Komentarz do Felietonów Kuby Wiśniewskiego

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Prasa codzienna robi to w ten sposób, że po tytule umieszcza w nawiasach klamrowych ich rodzaj np. [ROZMOWA] [KOMENTARZ]

Kandydatki do korony Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2019. Finał konkursu piękności już w maju [ZDJĘCIA]

Zaintrygowały mnie małe litery w tytułach w sensie negatywnym, potraktowałem je jako zwykłe niechlujstwo.
Tytuły felietonów na głównej dzięki bogu są pisane wielkimi literami i nie ma szczęśliwie w tym konsekwencji.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A co to wogole jest za ekran? Gdzie Ty tak widzisz artykuły? Gdzie (w jakim systemie) Tworzy sie taka lista?
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:A co to wogole jest za ekran? Gdzie Ty tak widzisz artykuły? Gdzie (w jakim systemie) Tworzy sie taka lista?
To jest czytnik RSS w Thunderbird, ale w każdym innym będzie wyglądał tak samo.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ok, generalnie RSS, rozumiem.
rudebwoy
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 21 lis 2013, 18:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pytanie poza tematem - co to za malownicza miejscówka ze zdjęcia?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Strzelam, że St Moritz. Nie wiem czy w Zakopanem (lub okolicach) jest gdzies taka nawierzchnia?
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

rudebwoy pisze:Pytanie poza tematem - co to za malownicza miejscówka ze zdjęcia?
To okolice Sankt Moritz. To jest biegowa ścieżka między Champfer/Sila Planą, w tle na wprost Piz Julier. A w nieco bliższym tle białe plecy Mariusza Giżyńskiego, wyjątkowo mi uciekł.

To nie jest zdecydowanie pytanie poza tematem :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To skoro nie poza tematem to dlaczego akurat takie dziwne zdjęcie? O co chodzi? Tak z ciekawości się pytam, jak je interpretować. :)
Awatar użytkownika
faraon828
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 389
Rejestracja: 29 sty 2016, 08:39
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:48,30
Lokalizacja: Olsztyn/Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Że się tak wtrącę między izotonik a el karnitynę. Co jest dziwnego w zdjęciu faceta, który biegnie opublikowanym na portalu pod tytułem "bieganie.pl"? Jakby tak Kuba kręcił kółka na welodromie w Pruszkowie, to byłoby dla mnie dziwne zdjęcie.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Chodzi mi o tą jak by nie było dziwną pozycję. Wygląda jak jakieś przejęcie sztafety (teraz mi dopiero do głowo to przyszło !! Nie wiem czy Kubie właśnie o to chodziło). Czy o coś innego? Tak czy inaczej pozycja jest nietypowa. Nie pisze tego złośliwie, po prostu zainteresował mnie wybór akurat takiego zdjęcia.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Pozostawiam Ci interpretację :oczko:
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł gdybym pobiegł szybciej
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Fajny tekst.
Te same myśli, te same "jakbym", te same "gdyby"...

Teraz juz nic nie zmienimy. Ja walczę dalen na innym poziomie i staram sie tez z tego poziomu być zadowolony. Nie zawsze to wychodzi, bo... "kiedys było wszystko lepsze..."
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

kubawisniewski1 pisze:Może więc napiszę jakoś wyraźniej, innymi słowami.
1. Zabieg formalny pisania tytułów felietonów małą literą nie ma na celu braku poszanowania czytelnika. Bronię go, uzasadniając, że jest ograniczony konkretnie do jednego gatunku/miejsca na stronie i że w ten sposób chcemy oddzielić "pospolitą" formę wyraźnie od treści informacyjnych/ innych treści na stronie. Znam przypadki pisania tytułów małą literą i nie zawsze słyszałem głosy o braku poszanowania czytelników takim zapisem, Przyjmuję inne argumenty do wiadomości, w tym uwagę, że jest to złamanie reguł.
Skoro dyskusja potoczyła się w kierunku poszanowania czytelnika oraz o dbałości o język polski, moja drobna uwaga odnośnie powszechnego błędu, który pojawia się, nie wiedzieć czemu, w pisowni a w wymowie już jakoś nie. Poprzednią Redakcję również starałem się uczulić na ten błąd - z różnym skutkiem :nienie: :nienie: :nienie:
Może więc jest to dobra okazja by na początku..., przepraszam za kolokwializm i bezpośredniość, wbić sobie do głowy, że:
- "tę pospolitą formę" chcemy wyraźnie oddzielić...
- natomiast "tą wystrzałową formą" możemy kogoś pozytywnie zaskoczyć np. na maratonie
Prawda, że to jasne, proste i oczywiste. :spoczko:
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Jaca_CH pisze:
kubawisniewski1 pisze:Może więc napiszę jakoś wyraźniej, innymi słowami.
1. Zabieg formalny pisania tytułów felietonów małą literą nie ma na celu braku poszanowania czytelnika. Bronię go, uzasadniając, że jest ograniczony konkretnie do jednego gatunku/miejsca na stronie i że w ten sposób chcemy oddzielić "pospolitą" formę wyraźnie od treści informacyjnych/ innych treści na stronie. Znam przypadki pisania tytułów małą literą i nie zawsze słyszałem głosy o braku poszanowania czytelników takim zapisem, Przyjmuję inne argumenty do wiadomości, w tym uwagę, że jest to złamanie reguł.
Skoro dyskusja potoczyła się w kierunku poszanowania czytelnika oraz o dbałości o język polski, moja drobna uwaga odnośnie powszechnego błędu, który pojawia się, nie wiedzieć czemu, w pisowni a w wymowie już jakoś nie. Poprzednią Redakcję również starałem się uczulić na ten błąd - z różnym skutkiem :nienie: :nienie: :nienie:
Może więc jest to dobra okazja by na początku..., przepraszam za kolokwializm i bezpośredniość, wbić sobie do głowy, że:
- "tę pospolitą formę" chcemy wyraźnie oddzielić...
- natomiast "tą wystrzałową formą" możemy kogoś pozytywnie zaskoczyć np. na maratonie
Prawda, że to jasne, proste i oczywiste. :spoczko:
Dziękuję za uwagę oraz wnikliwość. Regułę znam i nie trzeba mi jej wbijać do głowy. Ale powtórzyć warto!! To oczywiste (a więc również jasne i proste).
Przyznam też, że w ferworze dyskusji na forum popełniłem masę błędów bardziej widowiskowych, ale, jak to na forum, przemknęły się złośliwie. Co nie jest żadnym usprawiedliwieniem.
Ja natomiast przypomnę, skoro już dbamy o język ojczysty, że w zdaniu "Może więc jest to okazja by na początku..." należy wstawić przecinek po słowie "okazja". A wcześniej można go wstawić w zdaniu zaczynającym się od "Skoro dyskusja...".
Ale naprawdę nie musisz tego, przepraszam za kolokwializm, wbijać sobie do głowy, bo prawdopodobnie w ferworze dyskusji na forum Ci to umknęło.
ODPOWIEDZ