Trasa na Gdańśk Maraton 5.5

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak wszystko teraz maraton w Gdańsku został przełożony na następny rok, ale jest też opcja "hybrydowa" jak ją nazywają - czyli że jest start i meta w jednym miejscu, nie ma wyznaczonej trasy ale są punkty odżywcze w kilku miejscach miasta. Ja co prawda jestem z okolic Gdańska, ale mieszkam od czasów studiów daleko i nie znam tego miasta żeby sobie zaplanować sensowną trasę. A chciałbym pobiec szybko jak na moje możliwości (poniżej 3:10 byłoby super) więc mam pytanie czy ktoś z miejscowych planował sobie już trasę i może coś doradzić?
Idealnie żeby była po twardej nawierzchni, raczej płaska, bez żadnego stania na światłach no i najlepiej żeby start i meta były tam na końcu ulicy Jana Pawła II gdzie będzie biuro a żeby trasa zahaczała o te punkty odżywcze... jest takie coś możliwe?
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
New Balance but biegowy
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

LDeska pisze: ...Idealnie żeby była po twardej nawierzchni, raczej płaska, bez żadnego stania na światłach no i najlepiej żeby start i meta były tam na końcu ulicy Jana Pawła II gdzie będzie biuro a żeby trasa zahaczała o te punkty odżywcze... jest takie coś możliwe?
Czy mógłbyś sprecyzować zamysł organizatora? Bieg ma się odbywać w normalnym ruchu ulicznym? :niewiem:
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak, zawodnicy sami dobierają sobie trasę i muszą się dostosować do przepisów ruchu drogowego... więc wolałbym biec po parku albo jakimś bulwarem przy morzu - o ile tam są takie trasy gdzie nie będę musiał na światłach ulicznych się zatrzymywać. Jak się tak nie da to zrezygnuję chyba w tym roku - domyślnie jak się nic nie zrobi to ludzie są przeniesieni na następny rok. Ten bieg hybrydowy to trzeba się oddzielnie zapisać (i opłacić, ale mała kwota)
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

LDeska pisze:Tak, zawodnicy sami dobierają sobie trasę i muszą się dostosować do przepisów ruchu drogowego... więc wolałbym biec po parku albo jakimś bulwarem przy morzu - o ile tam są takie trasy gdzie nie będę musiał na światłach ulicznych się zatrzymywać.
Widzę tylko jedną możliwość. Startujesz na przedłużeniu JPII po drugiej stronie ul. Czarny Dwór. Tam zaczyna się ścieżka spacerowo - rowerowa i po ~500 m docierasz do bulwaru nadmorskiego. Odbijasz w prawo, biegniesz bulwarem (znowu ścieżka spacerowo - rowerowa) i po 1 km dobiegasz do latarni w Nowym Porcie. Następnie zawracasz i wciąż biegnąć bulwarem nadmorskim zaliczasz po 3 km Gd. Jelitkowo, a po 5 km Sopot Molo. W sumie od startu wybiegasz ~6,5 km. Teraz musisz zawrócić i tą trasę do latarni w Nowym Porcie zaliczyć kilka razy.
Oczywiście powinieneś biec maksymalnie wcześnie rano aby uniknąć tłoku, bo potem zaczyna być masakrycznie i to niezależnie od pogody.
Dziesiątki, jak nie więcej razy biegałem tamże i ew. mogę Ci wysłać GPX'a.
mally
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 08 lip 2013, 00:06
Życiówka na 10k: 38:37
Życiówka w maratonie: 3:13:59

Nieprzeczytany post

Tak jak pisał JFP, to chyba najlepsze wyjście. Trochę nudne, ale cóż. Dodatkowo z tej trasy będziesz mógł w miarę łatwo korzystać z punktu przy Ergo.
koń może wypić cały deszcz jeśli jest spragniony.
ODPOWIEDZ