Komentarz do artykułu Rekordowa 15-tka Gidey na wzgórzach Nijmegen

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No a jak powinno się ich traktować wg Ciebie?
New Balance but biegowy
Arek Gardzielewski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 26 paź 2019, 02:32
Życiówka na 10k: 28'44"
Życiówka w maratonie: 2.11'34"

Nieprzeczytany post

Poświęciłem trochę swojego czasu aby napisać coś wartościowego i przedstawić konkretne argumenty. Spodziewałem się ,że ktoś się przynajmniej do tego odniesie a zamiast tego Yacool w obraźliwy sposób formułuje kolejne zarzuty bazujące na pomówieniach. Do tego nawet chyba nie zauważył ,że dyskusja jest o kondycji biegów długich w Polsce i powodach jej obecnego stanu a nie o uzasadnianiu potrzeby własnego finansowania... Naprawdę spodziewałem się czegoś więcej.

Niestety mam wrażenie ,że część osób bierze w niej udział jedynie aby negować i krytykować innych.
Dziękuję za dotychczasową dyskusję.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ogólnie rzecz biorąc chodzi o to, że zawodnicy zdają się upatrywać powodów, dla których nie są w stanie rywalizować z czołówką w czynnikach zewnętrznych i zakładają, że powinno im się zapewnić optymalne warunki do treningu, tymczasem spora część kibiców jest zdania, że zawodnicy jako profesjonaliści powinni sami się o siebie troszczyć i że przydają zdecydowanie za duże znaczenie czynnikom zewnętrznym. w naszej (mojej) ocenie powoduje to stawianie się w z zasady gorszym położeniu i jednoczesne antycypowanie i usprawiedliwienie porażki.

Arek, nie bierz tego do siebie, bo moje słowa nie są skierowane do ciebie osobiście - mam za małą wiedzę o tobie, żeby móc się wypowiadać - prezentuję jedynie ogólny obraz.

yacool, jak rozumiem jorge martinez chciałby, żeby do zawodników zwracać się ze szczególnym szacunkiem wyrażanym przez wielką literę w zaimkach osobowych i dzierżawczych. moim zdaniem to absurd i de facto krzywdzenie zawodników.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Arek,
poznałem Cię w Ustii i uważam, że jesteś spoko gość. Ty i Artur, zaczęliście aktywnie udzielać się na forum prezentując własne zdanie. Ja mam swoje zdanie na temat kondycji polskich biegów, podobnie jak inni ludzie zainteresowani tematem. Krytyka nie oznacza, że kogoś nie lubię, czy nie szanuję. Możemy się różnić w ocenie pozostając w zgodnych relacjach. To się nie wyklucza.
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze: yacool, jak rozumiem jorge martinez chciałby, żeby do zawodników zwracać się ze szczególnym szacunkiem wyrażanym przez wielką literę w zaimkach osobowych i dzierżawczych. moim zdaniem to absurd i de facto krzywdzenie zawodników.
Źle rozumiesz. Chodzi mi o podążaniu za nawoływaniem yacoola - stare pryki, daleko od światowej czołówki, nieważne że najlepsi w Polsce, radźcie sobie sami.

Ja bym dziecka, które ma zadatki na biegacza nie pchał w stronę biegania, gdybym wiedział, że czeka go głód. A do tego nawołują tu niektórzy.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jorge.martinez pisze:za nawoływaniem yacoola
Przeczytaj dokładnie moją wczorajszą wypowiedź.
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jacku, ja dobrze czytam. Chcesz zawstydzić tą naszą elitę długodystansową mówiąc, że oni już nic nie osiągną i powinni iść na emeryturę. Że czas na młodych. A moim zdaniem obniżanie wymagań dla młodych i kwestionowanie poziomu schodzących ze sceny wyjadaczy jest błędne. Bo nie gwarantuje ciągłości, zastępowalności. Chcesz obalić mistrzów, to ich obal wynikiem, a nie tym, że przedwcześnie pozbawisz ich finansowania i wyślesz na emeryturę.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jorge, czy może jorgu, nalegam byś jednak zerknął do tamtej wypowiedzi, zanim zaczniesz rzucać osądami.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

jorge, dziękuję za naprostowanie :) źle odczytałem twój komentarz.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
ODPOWIEDZ