Czy startowaliście w zawodach tego lata z Covid-19 w tle?

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Pytanie jak w temacie. Czy nie "przestraszyliście się" ;-) Covida 19 i braliście udział w zawodach tego lata? Dla mnie to pierwszy rok biegania, a cała ta pandemia nie bardzo mnie przekonuje, więc chętnie zapisywałem się na pobliskie imprezy. W wielu brali udział znajomi, rodzina itd. Porównałem tegoroczną frekwencję z tą z 2019 i był zauważalny spadek biegających, szczególnie tych ze słabszymi wynikami i starszych wiekiem. Widać to było też po frekwencji w zawodach NW, tu spadek zainteresowania był zdecydowany (a chodzą głównie starsi). W sumie to racjonalne, bo dla seniorów Covid-19 jest najmniej łaskawy.
Startowałem 7 razy od końca czerwca (w tym 3 razy we wrześniu), zawsze na ulubionych 5 km, zarówno w biegu na stadionie, ulicznych, w parku, w lesie. Zaliczyłem 2 "patriotyczne" warszawskie imprezy, ale najfajniejsze medale były za "triadę zwierzęcą", triadę w cudzysłowie, bo były to zupełnie niezależne imprezy, bieg słonia, żaby i dzika. Medale załączam, bo "fajowskie".
Z wyników jestem w sumie zadowolony. zaczynałem z niskiego poziomu, w kwietniu 32 minuty (na jesieni przed zimową przerwą 29 minut), cel minimum zejście poniżej 25 minut zrealizowałem w sierpniu, we wrześniu wszystkie 3 biegi równo w granicach 24:40. Teraz miesiąc przerwy na jakiś racjonalny trening, bo startując niemal tydzień po tygodniu nie ma mowy o postępie, choć ze względu na wiek na wiele już nie liczę, biegam głównie dla przyjemności i "dla zdrowia". Jakieś ambicje jednak są. W zawodach na tle innych nie wypadam tak najgorzej.
medale-triada.jpg
Pochwalcie się swoimi startami, może ciekawymi medalami itd. W końcu w podtytule tego "rozdziału" Biegi Uliczne jest też ... biegowe wrażenia ... i inne duperele...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
ekstra_intro
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 25 kwie 2018, 17:34
Życiówka na 10k: 39:06
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi o mnie to startuję niemal normalnie jak co roku. Brałem udział w Nocna Dycha Kopernika w Toruniu 12 września, we wszystkich trzech mityngach Warsaw Truck Cup w Warszawie (organizowanych od czerwca do września), w "Piąteczka dla każdego" w Nowym Dworze Mazowowieckim 29 sierpnia, w Piaseczyńskiej piątce pod koniec lipca. Teraz w październiku wybieram się m.in. na "Test Coopera dla wszystkich". W lutym byłem w Wiązownej na półmaratonie. W marcu też jakiś mały lokalny bieg zaliczyłem ale na chwilę obecną nie mogę sobie przypomnieć co to był za bieg :) Od kwietnia do maja zero startów ze względu na ich brak. Frekwencja na zawodach jest mniejsza ale to ze względu na ograniczenia związane z limitem startujących a nie z ilością chętnych do startu - na każdych zawodach listy startowe są zapełnione po brzegi z tego co się orientuję. Covida nie złapałem, a jeśli go miałem to bezobiawowo.
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Od Dychy Wroactive (marzec) do teraz we Wro zero startów. Niestety nic nie ma.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

U mnie jedynie ultra, asfaltu nic.
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

W mojej okolicy nie było żadnych sensownych biegów ulicznych, więc tylko WTC na bieżni i tyle.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
Awatar użytkownika
Boguslaw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 231
Rejestracja: 11 lip 2012, 13:52
Życiówka na 10k: 39:02
Życiówka w maratonie: 03:49:09
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja właśnie w sobotę brałem udział w Mattoni Usti nad Labem Half Marathon 2020 od RunCzech ;)

Jeżeli macie chwilę, to zapraszam: http://drogadotokio.pl/2020/09/23/matto ... 09-2020-r/
Obrazek
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Ja pod koniec czerwca zaliczyłem test Coopera, w lipcu nic, a w sierpniu trzy starty; przełajowe 11,5 km, półmaraton i 5k na tartanie. We wrześniu kolejne dwa biegi; uliczne 7 km i półmaraton.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

U mnie nic. Zero. Null. Nada.
Wszystko mi odwolali na cos sie zapisalem, wiec sie na wszystkie inne zawody wypialem :bleble:
Awatar użytkownika
SzymonBiega
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 11 lut 2018, 20:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W tym roku udało mi się wystartować tylko na PKO Festiwal Biegowy w Bydgoszczy. Charakter imprezy był o tyle fajny że można było pobiec 3 biegi (5, 10, 21km) w ramach jednej opłaty startowej (piątek, sobota, niedziela).
Korona Maratonów Polskich 2018-2020.
PB:
5km 18:29,
10km 40:49
15km: 1:02:55
HM 1:29:17
M 3:58:20
ekonomia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2020, 19:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niesetey w tym roku przez epidemnie nie dało się starować w takich konkretnych zawodach strach i panika swoje robią
Awatar użytkownika
przemekEm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 855
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja się nastawiałem w tym roku na 5 startów. Na wiosnę 5km Bieg SGH i Bieg Ursynowa. Latem trochę z innej beczki 1mila w Warszawie. Jesienią 5km Piątka Praska i coś w październiku/listopadzie bliżej niesprecyzowanego. Piątki wszystkie odwołane, mila też w terminie letnim wirtualna. Jesienią jeszcze przez chwilę była nadzieja na bieg SGH, ale też odwołali.
Ale w sumie startów kilka było i nie powiem żebym narzekał, przynajmniej pobiegałem zawody na bieżni, spodobało mi się to i w przyszłym roku na tym się będę koncentrował. W czerwcu Warsaw Track Cup 1km, We wrześniu 1mila w Warszawie (niespodziewana szansa) i już planowany na ten rok dystans - 5km przy Centrum Olimpijskim. Może trasa piątki nie najlepsza, ale przynajmniej nie było tłumów. Zapisałem się jeszcze na 25.X 5km w Rembertowie, trochę na siłę, ale fajnie by było jeszcze jedne zawody w tym roku pobiec.
symeonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 01 gru 2017, 21:31
Życiówka na 10k: 44.36
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja w ostatnią niedzielę biegłem w Lesznowoli w Biegu po Dynię - 5 km, a tak poza tym żadnego startu nie było od końca lutego.
Też zastanawiam się nad tym biegiem w Rembertowie albo Botaniczną Piątką 25.10, ale nie wiem, czy się zawody odbędą, jeśli Warszawa trafi do strefy żółtej (podobno na 99% od najbliższej soboty ma tam się znaleźć).
luzkan
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 27 wrz 2013, 18:20
Życiówka na 10k: 00:50:00
Życiówka w maratonie: 04:22:00

Nieprzeczytany post

Ja tylko wirtualnie, dwa maratony i jedną dychę. Poza tym poodwoływali wszystko. Niedługo prawie prawie miała być dycha w Raszynie, ale odwołali znowu , zresztą nie wiem czy i tak bym poszedł, przy tym tempie zachorowań.... Teraz przynajmniej można biegać w parkach bez maseczki, tylko byle by nie było tłoku.
NYSEtrader
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2020, 01:43
Życiówka na 10k: 47:30
Życiówka w maratonie: 3:47:57

Nieprzeczytany post

Jako że zacząłem regularnie biegać dopiero pod koniec sierpnia i dopiero wtedy zrobiłem swoją pierwszą dychę to nie zdążyłem sie zapisać na żadne tradycyjne zawody bo interesował mnie tylko maraton a jak były zapisy na Sielesia Marathon to jeszcze nie byłem pewny czy dam rade się przygotować w miesiąc, zdążyłem tylko ukończyć wirtualny Maraton Warszawski bo mogłem się zapisać w dniu zawodów potem myślałem o Cracovia Marathonie 8 XI ale nawet się nie zapisałem bo podejrzewałem że wirus sie rozprzestrzeni i odwołają poza tym też nie chcę się zarazić wiec debiut w tradycyjnych zawodach trzeba przełozyć na czas nieokreślony.
ODPOWIEDZ