Komentarz do artykułu Czy IAAF od lat akceptuje doping?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Krzysztof Janik
Ekspert/Trener
Posty: 1084
Rejestracja: 15 sie 2007, 09:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieganie.pl
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Spodziewałem się, że w najbliższym czasie wyjdą takie rzeczy… Przykre...
Pozdrawiam
Trener Krzysztof Janik

Obrazek
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

Przecież doping w sporcie zawodowym to norma a nie jakiś skandal czy afera jak ciągle piszecie. Ile to już tych "afer" było ? Kiedy w końcu ludzie zrozumieją ,że doping to powszechna sprawa a nie jakieś marginalne zjawisko. Chcesz coś osiągnąć musisz brać i nie ma innej opcji przy takich wynikach. Myślałem ,że na forum o bieganiu ludzie mają jakieś pojęcie o takich sprawach a tu widzę ciągle oburzenie i wielkie zdziwienie nie wiedzieć czemu. IAAF ma niby wszystkich zdyskwalifikować czy co ? Kto by wtedy startował ? No tak my amatorzy z "super" wynikami ale najważniejsze ,że większość bez dopingu :hahaha:
5km-16:48
10km - 35:46
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

bjj,
Tak, IAAF ma zdyskwalifikować wszystkich, którzy biorą.
Nie bójmy się o listy startowe. Wierzę, że wielu jest takich co nie biorą.

Szukając plusów dodatnich mnie najbardziej cieszy, że Bolt i Farah byli czyści. Można? Można. To chyba dwie najważniejsze obecnie twarze lekkiej. Mam nadzieję, że kolejny raz, na najbliższych MŚ pokażą, jak są mocni.
qamil
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:04
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciekawy jestem czy ludzie, którzy zdobywają w nieuczciwy sposób medale czują jakąkolwiek satysfakcję oprócz pieniędzy jakie zdobywają.Trzeba być albo mistrzem w oszukiwaniu siebie albo nie mieć sumienia.Innych można oszukiwać bardzo długo ale sumienia nie oszukasz.
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

radslo1 pisze: Szukając plusów dodatnich mnie najbardziej cieszy, że Bolt i Farah byli czyści. Można? Można. To chyba dwie najważniejsze obecnie twarze lekkiej. Mam nadzieję, że kolejny raz, na najbliższych MŚ pokażą, jak są mocni.
Taa wszyscy są czyści .... do czasu aż ich nie złapią. Gatlin też jest już czysty i biega lepiej niż na koksie. To jest dopiero talent :hahaha:
5km-16:48
10km - 35:46
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

qamil pisze:Ciekawy jestem czy ludzie, którzy zdobywają w nieuczciwy sposób medale czują jakąkolwiek satysfakcję oprócz pieniędzy jakie zdobywają.Trzeba być albo mistrzem w oszukiwaniu siebie albo nie mieć sumienia.Innych można oszukiwać bardzo długo ale sumienia nie oszukasz.
Doping to nie jest jakiś magiczny środek dzięki któremu z 45min/10km zrobisz 27min biegając 2xtydzień przez pół roku. Pomoże ci ale za ciebie nic nie zrobi. Trzeba tyrać tak samo. Poza tym jeżeli na np.8 zawodników startujących wszyscy są na koksie to jakie miałby mieć wyrzuty sumienia zwycięzca bo nie bardzo rozumiem ?
5km-16:48
10km - 35:46
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale jak widac wszyscy nie są.
Awatar użytkownika
Tomasz Filip
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 175
Rejestracja: 04 sie 2013, 21:14
Życiówka na 10k: 48:28
Lokalizacja: Jarosław

Nieprzeczytany post

Już wierzę, że tylu medalistów było chorych albo w ciąży :hahaha: Faktem jest natomiast, że nowoczesne sposoby dopingu są coraz trudniejsze do wykrycia. To już nie prymitywne łykanie tabletek albo zastrzyki.
"Gdzie jest granica ludzkich możliwości? Już dawno została przekroczona." Ale mimo to sportowcy przesuwają ją coraz dalej. Powód? Odpowiedź narzuca się sama. Może po prostu zróbmy Mistrzostwa Dopingowiczów i koniec. Byle tylko nie przesadzili, bo można wylądować w "chłodniejszym miejscu", jak to określił Piotr Kuryło.
[...] ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły;
biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą. (Iz 40, 31)


Blog
Komentarze
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

bjj pisze:
qamil pisze:Ciekawy jestem czy ludzie, którzy zdobywają w nieuczciwy sposób medale czują jakąkolwiek satysfakcję oprócz pieniędzy jakie zdobywają.Trzeba być albo mistrzem w oszukiwaniu siebie albo nie mieć sumienia.Innych można oszukiwać bardzo długo ale sumienia nie oszukasz.
Doping to nie jest jakiś magiczny środek dzięki któremu z 45min/10km zrobisz 27min biegając 2xtydzień przez pół roku. Pomoże ci ale za ciebie nic nie zrobi. Trzeba tyrać tak samo. Poza tym jeżeli na np.8 zawodników startujących wszyscy są na koksie to jakie miałby mieć wyrzuty sumienia zwycięzca bo nie bardzo rozumiem ?
Jak od lat biegasz i masz wyniki na przełomie 40minut na 10km i od kilku lat stoisz w miejscu, a tu nagle przeskakujesz na 32 bądź 28'30, to chyba jest coś nie tak...

Można oszukiwać powoli, tak aby nikt by się nie złapał na krzywą wyników na przełomie lat ;p

Ale kontrola to kontrola.

W wiadomościach mówili, że 1 na 5 jest podejrzany w lekkiej atletyce, przeważnie Afrykanie bądź Rosjanie
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

bjj pisze:
radslo1 pisze: Szukając plusów dodatnich mnie najbardziej cieszy, że Bolt i Farah byli czyści. Można? Można. To chyba dwie najważniejsze obecnie twarze lekkiej. Mam nadzieję, że kolejny raz, na najbliższych MŚ pokażą, jak są mocni.
Taa wszyscy są czyści .... do czasu aż ich nie złapią. Gatlin też jest już czysty i biega lepiej niż na koksie. To jest dopiero talent :hahaha:
Czytaj ze zrozumieniem. Wg artykułu badania Bolta i Faraha były w normie.
qamil
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:04
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bjj pisze:
qamil pisze:Ciekawy jestem czy ludzie, którzy zdobywają w nieuczciwy sposób medale czują jakąkolwiek satysfakcję oprócz pieniędzy jakie zdobywają.Trzeba być albo mistrzem w oszukiwaniu siebie albo nie mieć sumienia.Innych można oszukiwać bardzo długo ale sumienia nie oszukasz.
Doping to nie jest jakiś magiczny środek dzięki któremu z 45min/10km zrobisz 27min biegając 2xtydzień przez pół roku. Pomoże ci ale za ciebie nic nie zrobi. Trzeba tyrać tak samo. Poza tym jeżeli na np.8 zawodników startujących wszyscy są na koksie to jakie miałby mieć wyrzuty sumienia zwycięzca bo nie bardzo rozumiem ?

Nie sądzę, że wszyscy są na koksie.Poza tym nie wszyscy muszą mieć dostęp do tych samych środków bo powstają coraz nowsze, których wykryć jak widać nie bardzo można.W takim wypadku to nie sport a wyścig naukowców i oszustów.Oczywiście, że trzeba tyrać tak samo ale na końcu nie musi wygrać ten najlepszy a ten, który lepiej się szprycuje.Na tym poziomie każdy szczegół jest ważny.Poza tym oczywiście wiadomo, że to nie są środki tego typu, że po prostu od razu szybciej biegniesz.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No ale to co jest pokazane w tym filmie to jest jednak wg mnie już jakieś przegięcie, tzn co myśli przedstawicielka RUSADA na temat tego czym zajmuje się RUSADA? Czy ktos zna dobrze rosyjski? W tekście jest i obrazek i PDF: http://bieganie.pl/?show=1&cat=11&id=8031
heinz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 02 sie 2015, 11:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:28:00

Nieprzeczytany post

Kobietka dała przykład badania, które może wykryć doping u zawodnika leczącego się na własną rękę z jakichś kontuzji lub chorób, a których wykonanie może dać szanse na zostawienie takiego delikwenta w domu bądź interwencję farmakologiczną pozwalającą do czasu badania na zawodach zneutralizować zakazaną substancję u ww.delikwenta.

I śmieszno i straszno
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

bjj pisze:Doping to nie jest jakiś magiczny środek dzięki któremu z 45min/10km zrobisz 27min biegając 2xtydzień przez pół roku. Pomoże ci ale za ciebie nic nie zrobi. Trzeba tyrać tak samo. Poza tym jeżeli na np.8 zawodników startujących wszyscy są na koksie to jakie miałby mieć wyrzuty sumienia zwycięzca bo nie bardzo rozumiem ?
A jednak dzięki koksowi można zrobić znaczący skok wynikowy: Kratochvilowa
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
ODPOWIEDZ