Świat Okiem Biegacza

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1524
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Florian Pyszel sam się tutaj nie pochwalił to ja zrobię to za niego. Na Spotify Florian prowadzi podcasty, podczas których rozmawia z różnymi przedstawicielami polskiej sfery biegania. Słucham na spacerach z psem od samego początku i można z tego wyciagnąć sporo dobra. Nawet jeśli nie zawsze jakiejś konkretnej wiedzy biegowej to po prostu tego jak różni ludzie związani z bieganiem podchodzą do tego sportu i treningu, bo o treningu jest zwykle najwięcej. Póki co rozmowy prowadzone były m.in z takimi osobami jak A. Witek, J. Bałdyka, Kamil Jastrzebski, Mariola Ślusarczyk czy chociażby Mikołaj Raczyński którego chyba niedawno trochę tu pisał.

Przyszło mi na myśl bieganie.pl bo ostatnio chyba po raz pierwszy to forum zostało wspomniane przez autora bloga 140minut A. Witka jako miejsce, z którego kiedyś czerpał dużo merytorycznej wiedzy i był ciekawy czy teraz dalej można taką wiedzę tu znaleźć :D
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie na tym poziomie. Pół pro muszą już sami odpowiadać na swoje pytania. Przykładowo: dlaczego tylko pół, a nie w całości? Portal przede wszystkim skierowany jest do widzów, a forum do amatorów. Na kluczowe pytanie, jak utrzymać tempo 3:19 w maratonie, Witek musi znaleźć odpowiedź analizując własną praktykę i doświadczenie. Z niej wyciągnie najwięcej wiedzy.
ŚwiatOkiemBiegacza
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2020, 15:12
Życiówka na 10k: 31:07
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wielkie dzięki Wojtek za wzmiankę! Specjalnie założyłem konto, żeby odpowiedzieć.

Tego mi trochę brakowało w polskim bieganiu - dzielenia się wiedzą o treningu, podejściu do sportu i motywacji, szczególnie wśród biegaczy-amatorów. Chciałbym właśnie rozmawiać z szeroką grupą biegaczy, biegającymi na poziomie mistrzowskim - jak Kamil Jastrzębski czy Roman Kwiatkowski, jak i semi-pro czy po prostu ambitnymi amatorami.

Myślę, że każdy, kto czyta to forum, chce biegać coraz szybciej, a według mnie dzielenie się wiedzą powoduje, że w ostateczności każdy z nas biega coraz lepiej i ogólny poziom się podnosi. I jasne, że doświadczenie jest bardzo ważne, ale fajnie jest nie popełniać tych samych błędów i nie powielać tych samych błędnych schematów.

Mam nadzieję, że podcast cały czas będzie się tak fajnie rozwijał i że nie tylko Ty będziesz zabierał mnie na spacer z psem :)

A już w piątek podcast z Warszawskim Biegaczem!
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1524
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

No to czekam na piątek :) I jestem ciekawy jakie osoby uda Ci się zgarnąć do kolejnych podcastów.

W ogóle fajnie działa to wzajemne "polecanie" się. Dzięki tym podcastom trafiłem na 140minut, obejrzałem pierwsze filmy Szymona Bytniewskiego, zainteresowałem się nową książką Ł. Panfila. Z takich nietypowych rzeczy to zaskoczyły mnie problemy z jakimi borykają się kobiety w wyczynowym bieganiu. Zresztą sam wspominaleś, że męska część świata biegowego w dużej mierze o tym nie wie. No i czekałem na te minimum K. Jastrzębskiego o którym wspominał :D :D
ODPOWIEDZ