TCS New York City Marathon 2017

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
snail75
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2011, 12:47
Życiówka na 10k: 40:05
Życiówka w maratonie: 2:58:55

Nieprzeczytany post

Dostaliście maila z pytaniem czy wybieracie możliwość oddania depozytu na starcie czy wolicie dostać ponczo na mecie? Zastanawiam się co wybrać właśnie bo nie będę miał raczej własnego supportu który by mi ewentualnie jakieś ciuchy na metę podrzucił, a z drugiej strony nie mam też pojęcia ile czasu będę potrzebował żeby dotrzeć na Brooklyn gdzie mam nocleg i czy w tym poncho będzie mi wystarczająco ciepło. Inna sprawa, że nie wiem też jak sprawnie idzie wydawanie tych depozytów i czy stanie w kolejce nie zajmie więcej czasu niż dotarcie na kwaterę. Ktoś wie jak to wygląda?
_________________
10km - 40:05
21,097 km - 1:24:56
42,195 km- 2:58:55
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Boguslaw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 231
Rejestracja: 11 lip 2012, 13:52
Życiówka na 10k: 39:02
Życiówka w maratonie: 03:49:09
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wybrałem pomaratońskie ponczo.

Gorzej z wyborem godziny odpłynięcia promu. Rozumiem, że to jest tylko orientacyjna godzina?
Że jakbym się trochę spóźnił, to będę mógł się zabrać kolejnym statkiem?
Obrazek
pawelosin
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2016, 09:07
Życiówka na 10k: 38:47
Życiówka w maratonie: 2:57:52

Nieprzeczytany post

Czy możecie polecić jakiś hotel?
Awatar użytkownika
Boguslaw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 231
Rejestracja: 11 lip 2012, 13:52
Życiówka na 10k: 39:02
Życiówka w maratonie: 03:49:09
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wszystko zależy jakim dysponujesz budżetem.
Ja ze znajomym wybrałem https://www.booking.com/hotel/us/harlem-ymca.pl.html
Bliżej Central Park jest m.in. https://www.booking.com/hotel/us/west-side-ymca.pl.html

Radzę Ci się spieszyć, bo coraz trudniej o wolny termin w jakiejś rozsądnej cenie.
Obrazek
Clark
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2015, 14:30
Życiówka na 10k: 44:57
Życiówka w maratonie: 4.09.57

Nieprzeczytany post

Zupełnie nie ma co się przejmować godzina odplyniecie statku. Jest to tylko szacunkowa godzina. Ja w zeszłym roku nie zapisałem się na żadną godzinę, po prostu jakoś to mi wypadło. Fakt jest taki że byłem dość wcześnie i nie było aż takiego tłoku. O wiele dłużej trwała podróż autokarami z promu na start . Organizator zapewniał każdemu miejsce siedzące więc autobusy stały w korku plus kontrola bezpieczeństwa przed wejściem do miasteczka biegaczy. Warto byc wczesniej bo miasteczko na starcie robi wrazenie, można chwilę odpocząć porozmawiac. A co do noclegu ja wybrałem West Side ymca . Cena wyższa ale lokalizacja super. I z mety blisko.
Awatar użytkownika
gumpinoga59
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 171
Rejestracja: 23 sty 2012, 20:43
Życiówka na 10k: 35,35
Życiówka w maratonie: 2,59,22
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Nieprzeczytany post

11 $ to tak duzo zeby sie zarejestrowac na loterie ? a nie lepiej zrobic wynik dla swojej kat wiekowej i dostac sie bez loterii ? ja bieglem tam w 2002 r i podejrzewam ze zasady rejestracji nie zmienily sie ,tak mysle, w kazdym razie sam udzial ,startowe i loteria nie sa takie drogie,gorzej z biletem i hotele ew jak nie masz znajomych ktorzy moga cie przenocowac tych kilka dni, w tym roku tez jade ale do Filadelfi, w kazdym razie jak ktos sie wybiera do NYC to niech jedzie bo impreza i przezycia nie do opisania,trzeba tam byc i juz.
10 km - 35,35
15 km -56,23
półmaraton - 1,20,19
maraton- 2,59,22
avatar- widocznosc mikroskopijna, medal z NYC maraton
Awatar użytkownika
Boguslaw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 231
Rejestracja: 11 lip 2012, 13:52
Życiówka na 10k: 39:02
Życiówka w maratonie: 03:49:09
Kontakt:

Nieprzeczytany post

gumpinoga59 - od tego roku rejestracja jest darmowa. To chyba jedyna zmiana.

Pojawiła się okazja, aby na EXPO wydać miliard monet. New Balance zaprezentował ubrania i gadżety z logiem TCS New York Marathon 2017 -> http://www.newbalance.com/nyc-running-g ... HC_R_4404M
Obrazek
dj82
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2015, 07:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy ktoś z doświadczenia z poprzednich lat może powiedzieć ile trwa piątkowa ceremonia otwarcia maratonu w Central Parku? Zostałem wylosowany do uczestnictwa w tym wydarzeniu i reprezentowania naszego kraju:
Congratulations! You've been selected to be a delegate in the TCS New York City Marathon Opening Ceremony Presented by United Airlines on Friday, November 3, at 5:30 p.m. in Central Park. As a delegate, you'll help us get race weekend off to a festive start, marching with your country's flag bearer and delegates from other countries in a parade through the iconic TCS New York City Marathon finish line. After you march, a dazzling show of TCS New York City Marathon Fireworks Presented by Poland Spring will bring the evening to a close.
Pytam bo wcześniej wykupiłem sobie już bilety na mecz New York Knicks vs. Phoenix Suns i nie wiem czy dam radę pogodzić obie imprezy. Mecz zaczyna się 7:30 PM, 2h po rozpoczęciu ceremonii.

Chyba tego szczęścia za dużo naraz ;)

i jeszcze jedno już bardziej typowo biegowe pytanie - może być głupie ale to mój pierwszy wyjazd do Stanów i nie wiem do końca jak to jest z kontrolą żywności - mianowicie czy bez problemu wwiozę żele energetyczne do USA? Wiadomo, chcę mieć swoje sprawdzone a nie polegać na ichniejszych...
ArcziW66
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwie 2016, 19:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Odradzam obstawienie dwóch imprez. Pomimo świetnej komunikacji raczej na ceremonię otwarcia musisz poświęcić więcej czasu (ustawienie, próba i część właściwa).
Umieszczenie żeli w bagażu głównym nie powinno przysporzyć problemów.
Ostatnio zmieniony 07 paź 2017, 11:25 przez ArcziW66, łącznie zmieniany 1 raz.
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

ArcziW66 pisze: Umieszczenie żeli w bagażu głównym nie powinna przysporzyć problemów.
Teoretycznie to chyba nie można, praktycznie może się udać. Nie wiem czy prześwietlają wszystkie walizki, czy dają wiarę wypełnionej deklaracji. Najwyżej Ci zabiorą.
pawelosin
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2016, 09:07
Życiówka na 10k: 38:47
Życiówka w maratonie: 2:57:52

Nieprzeczytany post

W ubiegłym roku na maraton do Chicago zabrałem w głównym bagażu 4 żele i nie było żadnego problemu. Teraz też biorę.
Awatar użytkownika
Boguslaw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 231
Rejestracja: 11 lip 2012, 13:52
Życiówka na 10k: 39:02
Życiówka w maratonie: 03:49:09
Kontakt:

Nieprzeczytany post

dj82 pisze:Czy ktoś z doświadczenia z poprzednich lat może powiedzieć ile trwa piątkowa ceremonia otwarcia maratonu w Central Parku? Zostałem wylosowany do uczestnictwa w tym wydarzeniu i reprezentowania naszego kraju:
Congratulations! You've been selected to be a delegate in the TCS New York City Marathon Opening Ceremony Presented by United Airlines on Friday, November 3, at 5:30 p.m. in Central Park. As a delegate, you'll help us get race weekend off to a festive start, marching with your country's flag bearer and delegates from other countries in a parade through the iconic TCS New York City Marathon finish line. After you march, a dazzling show of TCS New York City Marathon Fireworks Presented by Poland Spring will bring the evening to a close.
Pytam bo wcześniej wykupiłem sobie już bilety na mecz New York Knicks vs. Phoenix Suns i nie wiem czy dam radę pogodzić obie imprezy. Mecz zaczyna się 7:30 PM, 2h po rozpoczęciu ceremonii.

Chyba tego szczęścia za dużo naraz ;)

i jeszcze jedno już bardziej typowo biegowe pytanie - może być głupie ale to mój pierwszy wyjazd do Stanów i nie wiem do końca jak to jest z kontrolą żywności - mianowicie czy bez problemu wwiozę żele energetyczne do USA? Wiadomo, chcę mieć swoje sprawdzone a nie polegać na ichniejszych...
Mnie również wybrali na ceremonię otwarcia.
Popytam znajomych i dam Ci znać czy warto.
Obrazek
Arystofanis
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:08

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem warto.
____
http://szczerydobolu.pl/
snail75
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2011, 12:47
Życiówka na 10k: 40:05
Życiówka w maratonie: 2:58:55

Nieprzeczytany post

A słyszeliście coś o spotkaniu maratończyków w polskiej ambasadzie dzień po biegu? Ponoć co roku coś takiego się odbywa, ale nie znam żadnych szczegółów.
_________________
10km - 40:05
21,097 km - 1:24:56
42,195 km- 2:58:55
dj82
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2015, 07:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, zdecydowałem że będę uczestniczył w ceremonii otwarcia, mam jeszcze jedno pytanie - rychło w czas sobie przypomniałem - czy przy odbiorze pakietu startowego trzeba pokazać jakieś zaświadczenie lekarskie? W Polsce wiadomo - podpisuje się oświadczenie, ale nie wiem jak jest w Stanach, zwłaszcza że to maraton z serii World Marathon Majors, więc wymagania mogą być wyższe. Będę wdzięczny za pomoc, późno bo późno ale jest jeszcze czas na załatwienie tej kwestii
ODPOWIEDZ