44. BMW Berlin Marathon 2017

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Można to załatwić taniej i przyjemniej. Trzeba tylko ukończyć w tym roku maraton na rolkach, a w przyszłym roku będzie można zarejestrować się mając gwarantowane miejsce w biegu. Polecam takie rozwiązanie. Istnieje tylko niebezpieczeństwo, że w przyszłym roku też będziecie chcieli pojechać na rolkach, bo adrenalina jest niesamowita! Na szczęście istnieje też osobna klasyfikacja dla takich, którzy lecą w obu konkurencjach. Ja to robiłem przez kolejnych 10 lat, więc coś o tym wiem :bum:
Tu są informacje, ale chyba trzeba się szybko decydować, bo gwarantują tylko 300 miejsc:
http://www.bmw-berlin-marathon.com/en/p ... o-run.html
New Balance but biegowy
mateuszek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 30 mar 2017, 20:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ktoś ze stolicy wybiera się na maraton do Berlina ?
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Będę jak zwykle :hej:
Thingol
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 21 cze 2012, 10:59
Życiówka na 10k: 41,26
Życiówka w maratonie: 3,34,36

Nieprzeczytany post

Cześć,

czy ktoś z Was wie czy można przepisać pakiet na ten maraton? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś szczegóły. Niestety nie mogę się doszukać na oficjalnej stronie biegu.

Pozdrawiam i liczę na pomoc z Waszej strony.

dziękuje
Awatar użytkownika
lukit
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 19 cze 2001, 11:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Niestety nie można przepisać pakietu na inną osobę.
Możesz jedynie przenieść pakiet na przyszły rok, a właściwie to "część" pakietu.
Zyskujesz gwarantowane miejsce w przyszłorocznej edycji i zniżkę wpisowego.
Thingol
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 21 cze 2012, 10:59
Życiówka na 10k: 41,26
Życiówka w maratonie: 3,34,36

Nieprzeczytany post

Ok,

ślicznie dziękuje za odpowiedz :)

pozdrawiam
Thingol
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 21 cze 2012, 10:59
Życiówka na 10k: 41,26
Życiówka w maratonie: 3,34,36

Nieprzeczytany post

słuchajcie ludzie,

udało mi się przepisać pakiet na inną osobę..

czysto informacyjnie..

generalnie z regulaminu wynika, że jeśli nie startujecie w zawodach, to pakiet i kasa przepada, ale ja napisałem do organizatora biegu i wyjaśniłem dlaczego nie mogę wziąć udziału w maratonie (u mnie z powodu kontuzji).. i dostałem od nich propozycję.. zadeklarowali, że oddadzą mi pieniądze pomniejszone o koszty manipulacyjne jeśli znajdę na swoje miejsce nową osobę do końca czerwca, co zrobiłem.. nowa osoba musiała się zarejestrować na stronie maratonu, zapłacić wpisowe oraz ponieść dodatkowe koszty manipulacyjne..

więc da się, nie bójcie się pisać do organizatora, być może zawsze, w każdej sytuacji da się znaleźć jakieś wyjście..

pozdro..
Awatar użytkownika
maly89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4862
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:05
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 02:56:04
Lokalizacja: Gdańsk / Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja Krzysiek tylko nie rozumiem jednej rzeczy - czemu koszty manipulacyjne ponoszą obie strony...
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Być może przyczyna jest prozaiczna: dwukrotność kosztów organizacyjnych stanowi dla organizatora atrakcyjniejszy profit niż jednokrotność...

A poważnie rzecz ujmując, może jest to tak pomyślane że kwota ma być naprawdę symboliczna, co przy podziale na dwóch jest łatwiejsze do uzyskania.

Swoją drogą autor nie napisał ile wynosi przedmiotowa opłata. Jeśli na poziomie 5-10% startowego, to nie powinna bulwersować.
Thingol
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 21 cze 2012, 10:59
Życiówka na 10k: 41,26
Życiówka w maratonie: 3,34,36

Nieprzeczytany post

maly89 pisze:Ja Krzysiek tylko nie rozumiem jednej rzeczy - czemu koszty manipulacyjne ponoszą obie strony...
Michał o to nie pytałem. Po prostu zostały przedstawione mi warunki, które zaakceptowałem.

Co do kosztów
KrzysiekJ pisze:
Pakiet kosztował mnie 117 Euro

- oddali na moje konto 84 Euro (czyli potrącili z mojej kieszeni 33 Euro)
- nowa osoba zapłaciła 117 Euro + 30 Euro, czyli 147

Czyli kosztów manipulacyjnych 63 Euro to jednak przy wartości pakietu całkiem sporo.

pozdro..
edka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 25 mar 2011, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4h24min

Nieprzeczytany post

Kto z Was jedzie i jak???
Gdzie macie nocleg?
Ja dopiero się organizuję,może coś podpowiecie.
Awatar użytkownika
maly89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4862
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:05
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 02:56:04
Lokalizacja: Gdańsk / Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Nieprzeczytany post

edka pisze:Kto z Was jedzie i jak???
Gdzie macie nocleg?
Ja dopiero się organizuję,może coś podpowiecie.

Pewnie, że podpowiemy - powiedz tylko co chcesz wiedzieć. Transport do Berlina możesz wybrać jaki tylko sobie wymarzysz - lotniczy, samochodowy, kolejowy, autobusowy. Baza hotelowa - podejrzewam, że jedna z największych w Europie. Powiedz co byś chciał wiedzieć, a na pewno ktoś pomoże :)
himen
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2016, 19:07
Życiówka na 10k: 53:31
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jako tegoroczny debiutant mam kilka pytań:

- czy jak nie zmam języka niemieckiego to będę miał duży problem z odbiorem pakietu startowego
- czy przy odbiorze pakietu startowego jest w nim od razu chip do pomiaru czasu czy trzeba go osobno odebrać
- czy na Expo BERLIN VITAL wpuszczą mnie z dużą walizką (będę tam prosto z podróży)

:)
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Procedura odbioru numeru jest bardzo prosta. Pokazujesz wydruk potwierdzenia rejestracji, który dostaniesz mailem (trzeba wydrukować) i dostajesz numer startowy. Język niemiecki nie jest potrzebny. Ewentualnie angielski może być pomocny, ale bez znajomości żadnego języka obcego też da się to załatwić. Jeśli przy rejestracji zaznaczyłeś, że chcesz wypożyczyć chipa, dostaniesz go razem z numerem. Worek na depozyt i wszystkie materiały dostajesz przy wejściu do strefy odbierania numerów. Przy wyjściu ze strefy dostaniesz opaskę na rękę, która upoważnia do wejścia do strefy dla zawodników przed startem (bez niej nie wejdziesz). Do depozytu można oddać tylko ubranie i ewentualnie jakiś napój, żadnych plecaków, szklanych butelek, itp. Kontrola jest dość skrupulatna. Co do walizki na targach, nie wiem. Ludzie z plecakami wchodzą bez problemu, ale z walizką i to dużą, nie widziałem.
Awatar użytkownika
maly89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4862
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:05
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 02:56:04
Lokalizacja: Gdańsk / Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z walizką też nie powinno być problemu. Kilku moich znajomych udawało się po pakiet również prosto z podróży i mieli wszystko ze sobą :) Reszta tak jak kolega napisał :)
ODPOWIEDZ