Strona 1 z 2

Aż strach się bać

: 24 lut 2004, 20:50
autor: PAwel
Nie dość, że teksty Monki sprawiają, że na basenie strach jest już nawet oddychać, żona we wszystkim co jem widzi konserwanty, polepszacze smaku, sztuczne barwniki, syntetyczne zapachy, to jeszcze w radiu prawie codziennie jacyś kamikadze wysadzają ludzi w powietrze.

Czy to już koniec świata, czy czwarta władza nie pootrafi o niczym innym donosić.

Ja skrajny liberał już się szykowałem do napisania do przyszłego premiera, żeby ustawą zakazał firmom ubezpieczeniowym uważać śmierć w wyniku ataku terrorystycznego jako warunek wyłączający wypłatę odszkodowania (wszystkie firmy to robią), ale się zreflektowałem, że w Polsce od kiedy pamiętam nikt nie zginął w wyniku takiego ataku.

A może nasze zainteresowanie sportem to wynik tego rosnącego strachu we współczesnym świecie napędzonego przez media. Chyba nawet potrafiłbym tego dowieść.

Aż strach się bać

: 24 lut 2004, 21:57
autor: monka
Ja nie słucham radia ani nie oglądam telewizji :) Kiedyś panią premier M. Tacher zapytał jakiś polityk czy czytała poranną prasę - odpowiedziała -  nie czytam gazet, a pan czyta? -tak -na to pani premier- "ojej! bardzo współczuje panu, nawet nie wie pan ile pan traci".
Sokrates jak jakiś cymbał coś chciał mu donieść zatykał mu usta i kazał się zastanowić czy to co chce mu powiedzieć jest
1. prawdziwe 2. konieczne, aby o tym wiedział i zaśmiecał sobie głowę i 3. dobre
Zastanówcie sie ile z tego co słyszycie w dziennikach porannych jest prawdziwe dobre i konieczne.

W ogóle, to od 2 tygodni, poza TI, nic mnie nie interesuje :hahaha:

(Edited by monka at 9:59 pm on Feb. 24, 2004)

Aż strach się bać

: 24 lut 2004, 23:12
autor: stonoga
Monko
Internet w pewnym sensie też zaśmieca umysł.

Aż strach się bać

: 24 lut 2004, 23:16
autor: silos
Quote: from PAwel on 8:50 pm on Feb. 24, 2004

Ja skrajny liberał już się szykowałem do napisania do przyszłego premiera,
A kto będzie nowym premierem?

Aż strach się bać

: 24 lut 2004, 23:18
autor: monka
A teraz kto jest premierem? :lalala:

Aż strach się bać

: 25 lut 2004, 01:20
autor: Adam Klein
Andrzej Lepper.

Aż strach się bać

: 25 lut 2004, 07:39
autor: Kazig
tfu tfu tfu,

Pamiętam parę lat temu jak nie wyobrażałem sobie Samoobrony w Sejmie, teraz Lepper może zostać prezydentem.
Gorzej w Polsce :taktak:

Aż strach się bać

: 25 lut 2004, 07:54
autor: DaB
Jezeli tak sie rzeczywiscie stanie to ja dmucham ponton i biore kurs na wybrzeze Szwecji.

Aż strach się bać

: 25 lut 2004, 08:03
autor: Friend
Quote: from DaB on 7:54 am on Feb. 25, 2004
Jezeli tak sie rzeczywiscie stanie to ja dmucham ponton i biore kurs na wybrzeze Szwecji.
Polecam Norwegie :taktak:

Aż strach się bać

: 25 lut 2004, 08:18
autor: Ojla
A z okien firmy,w której pracuję widać siedzibę Samobrony (chyba główną?) i pan Andrzej Lancią zajeżdża (koledzy donieśli, że widują, bo to oni mają okno naprzeciwko). I tak sobie pomyślałam, że w kraju to już lepiej nie będzie, ale może słuszne postulaty biegaczy (np usunięcie zakazu biegania w Łazienkach) podrzucić do perspektywicznego ugrupowania?
No możemy ewentualnie założyć własną partię :).
Jola

Aż strach się bać

: 25 lut 2004, 09:29
autor: PAwel
Nasza planeta stała się tak przez media mała, że w ciągu paru minut wiemy np., ze ktoś tam zmarł w Azji na jakąś tam odmianę grypy. No i się boimy, a nawet wysuwamy wniosek, że świat jest bardziej niebezpieczny niż dawniej. Tylko, że dawniej taka informmacja by do nas w ogóle nie dotarła, a jak zaraza by zdziesiątkowała pół odległego kontynentu, to byśmy się o tym dowiedzieli po tygodniach, albo miesiącach

Aż strach się bać

: 25 lut 2004, 09:37
autor: PAwel
Quote: from FREDZIO on 2:20 am on Feb. 25, 2004
Andrzej Lepper.
to dopiero za cztery lata

Aż strach się bać

: 25 lut 2004, 09:39
autor: Arti
I co mamy płakać? Ja wychodzę z założenia ,że nie będę się martwił póki mam 2 nogi , 2 ręce i jestem zdrowy i mam dach nad głową.... inni ludzie mają tak przegibane ,że takie takie pierdoły o mediach itp to tylko strata czasu. Jak ktoś nie chce to niech nie czyta gazet i nie ogląda tv. A że ludzie w większości są ciekwascy to oglądają i czytają.
Ale przecież nie będziemy się użalać nad sobą ;-)
Ja mam teraz ważniejsze problemy.... wybór hotelu na wakacje heheheehe ;-)

Aż strach się bać

: 25 lut 2004, 11:19
autor: monka
Quote: from stonoga on 11:12 pm on Feb. 24, 2004
Monko
Internet w pewnym sensie też zaśmieca umysł.
Stonogo, masz rację, dlatego poza forum bieganie.pl i TI nie używam więcej internetu, czas spędzam na książki, właśnie doszły kolejne, a wśród nich... UWAGA: "Mastery" George'a Leonard'a i "Life of Pi" Yann'a Martel'a, tę drugą przeczytałam już po polsku w tłum. p. Batki (8 razy!) ale oryginał  ma być jeszcze lepszy! Ciekawe co się stanie po "Mastery", bo ludzie zmieniają się po niej na zawsze (może  np. przestanę używać internetu). :)

p.s. do PAwła: wg. ww. Pi, największym wrogiem człowieka jest strach.

Aż strach się bać

: 25 lut 2004, 13:59
autor: silos
Quote: from monka on 11:19 am on Feb. 25, 2004

p.s. do PAwła: wg. ww. Pi, największym wrogiem człowieka jest strach.
Najwiekszym wrogiem człowieka jest drugi człowiek