Nowe Bieganie.pl

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Od wiary w globalną zdroworozsądkowość powszechniejsza jest już tylko ludzka naiwność.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
google
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 243
Rejestracja: 11 lut 2010, 22:31

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:odbieram osobiście, bo to ja zajmuję się trailem, a pretensja dotyczyła "opóźnienia" bądź wręcz "braku" niusów trailowych. czy powinienem? nie zastanawiałem się nad tym w kategoriach powinności. chciałem się do pretensji odnieść, więc się odniosłem)
Nie wydaje sie, zeby kolega Jaca miał pretensje do Qby Krause. Miał pretensje generalnie do bieganie.pl. Za bieganie.pl odpowiada ktos inny i dziwne, że sie nie wypowiada (chory? )
pozdrawiam
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

google - nie, nie. w redakcji pracują konkretne osoby i mają swoje zadania. każdy zarzut dotyczący imprez górskich, trailowych i ultra (również płaskiego, za którym nie przepadam) jest zarzutem automatycznie kierowanym do mnie osobiście.

myślę, że również dlatego naczelny nie zabrał dotąd głosu, bo uważa, że powinienem bezpośrednio się tłumaczyć. w redakcji pracujemy w oparciu o pewien stopień zaufania do siebie, czyli naczelny (jak sobie wyobrażam) zakłada, że jeżeli wydarzy się coś ważnego w trailu, to ja to przygotuję dla portalu.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Hej, jako odpowiadający za kształt portalu zaznaczę wyraźnie, że biorę pod uwagę znajdujące się w tym wątku głosy krytyki i postulaty (przypomniał mi o nim Adam dzisiaj). Google, załapałem żarcik, ale ja przynajmniej nie jestem chory:), nie zawsze muszę zabierać po prostu głos w każdej dyskusji.

Za bardzo nie będę obiecywał, że będziemy pisać o wszystkim, co się dzieje w świecie biegowym, bo to, proszę wybaczyć za oczywistość, jest niemożliwe - ale zwyczajnie postaramy się pisać o najważniejszych naszym zdaniem i wartych opowiedzenia wydarzeniach. Nie umiem obiecać, że zawsze najszybciej i tego samego dnia, ale postaram się, by było to bardziej na czas spisane i ciekawie relacjonowane.
Nie jestem pewien, czy jakieś więcej credo z mojej strony jest potrzebne, ale cieszę się z każdej konstruktywnej propozycji ze strony zaangażowanych w forum osób. Pozdro
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

czy to zapowiedź podwyżki?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Zdaje się, że w międzyczasie wysłałem post z odpowiedzią, ale albo nie doszedł, albo został wywalony w kosmos. A że nie znam przyczyny to odpiszę raz jeszcze.
Qba Krause pisze:za niusy trailowe odpowiadam ja, a piszę o tym, co mnie interesuje i co sam uznam za ważne w terminie takim, w jakim dam radę. nie sadzę, by potrzeba było jakiejś szczególnej wiedzy, by zrozumieć, że nie ma co marudzić o 21:45, że nie ma niusów nt. biegów, które zakończyły się tego samego dnia
Bzdury wypisujesz Qba, bo nie sądzę, że nie interesują Cię biegi, które wymieniłem.
Można też sprawdzić, które biegi kiedy się kończyły.

I to byłoby chyba na tyle, skoro rościsz sobie prawo do autorytarnego twierdzenia kiedy krytyka jest zasadna a kiedy nie.

kubawisniewski1 pisze:Za bardzo nie będę obiecywał, że będziemy pisać o wszystkim, co się dzieje w świecie biegowym, bo to, proszę wybaczyć za oczywistość, jest niemożliwe - ale zwyczajnie postaramy się pisać o najważniejszych naszym zdaniem i wartych opowiedzenia wydarzeniach. Nie umiem obiecać, że zawsze najszybciej i tego samego dnia, ale postaram się, by było to bardziej na czas spisane i ciekawie relacjonowane.
Nie jestem pewien, czy jakieś więcej credo z mojej strony jest potrzebne, ale cieszę się z każdej konstruktywnej propozycji ze strony zaangażowanych w forum osób. Pozdro
Nie, nie jest potrzebne. I tym samym dziękuję za wyważony komentarz a nie, jak można przeczytać powyżej, odwracanie kota ogonem, że "klient się czepia a przecież nie mamy jego płaszcza" :hahaha:
Nie jest potrzebne pisanie o wszystkim i pisanie "na zapalenie płuc", sami w Redakcji oceńcie jakie biegi odbywały się w ten weekend i z jakim skutkiem startowali w nich Polacy. 2 tygodnie temu też zdaje się miał miejsce bieg jakiś, ba... festiwal nawet! I to ważny chyba, skoro Naczelny felieton na ten temat popełnił. A na bieganiu.pl cisza.... :lalala:

Propozycje (o których pisałem już wcześniej):
- info o biegu na forum z linkiem np. strony zawodów, do streamingu lub do timingu. Forowicze sami śledzą przebieg zawodów, komentują, forum żyje.
Qba w tym czasie idzie sobie grzecznie do kościoła, na majowe, na roraty czy co tam w tej chwili jest, bo nie jestem na bieżąco... A jak wróci to już na spokojnie, natchniony pisze komentarz dlaczego wygrał ten czy tamten i że tak na zdrowy rozsądek* to było przecież do przewidzenia.

* Należy tylko zweryfikować stan zdrowego rozsądku komentatora
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

google pisze:
Qba Krause pisze:odbieram osobiście, bo to ja zajmuję się trailem, a pretensja dotyczyła "opóźnienia" bądź wręcz "braku" niusów trailowych. czy powinienem? nie zastanawiałem się nad tym w kategoriach powinności. chciałem się do pretensji odnieść, więc się odniosłem)
Nie wydaje sie, zeby kolega Jaca miał pretensje do Qby Krause. Miał pretensje generalnie do bieganie.pl. Za bieganie.pl odpowiada ktos inny i dziwne, że sie nie wypowiada (chory? )
Ano ;) Do tego prawdopodobnie o płaskim ultra za dużo nie poczytamy ;) Jeżeli czytelnik oczekuje o newsy i zwraca się na forum to nie personalnie a tak jak było to ujęte czyli ogólne zapytanie do portalu. No ale już zrypę konkretną dostał tak aby się najwidoczniej uciszył ;) Można i tak....w końcu chodzi o prowokację i kolejne strony forum zapisujemy ;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

kubawisniewski1 pisze:Hej, jako odpowiadający za kształt portalu zaznaczę wyraźnie, że biorę pod uwagę znajdujące się w tym wątku głosy krytyki i postulaty (przypomniał mi o nim Adam dzisiaj). Google, załapałem żarcik, ale ja przynajmniej nie jestem chory:), nie zawsze muszę zabierać po prostu głos w każdej dyskusji.

Za bardzo nie będę obiecywał, że będziemy pisać o wszystkim, co się dzieje w świecie biegowym, bo to, proszę wybaczyć za oczywistość, jest niemożliwe - ale zwyczajnie postaramy się pisać o najważniejszych naszym zdaniem i wartych opowiedzenia wydarzeniach. Nie umiem obiecać, że zawsze najszybciej i tego samego dnia, ale postaram się, by było to bardziej na czas spisane i ciekawie relacjonowane.
Nie jestem pewien, czy jakieś więcej credo z mojej strony jest potrzebne, ale cieszę się z każdej konstruktywnej propozycji ze strony zaangażowanych w forum osób. Pozdro
No i gra. Spokojnie, bez napinki itp. Dzięki !
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Kiedys, wiele lat temu, w 2008 roku zrobiłem taki "zlot" wszystkich członków Redakcji. Wtedy Michał Jarosz cisnął mnie, że powinienem określić misję, cel główny. Ja jakoś tego uniknąłem, ale dzisiaj mam do was (czytelników) pytanie: jak powinna byc wg was misja bieganie.pl ? Tzn jakiej byście oczekiwali?
Zaznaczam, że pytam sie z ciekawosci, jako szeregowy czytelnik.
Czego przedewszystkim byście od bieganie.pl oczekiwali dziś, w dobie facebookow, instagramow, ktorych w 2008 nie było.
Awatar użytkownika
Tillo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 03 lis 2015, 12:13
Życiówka na 10k: 34:32
Życiówka w maratonie: 2:51:06
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Każdy pewnie będzie miał inne oczekiwania. Dla mnie najcenniejsza jest zawartość merytoryczna - porady treningowe, nowinki technologiczne czy inspirujące wywiady.
[Blog] [Komentarze] [Endomondo] [Strava]
5 km: 00:16:25 - 25.01.2020 - City Trail Wrocław
10 km: 00:34:27 - 08.03.2020 - 7 Dziesiątka WROACTIV
HM: 01:18:42 - 03.11.2018 - 4 RST Półmaraton Świdnicki
M: 02:51:06 - 20.10.2019 - 20. PKO Poznań Maraton
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

I naturalne, że bedą one inne.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To napisze tez, czego oczekiwałbym ja:
- kreowania pozytywnego fermentu tworzącego podłoże do dyskusji o treningu, to mogą byc zarówno artykuły, wywiady, reportaże z treningów, ewentualnie jakieś kwestie techniczne jesli miałyby mieć jakiś związek z tematem. Nawet relacje z imprezy jesli zawierają jakiś element np dotyczący strategii biegu. Mogą byc to zarówno sprawy na poziomie dla zawodnika zaawansowanego jak i początkującego, chodzi o to, że nauczanie początkujących jak mają trenować jest wg mnie ciekawym tematem. Ludzkie historie tez wydają mi sie ciekawe, oczywiscie jakos w temacie portalu.

Inne kwestie mnie nie interesują. To co jest dla każdego ciekawe jest bardzo osobnicze i zmienne, dzisiaj interesują mnie inne sprawy niz kiedys.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wywiady z trenerami w USA, Australii, RPA itd (pytania o zawodników, komentarze do aktualnych wydarzeń).
Aktywacja Meshacka lub innego bystrego reportera w Kenii (zawody lokalne, które de facto są na poziomie światowym, nowe talenty, polityka antydopingowa, itp).
Zaangażowanie Shegumo do relacjonowania tego co dzieje się w Etiopii (treningi partnerów Faraha, ciekawostki hotelowe itd) W jego wypadku wystarczyłoby jakby zaczął tłumaczyć filmiki z amharskiego.
Aktywacja biegającej Polonii (wydarzenia lokalne, zwyczaje, nowinki, miejsca do trenowania, zagraniczny wyczyn okiem amatora etc)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

mam wrażenie, że po kilku latach słabego klimatu dla portali jak nasz karta się odwraca, bo treści social mediowe mocno się popsuły - blogerów jest za dużo, opinie są słabo weryfikowalne, namnożyło się zbyt wielu samozwańczych ekspertów (trenerów, dietetyków), którzy zwęszyli możliwość zarobienia na amatorach.

moim zdaniem powinno się zacząć od nowoczesnej mechaniki portalu. powinien on mieć wtyczki do mediów społecznościowych i wypluwać wyselekcjonowane treści z zewnętrznych źródeł jak insta, fb i yt.

po drugie musi integrować rozproszoną uwagę czytelnika, przez autorski kontent. musi on być bieżący, aktualny, a więc sporo świeżych newsów, do tego bieżace komentarze nt. okołobiegowej rzeczywistości, czyli jeśli są upały to szybki poradnik nawadniania, ubioru, zabezpieczenia przed słońcem. jeśli zbliża się impreza mistrzowska to rozkład jazdy, prezentacja najciekawszych postaci i ocena szans.

portal musi też angażować czytelników, oni muszą współtworzyć kontent - wrzucać zdjęcia, linki, komentować, ale móc też coś wyciągnąć, a więc konkursy, nagrody, promki itd.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Uważam, że wasze komentarze są dla redakcji bardzo wartościowe, właśnie dla takiej redakcji która już ma za sobą pierwsze miesiące działania.

Mam nadzieje, że Red.Nacz sie na mnie nie wkurzy, że jakaś robie tutaj partyzantkę.
ODPOWIEDZ