"wejściówkę" na maraton w Chicago. To będzie mój drugi maraton w życiu. Pierwszy raz będę w USA i mam kilka pytań do bardziej doswiadczonych kolegów i koleżanek:
1. Kiedy zaczac poszukiwania biletu na samolot?
2. Czy o wize starć sie juz, czy moze to poczekac do np wakacji 2018, jak dlugo trwa taka procedura?
3. Czy przylot np 2 dni przed biegiem nie będzie obarczony tzw jetlegiem??
4. Prawdopodobnie będę mial miejscowke u cioci szwagra, chciałbym po maratonie jeszcze tydzien zostac w chicago, wynajc autko i cos zobaczyc, jakis park narodowy, itp, co polecacie, jaki jest szacunkowy koszt wynajecia auta?
5. Czy ktoś z PL tez wybieta się na bieg?? Mozna by zjednoczyc siły: )
Dziekuje i pozdr.Rafał
Rafał, po kolei,...
-bilety zawsze kupowałem wcześniej i później okazywało się, 2-3 stówy drożej, ale to nie musi być reguła,
- dla mnie absolutne minimum to środa ale każdy adoptuje się inaczej, ja ciężko,
- załatwienie wizy, to raptem 7-10 di ale lepiej to robić np w lutym, marcu a nie w okresie wakacji.
- samochodu nie wypożyczałem w Chicago ale w listopadzie w San Francisco, na lotnisku, jakieś 1200-1400 za 10 dni. Musisz wiedzieć, że koszt samochodu powiązany jest z marką/modelem. Np. Suv jest droższy niż jakaś mała renówka.
- ostatnio byłem dwa razy w Chicago, i kręciliśmy się w okolicach ścisłego centrum. Co zobaczyć,.. ja byłem w muzeum sztuki, aqarium, Sky Tower, okoliczne parki - rejon startu/mety. Wrzuć w Google frazę "co warto zobaczyć w Chicago" i temat masz załatwiony.
New Balance but biegowy
piotrek0424
Wyga
Wyga
Posty: 138
Rejestracja: 25 paź 2012, 02:44
Życiówka na 10k: 47:55
Życiówka w maratonie: 4:08:55

Nieprzeczytany post

Rafał poczytaj trochę do góry sporo się dowiesz, auto rezerwuj już teraz przez Enterprise ale po za lotniskiem(dużo taniej). Jak chcesz jakieś plany przedyskutować to dawaj na priv mieszkam tu kilkanaście lat i zjeździłem turystycznie ponad pół ameryki
5km-22:59
10km-48:50
HM-1:47:54
M-4:08:55
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

Jako ze zdaza mi sie wypozyczyac samochod dosc czesto, mam swoj patent na wypozyczenie taniej. Dziala bardzo dobrze w Niemczech, zadzialal i w US.
Rezerwuje samochod w nizszej klasie. Jak zglaszam sie do wypozyczalni to obsluga zawsze chce mnie "naciagnac" na drozszy. Ja zawsze odpowiadam ze z checia wezme wiekszy/lepszy, ale niestety moj budzet jest ograniczony i cena proponowana jest za wysoka. Po negocjacjach dostaje samochod wyzszej kalsy za niewiele wyzasza cene od rezerwacji. Na kilkadziesiat razy raz mi sie nie udalo i jezdzilem Seatem Leonem :hej: . Najtansze samochody sa najbardziej popularne, wiec rezerwujac jest duza szansa ze wypozyczalnia nie bedzie miala takiego jak sie zglosisz.

W Chicago zamowilem malego Nissana, jak pani zobaczyla dwie osoby z dwoma walizkami to stwierdzila ze napewno sie nie zmiescimy i zaproponowala cos "wiekszego". Dostalismy Chavroleta Suburban 2015, (https://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet ... e_view.jpg) za bardzo niska cene, 8 dni okolo 600USD z pelnym (100%) ubezpieczeniem od zniszczen.
grzechu_wroc
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 355
Rejestracja: 08 maja 2010, 14:51
Życiówka na 10k: 32:30
Życiówka w maratonie: 2:27:16
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

jak będziesz rezerwował furę to sprawdź czy nazwy zgadzają się z europejskimi. Mi raz chcieli dać Forda Fusion, było nas dwóch z bagażami, więc się nie zgodziłem, bo przecież Fusion to taka podniesiona Fiesta. Gościu się zdziwił, obejrzał nasze bagaże i mówi, że spokojnie wejdziemy. W końcu dałem się namówić i na parkingu okazało się, że amerykański Fusion jest większy od naszego Mondeo :)
#WrocławskieIten
HM: 1:11:11
M: 2:27:16
rufuz

Nieprzeczytany post

Sghjwo pisze:Jako ze zdaza mi sie wypozyczyac samochod dosc czesto, mam swoj patent na wypozyczenie taniej. Dziala bardzo dobrze w Niemczech, zadzialal i w US.
Rezerwuje samochod w nizszej klasie. Jak zglaszam sie do wypozyczalni to obsluga zawsze chce mnie "naciagnac" na drozszy. Ja zawsze odpowiadam ze z checia wezme wiekszy/lepszy, ale niestety moj budzet jest ograniczony i cena proponowana jest za wysoka. Po negocjacjach dostaje samochod wyzszej kalsy za niewiele wyzasza cene od rezerwacji. Na kilkadziesiat razy raz mi sie nie udalo i jezdzilem Seatem Leonem :hej: . Najtansze samochody sa najbardziej popularne, wiec rezerwujac jest duza szansa ze wypozyczalnia nie bedzie miala takiego jak sie zglosisz.

W Chicago zamowilem malego Nissana, jak pani zobaczyla dwie osoby z dwoma walizkami to stwierdzila ze napewno sie nie zmiescimy i zaproponowala cos "wiekszego". Dostalismy Chavroleta Suburban 2015, (https://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet ... e_view.jpg) za bardzo niska cene, 8 dni okolo 600USD z pelnym (100%) ubezpieczeniem od zniszczen.
Ja kiedys chcialem Mustanga w najubozszej wersji. W wypozyczalni sie okazalo, ze taniego Mustanga nie bylo i dostalem najnowszego Chevroleta Camaro w wersji cabrio. Na szczescie to bylo latem :hahaha:
niktnicniewie
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć! Zamierzam się wybrać na maraton do Chicago w 2018. W najbliższym czasie udam się do ambasady po wizę. Czy powinienem się na to jakoś szczególnie przygotować? Rozumiem że paszport + wydruk potwierdzenia udziału w maratonie wystarczy? Na pewno ktoś tu już ma jakieś doświadczenia... :jatylko:
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

niktnicniewie pisze:Cześć! Zamierzam się wybrać na maraton do Chicago w 2018. W najbliższym czasie udam się do ambasady po wizę. Czy powinienem się na to jakoś szczególnie przygotować? Rozumiem że paszport + wydruk potwierdzenia udziału w maratonie wystarczy? Na pewno ktoś tu już ma jakieś doświadczenia... :jatylko:
Wniosek o wizę trzeba wypełnić wcześniej online. Do wniosku będzie Ci potrzebne zdjęcie w versji elektronicznej. Potem płacisz za wizę, a w zasadzie za rozpatrzenie wniosku i umawiasz się na spotkanie z konsulem. We wniosku trzeba podać plan pobytu, z tym ze ńie musi on się zgadzać z późniejsza rzeczywistością. Miejsce zamieszkania podałem Hotel w Chicago. Na Twój maraton maga sonie wyrobić tez wizy znajomi i rodzina, jako kibice :)
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

niktnicniewie pisze:Cześć! Zamierzam się wybrać na maraton do Chicago w 2018. W najbliższym czasie udam się do ambasady po wizę. Czy powinienem się na to jakoś szczególnie przygotować? Rozumiem że paszport + wydruk potwierdzenia udziału w maratonie wystarczy? Na pewno ktoś tu już ma jakieś doświadczenia... :jatylko:
Robiąc zdjęcie, zaznacz że do wizy amerykańskiej,...
niktnicniewie
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedzi szybkie, widzę że forum żyje :oczko:
Rozeznanie już mam, zapoznałem się ze szczegółami na stronie ambasady, sprawdziłem koszt itp. Myślę że wydrukuję wszystko co mam od organizatora maratonu, wydrukuję również obciążenie karty za maraton i na tej podstawie udam się po wizę. Mam nadzieję że się uda bo jak wiadomo bardzo mi zależy a jakieś sto lat temu ubiegałem się o wizę i nie dostałem :wrrwrr:
Magdalena75
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2016, 13:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeżeli ktoś nie rezerwował jeszcze lotu a już wie w jakim terminie się wybiera to od dziś LOT ma fajna promocję w opcji ECONOMY PROMO . Ceny są o dobre kilkaset złotych niższe niż jeszcze wczoraj ale trzeba się śpieszyć bo są ostatnie miejsca .
Wybieram się na maraton z rodzina w trójkę i od jakiegoś czasu polowaliśmy na lepsza cenę przelotu a tu nic, cena ani drgnęła aż do dziś . Kupiliśmy właśnie bilety w sumie o 700 zł taniej . Być może jest to spowodowane wczorajszym lądowaniem na Okęciu samolotu LOT-u bez podwozia :-) Ale podobno nic dwa razy się nie zdarzy :-)

A kto rezerwował już hotel? W jakiej dzielnicy? My mamy koło Lincoln Park, hotel nazywa się The Willows Hotel .
kantalarski
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 08 lip 2015, 11:02
Życiówka na 10k: 1:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:
niktnicniewie pisze:Cześć! Zamierzam się wybrać na maraton do Chicago w 2018. W najbliższym czasie udam się do ambasady po wizę. Czy powinienem się na to jakoś szczególnie przygotować? Rozumiem że paszport + wydruk potwierdzenia udziału w maratonie wystarczy? Na pewno ktoś tu już ma jakieś doświadczenia... :jatylko:
Robiąc zdjęcie, zaznacz że do wizy amerykańskiej,...
Zdjęcie możesz zrobić u fotografa tuż przed ambasadą lub w automacie w środku. Potwierdzenia ode mnie nie chcieli (zapewne juz sobie to sprawdzili). Generalnie 1 minuta, 3 pytania i wiza na 10 lat przyznana.
Travel2Run
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2018, 13:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

witajcie,
Odnośnie noclegów w trakcie Chicago Maratonu - gdyby ktoś potrzebował to mamy jeszcze kilka dostępnych miejsc w okresie 4-8.10 w Hi Chicago Hostel, który jest dosłownie parę minut spacerem od miejsca startu / mety maratonu. Trudno o lepszą lokalizację. Nocowałem tam w zeszłym roku z naszą ekipą i wszyscy byli zadowoleni.

Jesteśmy jedynym oficjalnym partnerem Chicago Marathon w Polsce i mamy również jeszcze kilka gwarantowanych pakietów startowych na maraton gdyby ktoś był zainteresowany.

Z racji, że sporo osób ma rodzinę w Chicago część noclegów z naszych pakietów możemy osobno odprzedać osobom, które uzyskały numer w losowaniu albo z kwalifikacji.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to prośba o kontakt.

pozdrawiam,
Wojtek

wojciech@travel2run.pl
http://www.travel2run.pl
rufio23
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2017, 20:45
Życiówka na 10k: 44:30
Życiówka w maratonie: 3:48

Nieprzeczytany post

Magdalena75 pisze:Jeżeli ktoś nie rezerwował jeszcze lotu a już wie w jakim terminie się wybiera to od dziś LOT ma fajna promocję w opcji ECONOMY PROMO . Ceny są o dobre kilkaset złotych niższe niż jeszcze wczoraj ale trzeba się śpieszyć bo są ostatnie miejsca .
Wybieram się na maraton z rodzina w trójkę i od jakiegoś czasu polowaliśmy na lepsza cenę przelotu a tu nic, cena ani drgnęła aż do dziś . Kupiliśmy właśnie bilety w sumie o 700 zł taniej . Być może jest to spowodowane wczorajszym lądowaniem na Okęciu samolotu LOT-u bez podwozia :-) Ale podobno nic dwa razy się nie zdarzy :-)

A kto rezerwował już hotel? W jakiej dzielnicy? My mamy koło Lincoln Park, hotel nazywa się The Willows Hotel .
Witam, jest już wiza. Teraz czas na bilet lotniczy. Póki co najniższa cena, jaką widziałem to 1850 zł. Myślicie, że jeszcze czekać, będzie coś taniej? Generalnie czy jest możliwość lotu tzw łączonego, np. Berlin-Chicago/Nowy Jork - Berlin?? Chciałbym już dopiąć formalności związane z wyjazdem i zająć się treningiem:). Pozdrawiam. PS. Leci ktoś może sam z Berlina??
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Ja może będę leciał. Jeszcze się okaże ;)
snail75
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2011, 12:47
Życiówka na 10k: 40:05
Życiówka w maratonie: 2:58:55

Nieprzeczytany post

Jak ktoś jeszcze nie ma noclegu to może uzbierałoby się choć z 3-4 osoby na wynajęcie czegoś na Airbnb? Można naprawdę fajne chatki sobie wynająć za niewielkie pieniądze. Ledwo co w Bostonie z dwoma kolegami z takiej oferty skorzystaliśmy i wyszło nas poniżej 100 PLN na głowę na osobę w całkiem przyzwoitych warunkach.
_________________
10km - 40:05
21,097 km - 1:24:56
42,195 km- 2:58:55
ODPOWIEDZ