Quo Vadis Forum?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
upoconejajka
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:40
Życiówka na 10k: 41:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja tylko w kwestii formalnej - Czy Ricardo to drugie konto yacoola? :bum:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ricardo to bystry, młody gość, ale przede wszystkim błyskawiczny i oblatany w tych, no.. jak to się nazywa? Media społecznościowe, tak? Znam ze słyszenia fejsa, nawet twitera, a od niedawna słyszę o insta. Tymczasem Ricardo zasypuje nowinkami z tych źródeł. gdzie ja kompletnie ich nie obsługuję, bo mnie wręcz drażnią, tak samo jak bezmyślne wypowiedzi na forum.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

wiecie co, na początku wątku myślałem, że z tego wyniknie jakiś konkret. Arek zapodał temat, Adam zapytał o kogo konkretnie chodzi, ale mamy już piąta stronę, a zamiast konkretów są wzajemne złośliwości i ironiczne żarty.

Moje zdanie:

1. Arek - jak się mówi A, to należy powiedzieć B i C i całą resztę literek. Jeżeli jakiś użytkownik sieje wiochę, nie ma chyba problemu żeby go wskazać? Jeśli jakiś konkretny wpis jest nie w porządku, to wystarczy go zgłosić i moderator go usunie.

2. Widzę, że co najmniej kilka osób widzi ten sam problem, tj. niewybredne żarty niektórych użytkowników i przepychanki w niektórych wątkach. Jednocześnie "czymże jest moja szpileczka wobec oszczepów" - jakoś dziwnym trafem jesteśmy skłonni uznać, że akurat nasz żart jeszcze nie był niewybredny i nasze wpisy to "zupełnie inna sytuacja"

3. Jako moderator (BEZ WYNAGRODZENIA) czasem przyglądam się zgłoszeniom postów itd. Jest ich zaskakująco mało, a sporo z tych, które się pojawiają jest zwyczajnie błahych albo powodowanych względami osobistymi - że akurat ktoś komuś podpadł, pocisnął mu a ten się obraził itd.

jak dla mnie - trochę burza w szklance wody, w której wszyscy są winni, tylko nie ja.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:Jeżeli jakiś użytkownik sieje wiochę, nie ma chyba problemu żeby go wskazać? Jeśli jakiś konkretny wpis jest nie w porządku, to wystarczy go zgłosić i moderator go usunie.
Wielokrotnie, przez wiele osób był zgłaszany konkretny wątek. I co :niewiem: Ileż można :niewiem:
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ale który? Mądrości Artiego zostały usunięte, a jeśli chodzi o sub9, to Adam jako moderator wypowiedział się w temacie.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Agnusia93
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 476
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:51
Życiówka na 10k: 59:57
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:ale który? Mądrości Artiego zostały usunięte, a jeśli chodzi o sub9, to Adam jako moderator wypowiedział się w temacie.
Mamy przez to rozumieć, że każdy z nas może założyć swój wątek i tam pisać co mu się podoba bo to jego kawałek terytorium? Ja tak rozumiem tę wypowiedź.
[b]5km - 27:10[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]10km - 56:03[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]HM Silesia - 02:09:30[/b] 01.10.2023

[url=viewtopic.php?f=28&t=57794]Komentarze do bloga[/url]
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:ale który? Mądrości Artiego zostały usunięte, a jeśli chodzi o sub9...
Sam sobie odpowiedz na pytanie kiedy i w jakiej formie brałeś w nim udział. Zaniechania i brak reakcji w odpowiednim momencie powoduje efekt taki właśnie jaki mamy :smutek:
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ale ja nie wiem o co ci chodzi, więc proszę o doprecyzowanie. jeśli masz do mnie jakieś pytanie, to zadaj je wprost. ja nie chcę się domyślać, czy pytasz mnie, czy zbywasz, czy zadajesz pytanie retoryczne. jeśli czegoś nie rozumiem, to zadaję konkretne pytanie i oczekuję wyjaśnienia, żeby móc wypowiadać się na temat.

jeśli chodzi o mądrości Artiego, to wątek został skasowany. uważasz, że za późno? no cóż, widocznie Kuba Wiśniewski potrzebował nieco czasu, żeby zważyć wszystkie głosy - osobiście wolałbym, żeby tego tematu nie kasować. moje zaangażowanie w tamten temat sprowadzało się do zaledwie jednego, góra dwóch wpisów, i były one w temacie, dotyczyły mądrości wypisywanych przez użytkownika o nicku Arti.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

OOO! Będziecie się kłócić? już czy dopiero za chwilę? Bo nie wiem czy mam sobie jabłek na przegryzkę naszykować...

Obrazek

A co do tematu o Artim to nie wiedziałem, że cytowanie kogokolwiek może być aż takim problemem...
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Ooo... Ryuk. (rozładowanie napięcia)
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:jeśli masz do mnie jakieś pytanie...
Ja nie mam do Ciebie żadnych pytań. Pytanie zostało postawione w temacie tego posta - dla przypomnienia: "Quo Vadis Forum?" Może nad nim warto się pochylić.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jaca_CH pisze:jeśli masz do mnie jakieś pytanie... Ja nie mam do Ciebie żadnych pytań. Pytanie zostało postawione w temacie tego posta - dla przypomnienia: "Quo Vadis Forum?" Może nad nim warto się pochylić.

Można się zastanawiać. Nie wiem, chyba są też ciekawsze rzeczy. Można coś zrobić zamiast narzekać.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Agnusia93 pisze:
Qba Krause pisze:ale który? Mądrości Artiego zostały usunięte, a jeśli chodzi o sub9, to Adam jako moderator wypowiedział się w temacie.
Mamy przez to rozumieć, że każdy z nas może założyć swój wątek i tam pisać co mu się podoba bo to jego kawałek terytorium? Ja tak rozumiem tę wypowiedź.
Widzisz Agnusiu, nie każdy. Ale on pewnie może. To jest tak, że wiele osób uważa Yacoola za guru od techniki i chciałoby czytac tylko jego bez wątpienia ciekawe artykuły czy czasem tez wpisy (posty). Niestety on ma jeszcze taką cechę, że potrafi być chamski czy burakowaty, a pewnie w ostatnich miesiącach jeszcze bardziej się zradykalizował bo nie wypracowali z Kubą żadnych zasad współpracy. Gdyby wyciąć wszystkie jego chamskie wpisy, to może uznałby, że ogranicza mu się jego wolność twórczą i przestał pisać w ogóle. Uznałem wiec, że ten wątek niech sobie będzie jego folwarkiem, gdzie wchodzi się na własną odpowiedzialność, rozumiejąc wszystkie konsekwencje.

To jest moja wolna interpretacja, nie uzgodniona z właścicielami strony czy Kubą, bazująca tylko na moim wieloletnim doświadczeniu administratora forum, który czuje co dla forum będzie najlepsze (lepsze).

Moim zdaniem nie wątek Yacoola jest problemem, on jest co najwyżej jakąś pozorną wizualizacją rzeczywistego problemu (który pewnie gdzieś jest, ale na pewno nie jest nim Yacool).
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
Agnusia93 pisze:
Qba Krause pisze:ale który? Mądrości Artiego zostały usunięte, a jeśli chodzi o sub9, to Adam jako moderator wypowiedział się w temacie.
Mamy przez to rozumieć, że każdy z nas może założyć swój wątek i tam pisać co mu się podoba bo to jego kawałek terytorium? Ja tak rozumiem tę wypowiedź.
Widzisz Agnusiu, nie każdy. Ale on pewnie może. To jest tak, że wiele osób uważa Yacoola za guru od techniki i chciałoby czytac tylko jego bez wątpienia ciekawe artykuły czy czasem tez wpisy (posty). Niestety on ma jeszcze taką cechę, że potrafi być chamski czy burakowaty, a pewnie w ostatnich miesiącach jeszcze bardziej się zradykalizował bo nie wypracowali z Kubą żadnych zasad współpracy. Gdyby wyciąć wszystkie jego chamskie wpisy, to może uznałby, że ogranicza mu się jego wolność twórczą i przestał pisać w ogóle. Uznałem wiec, że ten wątek niech sobie będzie jego folwarkiem, gdzie wchodzi się na własną odpowiedzialność, rozumiejąc wszystkie konsekwencje.

To jest moja wolna interpretacja, nie uzgodniona z właścicielami strony czy Kubą, bazująca tylko na moim wieloletnim doświadczeniu administratora forum, który czuje co dla forum będzie najlepsze (lepsze).

Moim zdaniem nie wątek Yacoola jest problemem, on jest co najwyżej jakąś pozorną wizualizacją rzeczywistego problemu (który pewnie gdzieś jest, ale na pewno nie jest nim Yacool).
Przerażające.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Pytanie zostało postawione w temacie tego posta - dla przypomnienia: "Quo Vadis Forum?" Może nad nim warto się pochylić.
no właśnie się pochylam, pytam o konkrety, a kiedy sam czegoś nie rozumiem, to proszę o wyjaśnienia.

Jaca - dwa razy zadałem tobie pytanie, na które nie udzieliłeś odpowiedzi. moim zdaniem właśnie takie postępowanie psuje dyskusję.

podobnie jak Adam pytam o konkrety. który temat, który użytkownik, który wpis.

słyszę narzekanie, że mod nie reaguje, że zgłoszenia pozostają bez echa. tymczasem w panelu zgłoszeń nie ma żadnego pożaru, a jak pytam wprost, publicznie, to w odpowiedzi dostaję ogólniki i wraca się do jednego, dwóch wątków. oba przypadki zostały wyjaśnione.

moje osobiste zdanie jako użytkownika forum jest takie, że to bicie piany.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
ODPOWIEDZ