Bank of America Chicago Marathon

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

U mnie 4:32:06. Czas slaby, ale dla kibiców można biec i 6h. Dla mnie oni robil atmosferę. To co było na banerach napewno nie zdazy się w Chinach, a i w Europie pewnie nie. Szacunek dla kibiców!!!!
New Balance but biegowy
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Pogoda gorsza niż rok wcześniej. Grzało nie źle w palę. Syn po Berlinie, kolejny maraton, zgodnie z planem, bez napinki na zaliczenie,...3:59:04.
Ja w sobotę 5-tkę. Czas 25’04”, nigdy jeszcze tak kiepsko nie pobiegłem. Ten podbieg przed linią mety wymyślił jakiś sadysta biegowy,...
piotrek0424
Wyga
Wyga
Posty: 138
Rejestracja: 25 paź 2012, 02:44
Życiówka na 10k: 47:55
Życiówka w maratonie: 4:08:55

Nieprzeczytany post

Gratulacje dla syna, podbieg ma most na Roosevelt doprowadza do łez nie jedna osobę. Kibiców na trasie napewno około miliona, dla mnie jak zawsze najlepsza meksykańska dzielnica Pilsen biegnac przez nią zawsze mam łzy w oczach i ciarki na całym ciele. Pierwszy raz biegłem z przyklejonym imieniem na koszulce,nie było minuty żeby ktoś do mnie nie krzyknął ci ludzie naprawdę byli z nami i chcieli nam pomóc.
5km-22:59
10km-48:50
HM-1:47:54
M-4:08:55
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Tutaj też zostałem wylosowany. Troszkę średnio, że Chicago jest 3tyg po Berlinie, ale damy rade :D
Magdalena75
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2016, 13:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam , ja też zostałam wylosowana na start w roku 2018 :-)
Na pewno jest nas więcej warto więc odświeżyć ten wątek :-)
kantalarski
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 08 lip 2015, 11:02
Życiówka na 10k: 1:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja też.
piotrek0424
Wyga
Wyga
Posty: 138
Rejestracja: 25 paź 2012, 02:44
Życiówka na 10k: 47:55
Życiówka w maratonie: 4:08:55

Nieprzeczytany post

Ja pewnie też pobiegnę chociaż numeru nie mam mimo że nie musiałem podchodzić do losowania bo miał bym gwarantowany start(wolę odkupić nuner od kogoś kilka dni przed biegiem) Jak by ktoś miał jakieś pytania odnośnie miasta , biegu, to pisać na priv bo mieszkam już w Chicago trochę lat
5km-22:59
10km-48:50
HM-1:47:54
M-4:08:55
Magdalena75
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2016, 13:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fajnie że już trochę osób się odezwało, myślę że to będzie liczna polska grupa:-)

Piotrek, jakieś rady dla osoby która pierwszy raz będzie w Chicago odnośnie lokalizacji hotelu ? Oczywiście wiadomo że najlepiej byłoby w centrum i jak najbliżej startu, ale może doradzisz jakich dzielnic lepiej unikać. Nie orientujesz się czy start będzie tak jak w zeszłym roku w okolicy Columbus Drive?
piotrek0424
Wyga
Wyga
Posty: 138
Rejestracja: 25 paź 2012, 02:44
Życiówka na 10k: 47:55
Życiówka w maratonie: 4:08:55

Nieprzeczytany post

Hotele w centrum napewno zaczną zaraz podnosić cenę na czas maratonu więc dobra alternatywa to szukać wzdłuż kolejki blue line pomiędzy lotniskiem a centrum miasta. Może to być np miasteczko Rosemont kolo lotniska. Przejazd kolejką do centrum zajmie 25-30 minut a do kolejki spokojnie na nogach w kilka minut. Zdecydowanie unikać południowej części miasta patrząc na mapę Chicago to wszystko w poblizu autostrady 290 zwłaszcza poniżej niej i nie żartuje teraz w tym roku wojny gangów przyniosły już ponad 600 trupów w mieście. Trasa bez zmian tak jak od chyba 20 lat więc w większości płasko kilka nie dużych podbiegów i wisienka na torcie podbieg na most na jakies 300 metrów przed metą i tam ostro zaciskamy zęby. Pogoda raczej nie pomoże znając życie będzie 15-25°C i wilgotność. Mało kiedy były dobre warunki pogodowe na maraton w Chicago. I piękna rzecz jaką was spotka jeżeli nie macie maratonu w USA to kibice , na trasie będzie ich około półtora miliona! I to się czuje na trasie bo oni naprawdę pomagają.
5km-22:59
10km-48:50
HM-1:47:54
M-4:08:55
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Kwestia hotelu to w zasadzie pytanie, ile możesz wydać na ten cel. Okolice Michigan Av komfort, blisko startu i mety ale ceny wysokie. Rezerwując na leży pamiętać, że pierwsza fala biegnie o 7:30. Oznacza to, że na starcie należy być o 6:30. Jeżeli miszkasz godzinę jazdy od startu to w praktyce oznacza, że nie pośpiesz.
Z informacji praktycznych dot hoteli i śniadań. Po za drogimi hotelami nie liczył bym na śniadania które są śniadaniem dla maratończyka. Bardzo często słodkie śniadania, typu tosty, muffins, drożdżówki i paskudne płatki. Wszem obecne zimne jaja na twardo. A my lubimy chlebek, masełko, serek, etc. Nauczony doświadczeniem, do USA zabieram czajnik turystyczny, płatki owsiane z Polski, ew dżemik. Pomijam już w przypadek gdzie w hotelu, 325 pokoi, nie ma śniadań i,....restauracji. ( hotel przy Ohio St ). Będąc w Chicago nie pierwszy raz w bliskości hotelu wyczailem włoskie delikatesy z zacnym jedzeniem w obrzydliwych cenach.
Kwestia pogody w Chicago to loteria. Rok temu było Ok, w tym roku grzało w palę.
Trasa w Berlinie jest lepsza. W Chicago nie najgorsza ale jeżeli ktoś wylosował Berlin i Chicago to sugeruje powalczyć w Berlinie a Chicago turystycznie. W tym roku Chicago było 2 tyg po Barlinie.
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

Ja w tym roku rezerwowalem hotel na miesiac przed maratonem. Nic ne wiedzac o:
Zdecydowanie unikać południowej części miasta patrząc na mapę Chicago to wszystko w poblizu autostrady 290 zwłaszcza poniżej niej i nie żartuje teraz w tym roku wojny gangów przyniosły już ponad 600 trupów w mieście.
mieszkalem w poblizu :). Duzo taniej niz w cetrum, wynajalem hotel i samochod na tydzien .Koztowalo to 1100USD. Hotel byl okolo 8km od koncowej stacji blue line (ten drugi koniec, nie lotnisko ;)). Rano samochodem do metra (parking caly dzien 5USD) i na start. Wiele osob zrobilo podobnie, polowa ludzi w pierwszym metrze to byli maratonczycy. Jak sie nie chce byc jednym bialym w okolicy to mozna to zrobic na koncu innego metra ;)
Magdalena75
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2016, 13:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hotele w ścisłym centrum i najbliżej startu to rzeczywiście kosmos. W ogóle ceny hoteli w Chicago trochę powalają ... W zeszłym roku biegłam w NY , ceny hoteli bardzo przyzwoite w sąsiedztwie Manhattanu a nawet na samym Manhattanie no i ogromny wybór hoteli . Tutaj troszkę bida, wybór mały i ceny naprawdę z kosmosu. Zarezerwowałam w końcu hotel w pobliżu Lincoln Park, cena jeszcze do przeżycia ale to i tak prawie 2 razy tyle co w NY. Jeżeli ceny mają sukcesywnie rosnąć przed maratonem no to chyba nie ma co czekać z tą rezerwacją, wzięłam na razie to co jest najlepsze z opcja zapłaty na miejscu , zawsze można jeszcze zrezygnować jak się znajdzie coś lepszego. Z tego co wiem to większość osób tak robi :-)
A mówią że NY to jedno z najdroższych jak nie najdroższe miasto w USA a tu proszę... Bilet tygodniowy na metro w NY 11 $ a tu podobno 28 $. Nie wiem jak jest z resztą (gastronomia, żywność itp) , zobaczymy :-)
piotrek0424
Wyga
Wyga
Posty: 138
Rejestracja: 25 paź 2012, 02:44
Życiówka na 10k: 47:55
Życiówka w maratonie: 4:08:55

Nieprzeczytany post

Dobra sprawa to też wynajęcie auta na kilka dni. Sprawdzałem przed chwilą ceny i wynajęcie malego auta na 5 dni (5 dni bez jednej godziny płacisz za 4 dni :hejhej: ) wyniesie 150$ więc można spokojnie mieć hotel dalej od miasta i większą swobodę w zwiedzaniu. Cena ta jest do dostania teraz na tak daleka datę i płacisz dopiero przy oddaniu auta wiec tez duży plus. Sprawdzałem wypożyczalnie w pobliżu lotniska +/- 5minut jazdy uberem, bo wynajmu auta bezpośrednio na lotnisku nie polecam bo prawie podwójna cena
5km-22:59
10km-48:50
HM-1:47:54
M-4:08:55
rufio23
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2017, 20:45
Życiówka na 10k: 44:30
Życiówka w maratonie: 3:48

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie, miałem to szczęście i udało mi sie zdobyć drogą losowania"wejściówkę" na maraton w Chicago. To będzie mój drugi maraton w życiu. Pierwszy raz będę w USA i mam kilka pytań do bardziej doswiadczonych kolegów i koleżanek:
1. Kiedy zaczac poszukiwania biletu na samolot?
2. Czy o wize starć sie juz, czy moze to poczekac do np wakacji 2018, jak dlugo trwa taka procedura?
3. Czy przylot np 2 dni przed biegiem nie będzie obarczony tzw jetlegiem??
4. Prawdopodobnie będę mial miejscowke u cioci szwagra, chciałbym po maratonie jeszcze tydzien zostac w chicago, wynajc autko i cos zobaczyc, jakis park narodowy, itp, co polecacie, jaki jest szacunkowy koszt wynajecia auta?
5. Czy ktoś z PL tez wybieta się na bieg?? Mozna by zjednoczyc siły: )
Dziekuje i pozdr.Rafał
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

rufio23 pisze:Witam serdecznie, miałem to szczęście i udało mi sie zdobyć drogą losowania"wejściówkę" na maraton w Chicago. To będzie mój drugi maraton w życiu. Pierwszy raz będę w USA i mam kilka pytań do bardziej doswiadczonych kolegów i koleżanek:
1. Kiedy zaczac poszukiwania biletu na samolot?
2. Czy o wize starć sie juz, czy moze to poczekac do np wakacji 2018, jak dlugo trwa taka procedura?
3. Czy przylot np 2 dni przed biegiem nie będzie obarczony tzw jetlegiem??
4. Prawdopodobnie będę mial miejscowke u cioci szwagra, chciałbym po maratonie jeszcze tydzien zostac w chicago, wynajc autko i cos zobaczyc, jakis park narodowy, itp, co polecacie, jaki jest szacunkowy koszt wynajecia auta?
5. Czy ktoś z PL tez wybieta się na bieg?? Mozna by zjednoczyc siły: )
Dziekuje i pozdr.Rafał
Rafał, po kolei,...
-bilety zawsze kupowałem wcześniej i później okazywało się, 2-3 stówy drożej, ale to nie musi być reguła,
- dla mnie absolutne minimum to środa ale każdy adoptuje się inaczej, ja ciężko,
- załatwienie wizy, to raptem 7-10 di ale lepiej to robić np w lutym, marcu a nie w okresie wakacji.
- samochodu nie wypożyczałem w Chicago ale w listopadzie w San Francisco, na lotnisku, jakieś 1200-1400 za 10 dni. Musisz wiedzieć, że koszt samochodu powiązany jest z marką/modelem. Np. Suv jest droższy niż jakaś mała renówka.
- ostatnio byłem dwa razy w Chicago, i kręciliśmy się w okolicach ścisłego centrum. Co zobaczyć,.. ja byłem w muzeum sztuki, aqarium, Sky Tower, okoliczne parki - rejon startu/mety. Wrzuć w Google frazę "co warto zobaczyć w Chicago" i temat masz załatwiony.
ODPOWIEDZ